» »

nakup "resnega" telefona

nakup "resnega" telefona

«
1
2

noob96 ::

Lep pozdrav!

iščem nov telefon, pa ne najdem nič dovolj pametnega :D
morda so moje zahteve malo neobičajne, pa bom vseeno poizkusil:

-telefon mora biti "pameten"
-avtonomija baterija mora biti odlična ( vsaj 2 dni uporabe na hard (wifi, 3G, dolgi pogovori...))
-dobra qwerty tipkovnica
-lahko je na dotik, lahko ni... i don't care
-OS mi ni bistven (sem prilagodljiv)
-telefon bi naj bil vsesplošno kvaliteten in dokaj robusten (čeprav takih telefonov skoraj več ne delajo, vem)

ne vem ali sem jaz tako izbirčen, ali pa res ni nič vrednega nakupa, na trgu...?

carota ::

Kateri od Blackberry-jev?

Magic1 ::

Jaz tudi rabim avto za nucat na hard, vsaj 2000km mora narest na tank. :-\
Magic

Assass1n ::

Imam S2 ter močnejšo baterijo 2000mAh pa ob hard uporabi ne dela en dan, v to smer ne it :) isto je z iphone, ko sem ga imel prej.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

nekdonekje ::

Motorola RAZR MAXX mogoče. Baterija bi naj bila koliko toliko, v vodo pa ga verjetno neboš smel metat.

Goran's Blog ::

Lol katere zahteve.
Naročiga pri enem velikem ponudniku mobilnih telefonov(seveda po naročilu) plačaj nekaj tistoč eur in boš zadovoljen!

freesty ::



samsung galaxy pro.

koyotee ::

smart phone + baterija več kot 1 dan, to dvoje pač ne gre skupaj. preprosto si kupiš prenosni polnilec(10000mah dobiš za nekih 30€ s kitajske) in ga maš s sabo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

noob96 ::

prosim če se vzdržite debilnih komentarjev :)
telefon pač potrebujem na terenu. služba se začne ob 6 zjutri, prvo vtičnico pa vidim okoli 7 zvečer. tu vmes je pač min. 2 ure pogovorov in bolj kot ne stalna uporaba 3G ali wifi. pač na žalost ne morem kupiti nokie 3310.

sem gledal blackberry pa ne poznam nikogar da bi ga imel, da bi dobil izkušnje iz prve roke...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

damjan1980 ::

debilne zahteve terjajo debilne komentarje. Odsanjaj niti priblizno realne zahteve, malo se sfockaj in pristani v realnosti, potem pa preglej ponudbo. Po narocilu dvomim da ti bo kdo sel telefon delat

kriko07 ::

Samsung GALAXY S3

damjan1980 ::

prosim te lepo...si prisel vsaj do 2 vrstice njegovih zahtev?

Magic1 ::

Ti pa nehaj debilnosti zahtevat, tvoje zahteve pač niso realne. Tak telefon bi imel četrt kile. Kot je že napisal nekdo, dodatno ali eksterno baterijo boš nujno rabil.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Opkow ::

Glede avtonomije ti predlagam nekaj v tej smeri...
Portable USB battery pack

Invictus ::

Kljub vsemu mislim da je blackberry najboljša opcija ... So tudi precej žilavi ...

Pa kupi si avto polnilec ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mcgeek ::

Pameten telefon in baterija več kot 1 dan, to ne gre skupaj.
Boljši (novejši) kot bo telefon, več procesorjev bo imel, večji zaslon, stalno priklopljenost na internet, itd..

Če si na terenu, si lahko nabaviš polnilec za v avto in ob vsaki priložnosti polniš baterijo.
Lahko imaš vedno s seboj napolnjene baterije in jih menjavaš.
Obstajajo tudi posebne baterije, ki delujejo kot polnilec, ko tega nimaš pri sebi. Enostavno jih priklopiš na telefon, tako kot polnilnik.

Blackberry je v zatonu, prav tako Nokia.

Če ti vse to ni všeč, priporočam da najdeš kak nekaj let star feature telefon, ki je zdržal 5 dni.

bdoxx ::

to je čist simpl..
dump Phone + nexus 7

oz če hočeš imet vse v enem prilepiš z sekundim dump phone na zadnjo stan nexsus-a 7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bdoxx ()

Magic1 ::

Star telefon + tablica je še ena varianta.
Magic

carota ::

Prijateljica ima Blackberryja, mislim da model 8900, pa z neoriginalno baterijo zdrži 3 do 4 dni. Govori pa kar precej, po netu ne srfa, redno pa preverja in odpisuje na maile.

noob96 ::

nekaj sem bral pri mobitelu da moraš doplačati storitev email pri blackberryu. tudi če imaš npr. gmail?
kako je s tem?
mogoče mi res malo diši BB Bold 9900.. pa bi pač kupil še eno baterijo

pegasus ::

Za robustne telefone z dobro avtonomijo (tja do 1 mesec standby) glej sonimtech. XP5300 izgleda kot primerna reč za naslednjih 10 let.

amigo_no1 ::

nekaj sem bral pri mobitelu da moraš doplačati storitev email pri blackberryu. tudi če imaš npr. gmail?
kako je s tem?

greš na mobitel stran, storitve, epošta, BB, več.
Linkov namerno ne bom dal.

noob96 ::

vem vem to sem našel. ampak je to res potrebno? ali lahko uporabljaš tudi brez teh storitev?

SLO_Matej ::

noob96 je izjavil:

Lep pozdrav!

iščem nov telefon, pa ne najdem nič dovolj pametnega :D
morda so moje zahteve malo neobičajne, pa bom vseeno poizkusil:

-telefon mora biti "pameten"
-avtonomija baterija mora biti odlična ( vsaj 2 dni uporabe na hard (wifi, 3G, dolgi pogovori...))
-dobra qwerty tipkovnica
-lahko je na dotik, lahko ni... i don't care
-OS mi ni bistven (sem prilagodljiv)
-telefon bi naj bil vsesplošno kvaliteten in dokaj robusten (čeprav takih telefonov skoraj več ne delajo, vem)

ne vem ali sem jaz tako izbirčen, ali pa res ni nič vrednega nakupa, na trgu...?

Mogoče bo ravno Nokia Lumia 900 naravnost zate.

- Je pameten telefon.
- Ima Li-Ion 1830 mAh baterijo, ki naj bi zagotavljala do 300 ur v mirovanju, 7 ur pogovorov (preko 3G ali 2G omrežja) in do 60 ur predvajanja glasbe.
- Windows Phone ima odlično QWERTY tipkovnico; http://research.microsoft.com/en-us/new...
- Zaslon je občutljiv na dotik.
- Nameščen ima Windows Phone OS, ki deluje hitro, tekoče in zanesljivo (lahko vklopiš tudi battery saver in boš potegnil iz baterije še kaj več).
- No, Lumia 900 naj bi bila kar trpežna, po mojih izkušnjah pa je tudi kakovostne izdelave:

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

A kater telefon nima po specifikacijah 300 ur standbya in 6 ur pogovora?
Magic

tx-z ::

tx-z

noob96 ::

tx-z je izjavil:

Kaj pa kej tazga? http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...


ta povezava ne pripelje nikamor :(

TheRiddle ::

Magic1 je izjavil:

A kater telefon nima po specifikacijah 300 ur standbya in 6 ur pogovora?

Marsikateri telefon ima po tudi po 400 in več, ga pa dobiš v roke pa ne zdrži pol toliko :))

Windowsev na telefonu ne priporočam. Imel sem 2 telefona z windows mobile (6 in 6.5, slednji še vedno v uporabi) in obema se je nekaj mesecev po izteku garancije začelo "mešati": Naključno prižiganje zaslona, neodzivnost aplikacij, klicanje naključnih številk ob naključnem času, pošiljanje SMS sporočil v katerih so bile navedene različice naključno izbranih aplikacij nameščenih na telefon naključnim osebam iz imenika. Prav tako mi zadnje čase izginjajo stiki iz imenika, pa se ne spomnim da bi koga brisal. Povezavo med računalnikom in telefonom je vedno bolj zamudno vzpostaviti, zadeva pa postaja tudi dokaj neodzivna (prostora na kartici in notranjem pomnilniku je dovolj, restart niti reset telefona na tovarniške nastavitve nimata učinka).

Razmišljam da bi si omislil kaj z Androidom. Kak predlog za telefon zaradi katerega mi ne bo treba stradati?
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

IceIceBaby ::

Nokia E6 ustreza vsem tvojim željam, če se boš lahko navadil kretenskega symbiana. Telefon sam po sebi je odličen, kvalitetno narejen. Imaš zelo dobro QWERTY tipkovnico + touch screen. Baterija drži zelo dolgo.

OS je pa pač zgodba zase. Načeloma se da potweekat, da dela stabilno in relativno hitro. Ampak še vedno je občutek kot bi šel 5 let v preteklost.

jype ::

TheRiddle> Windowsev na telefonu ne priporočam. Imel sem 2 telefona z windows mobile (6 in 6.5, slednji še vedno v uporabi) in obema se je nekaj mesecev po izteku garancije začelo "mešati"

WP7 je čisto druga tehnologija, zato ta pomislek IMHO ni na mestu. Platforma ni brez napak, a je bistveno boljša v primerjavi z Windows Mobile.

boro10 ::

Priporočam WP. Samo na tvojem mestu bi počakal do začetka septembra ko pride nova linija WP telefonov ven.

damjan1980 ::

kako lahko priporocas WP8, ki pride ven septembra, ko pa se sploh ne vemo kaksni telefoni bodo na voljo, kaj sele ce bo kaksen z qwerty tipkovnico in primeren za uporabo "na hard"?

@TheRiddle, tvoj nasvet je bolj tezko upostevat, ker je wm 6.x daljna zgodovina. se bolj daljna kot symbian.

luxxx7 ::

TheRiddle je izjavil:

Magic1 je izjavil:

A kater telefon nima po specifikacijah 300 ur standbya in 6 ur pogovora?

Marsikateri telefon ima po tudi po 400 in več, ga pa dobiš v roke pa ne zdrži pol toliko :))

Windowsev na telefonu ne priporočam. Imel sem 2 telefona z windows mobile (6 in 6.5, slednji še vedno v uporabi) in obema se je nekaj mesecev po izteku garancije začelo "mešati": Naključno prižiganje zaslona, neodzivnost aplikacij, klicanje naključnih številk ob naključnem času, pošiljanje SMS sporočil v katerih so bile navedene različice naključno izbranih aplikacij nameščenih na telefon naključnim osebam iz imenika. Prav tako mi zadnje čase izginjajo stiki iz imenika, pa se ne spomnim da bi koga brisal. Povezavo med računalnikom in telefonom je vedno bolj zamudno vzpostaviti, zadeva pa postaja tudi dokaj neodzivna (prostora na kartici in notranjem pomnilniku je dovolj, restart niti reset telefona na tovarniške nastavitve nimata učinka).

Razmišljam da bi si omislil kaj z Androidom. Kak predlog za telefon zaradi katerega mi ne bo treba stradati?


Malo se zamisli, kaj pišeš, če sploh neveš, da sta si OS čisto drugačna...

Magic1 ::

Magic1 je izjavil:

A kater telefon nima po specifikacijah 300 ur standbya in 6 ur pogovora?


Cinično navajanje specifikacij vseh vrst telefonov, ki so itak mnogoooo pretirane. Poleg tega sta pri pametnih telefonih ta dva podatka skoraj nepomembna.
Magic

tx-z ::

noob96 je izjavil:

tx-z je izjavil:

Kaj pa kej tazga? http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...


ta povezava ne pripelje nikamor :(


Prej je še delala, mislu sm pa Nokio E6.
tx-z

kriko07 ::

Brat ima Samsung galaxy 2 pa je baterija zdržala okoli 3 dni,kupil si je pa še dodatno baterijo zdrži pa zdaj telefon 6 dni.Tako da je pameten telefon.. lahko pa tudi slikam telefon ampak po 21 avgustu ker je brat v tujini.

freesty ::

Kaj ko se napolni baterija ga ugasne in potem cez 6 dni prizge in je se nekaj baterije?

djordjevic ::

Mah, na standbyju zdrži vsak telefon en teden. Če ga uporabljaš, kot je mišljeno, pa dober dan. Mnogi še to ne.
No grave is deep enough to keep us in chains.

kmetek ::

kriko07: link za dodatno baterijo prosim?

black ice ::

kriko07 je izjavil:

Brat ima Samsung galaxy 2 pa je baterija zdržala okoli 3 dni,kupil si je pa še dodatno baterijo zdrži pa zdaj telefon 6 dni.Tako da je pameten telefon.. lahko pa tudi slikam telefon ampak po 21 avgustu ker je brat v tujini.

Torej ga praktično ne uporablja, če mu baterija zdrži 3 dni.

dr.Akula ::

kriko07 je izjavil:

Brat ima Samsung galaxy 2 pa je baterija zdržala okoli 3 dni,kupil si je pa še dodatno baterijo zdrži pa zdaj telefon 6 dni.Tako da je pameten telefon.. lahko pa tudi slikam telefon ampak po 21 avgustu ker je brat v tujini.

Zakaj bi pa slikal telefon?

btw a si to slučajno ti? lol
ni podatka

salex ::

ne vem ali ti je kdo tukaj že napisal tole ampak, današnji telefoni so vedno bolj kvalitetni, razen cenejših android telefonov, ki so in dokaj zmogljivi samo imajo slab dizajn

DKirbi ::

Pomoje so zahteve nekoliko površno opisane. Poznam kolegico iz francije, ki potuje v bistvu po Evropi in ima Samsung Galaxy S II, potroši ga mogoče res v enem dnevu ampak na njem pa gleda filme, posluša glasbo, uporablja foto in video kamero, gps. Zraven pa si je še nabavila eno dodatno baterijo, tako da lahko zadevo kar hitro menja.

Res pa je, da je treba upoštevat eno tako čist osnovno psihologijo telefonov in avtonomijo baterije. Baterija na vsakem telefonu je zelo močna, močnejša od tiste legendarne nokie. Poanta vsega je samo, da jo spraznimo mi ker telefon preveč vlačimo po rokah. Jaz si lastim HTC Wildfire in mi včasih res zdrži po štiri dni, ker pač na njem res izvajam tiste osnovne funkcije: klicanje, občasen internet, sms. Zraven sebe pa imam ipod shuffle, kompaktni fotoaparat z možnostjo zajemanja video posnetkov pa še kaj bi si lahko omislil da bi razbremenil telefon. Psihologija izdelovalcev mobilnih telefonov pa je seveda, združit vse skupaj v eno in naredit telefon čim lepši, tista prava mobilnost kot jo nekateri poznamo iz stare nokie 3310 pa se v bistvu vedno bolj krči :)

IceIceBaby ::

Z Galaxyji in podobnimi telefoni ste off topic. OP pravi, da rabi dobro fizično tipkovnico.

Še ena varjanta poleg E6 je Blackberry Bold 9780, če kje dobiš novega. Sicer je telefon star, ima pa dobro baterijo in je solidno izdelan.

Tanov Bold je pa hud v vseh pogledih, le baterija je katastrofalna. Škoda.

DKirbi ::

Ampak če je SAMO baterija katastrofalna, lahko to reši z dodatno ali pa večjo baterijo :)

noob96 ::

samo pri blacberryu je potrebno doplačevati storitve kot so email, internet....

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: IceIceBaby ()

skyline ::

OK, praviš da ti OS ni bistven, tko da je očitno Symbian tut v igri.

Že omenjeno, Nokia E6. Alpa E71/E72, če hočeš šparat (rabljene so napol zastonj).

IceIceBaby ::

DKirbi je izjavil:

Ampak če je SAMO baterija katastrofalna, lahko to reši z dodatno ali pa večjo baterijo :)


Lahko ja. Ampak to, da leta 2012 telefon ne zdrži niti cel dan uporabe zame ni normalno. Nekako ni fora v tem, da sredi dneva izklapljaš telefon in menjaš baterijo.

tado6 ::

Nokia E6 s Symbian sistemom, posodobitvijo Belle.

amigo_no1 ::

tado6
Koliko časa ti drži baterija na E6 in kaj vse uporabljaš ?

Na bolhi so od 150 dalje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega business telefona - kaj preostane? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
607655 (5381) dj_uro
»

Poslovni telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
477992 (5494) cuxoh
»

V sredo dan D za blackberryje

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
3810803 (7878) LordPero
»

Kakšen mobitel imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6714421 (11984) Thunder wave
»

Kateri gsm ustreza naslednjim zahtevam?

Oddelek: Mobilne tehnologije
152319 (1888) amigo_no1

Več podobnih tem