» »

Ali lahko deloma pokvarjen PSU poskoduje PC

Ali lahko deloma pokvarjen PSU poskoduje PC

Mopar ::

Zanima me ali lahko defetne linije pri modularnem napajalniku poskodujejo priklopljene komponente?

Namrec imam napajalnik ki ima zgleda okvarjene par linij in ne odda zadostnje kolicine energije, tak da mi recimo diska ne prepozna. Zdej ce izberem drug prikljucek pa dela bp. Ali je mozno da bi mi ocitno okvarjena linija lahko kako skodovala disku ali posledicno maticni,...?

Sam sicer predvidevam da ne ker ni skoz steklo niti toliko toka da bi komponento bios prepoznal, pa vseeno se raje se pri vas prepricam!?

Pentium ::

Seveda lahko poškoduje, če se le da, si čimprej nabavi nov napajalnik.
Sem že videl kar nekaj računalnikov, pri katerih je okvarjen napajalnik skuril matične, diske, optične enote in najrazličnejšo periferijo, enkrat tudi tipkovnico.

Če je napajalnik preobremenjen (simptomi: določene komponente ne delujejo), se bo najverjetneje sam izklopil, lahko pa pride v kratek stik in ti gre cel sistem. Če je pa napajalnik defekten, ti pa lahko na enim vodu ne bo delalo nič, na drugem pa lahko vse, tudi takega napajalnika ni pametno uporabljati, saj je to bolj tako, kot, da bi igral rusko ruleto z računalnikom. Možno pa je tudi, da imaš kje slab kontakt, ampak to je malo verjetno. Lahko pa je samo to, da imaš prešvohen napajalnik, napiši, kakšen sistem imaš.

Pyr0Beast ::

Za diske je ponavadi problem 12V linija za pogon motorčka.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming PC povzroča preglavice (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
656706 (5445) gddr85
»

Kupil 2gb in zdaj mi rač. šteka (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5710098 (9239) Xserces
»

Katera komponenta je povzročila hud pok in restart? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525384 (4223) Mitja358
»

Problem z SATA porti na matični - NUJNO

Oddelek: Strojna oprema
6829 (769) Mopar
»

Ugašanje računalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
353550 (2617) Bostjan99

Več podobnih tem