» »

.se domene

.se domene

blackbfm ::

Ima kdo kakšne izkušnje z registracijo .se domen? Ker stvar je nenormalna. Te domene naj bi bile proste za tujce ampak ko hočeš registrirat zahtevajo neko njihovo švedsko ID številko (nekaj podobnega kot naš emšo). Kje je fora? Z enim registrarjem se menim, poslal sem jim že vse podatke pa ne gre skozi. Še najbolš bi blo stvar opravit prek slovenskega registrarja. Sem pogledal kok hočejo pri domenci, 65 eur za 1 leto pa se mi zdi kar dost bolano, čeprav kakšni tuji pa hočejo čez 100eur kar je pa res absurd.

Ok, torej a pozna kdo kakšnega normalnega švedskega registrarja, kjer bi lahko domeno registriru brez komplikacij za ceno max 30 eur?

HardFu ::

vsi bi vse na izi in z lahkoto in s cim manj truda, ampak ko pa je treba placat, pa je vsak € prevec...
http://codeable.io

blackbfm ::

Ja sigurno. Zakaj bi kupoval pri nas prek posrednikov če lahko kupim direkt pri švedih? 65eur je res kar veliko za 1 leto. Registrarja stane registracija 14 eur, zdaj si pa računaj razliko. Sicer nevem preko koga potem dela Domenca ampak vseeno. Pa še idejo ti lahko ukradejo:P Res mi je zanimivo, com, net in take domene registriraš dobesedno s par kliki, te .se domene so pa krneki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

jinzo ::

@blackclw
Zakaj bi kupoval pri nas pa ne tam ? ker predvidevam, da je za njih(državljane švedske) ceneje kot za tujce. Makes sense, doesen't it ?

krho ::

AFAIK .se domene zahtevajo lokalno prisotnost!. Če nimaš lokalnega švedskega kontakta, potem plačaš storitev registracije in storitev lokalne prisotnosti.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Gandalfar ::

Te domene naj bi bile proste za tujce ampak ko hočeš registrirat zahtevajo neko njihovo švedsko ID številko (nekaj podobnega kot naš emšo). Kje je fora?


Svedska pac. Tam skoraj kruha v trgovini ne moras narocit brez te cifre. Te na vsakem koraku sprasujejo zanjo.

Naceloma je v obliki DDMMYYYY-xxx kjer das 000 ce nimas. Ampak odvisno, ce ti bo registrar spustil skozi.

blackbfm ::

Ja nič, zdaj sem dobil še en odgovor da naj dam 9 mestno številko z osebne. Če pa ne bo šlo bom dal pa DDMMYYYY-000. Ja te švedi so res eni smešni. Ok ne rečem tam za neke njihove storitve, kakšno zdravstvo in podobno, ampak za domene pa res preveč komplicirajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup domene in hosting pri isti firmi?

Oddelek: Izdelava spletišč
193025 (2279) Samael
»

TPB si išče nov dom

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
216046 (4789) Hayabusa
»

DNS: .si tld, register, registrarji in postopki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
625063 (5063) jype
»

Na Švedskem samo banke z domeno bank

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
93627 (2618) miwche
»

Končno .si domene tudi za navadne smrtnike! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
666669 (5326) Soprano

Več podobnih tem