» »

Ne pošiljamo v Slovenijo ?!?!

Ne pošiljamo v Slovenijo ?!?!

suntrace1 ::

Odločil sem se za nakup dfotoaparata Canon G10. Ker so cene pri nas navite v primerjavi s tujino zares hudo navite - 530€ zgolj za fotoaparat - sem se odločil da pogledam še na E-Bay. In glej ga zlomka, en kup ¸prodajalcev ne pošilja artiklov v Slovenijo, uvrščena pa je poleg Litve, Latvije in Konga.
Na hitro sem napisal mail, ali je prišlo do napake pri izbiri držav (recimo Slovakia) in zakaj ni omenjena Albanija ali Srbija. Odgovor je bil ''I'm sorry.'' ?!

Se komu sanja, zakaj ne pošiljajo v Slovenijo, tudi če plačaš kupnino v naprej?

E-Bay primer 1


E-Bay primer 2

opeter ::

Pač, ne pošiljajo. Jaz sem ravnokar kontaktiral enega iz VB, ki pa bo rade volje poslal CPU tudi v Slovenijo in sicer po isti ceni, kot če bi jo poslal v Nemčijo (10 €).

Sem zelo vesel, ker je to dokaj redka roba v EU-ju.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

meni je en prodajalec napisal, ker se lahko paket izgubi in da on ne more biti odgovoren.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

valentin0a ::

Če prav razumem imaš poštnino zastonj v Slovenijo, če plačaš s Paypal-om
V drugem primeru pa je poštnina £19.99, kot majhen paket.
Ne vidim, da omenjena aparata ne bi poslali v SLO.

quartz ::

Očitno imajo izkušnje, da je Slovenija še hujša kot Balkan!:) Izkušnje, I guess...

Sj, se niti ne čudim, ker smo še daleč od EU, po marsikakih standardih... Pač najdi koga, ki pošilja v bivšo jugo al pa se odseli, druge ni!;)

suntrace1 ::

Nisi dobro pogledal.


Paket se skoraj ne more izgubit, če pošljejo po DHL ali kakšni drugi pošti. To je lari-fari.

norfeks ::


E-Bay primer 1


Ta prodajalec je v USA... Item location: New York, United States
Pomojem ima slabe izkusnje z Slovenci :)... drugac pa res mal cudno... se pač dogaja...



E-Bay primer 2


pri tem pa tk pise da pislja v Slovenio...

Postage and packaging
Item location: Brighton, United Kingdom
Dispatches to: European Union, Canada, Japan

Postage and packaging: £19.99
Each additional item: £10.00
To: Slovenia
Service: Royal Mail Airmail (Small Packets)
Estimated delivery* : Varies
Postal insurance : £3.00 Optional

delfinus ::

Sem se ze tudi jaz sreceval s tem. Najvecja fora tega neposiljanje je to, da prodajalci imajo izkusnje, da sploh nimajo izkusenj s posiljanjem v Slovenijo in tudi ne vedo kje to je. Zal smo za mnoge se vedno popolnoma nerazpoznavni. Tepe nas balkanska zgodovina in pa majhnost. Kar se pa tice odlocanja, pa je na drugi strani en prodajalec, ki se mu pac ne da zaradi ene male Slovenije in enega nakupa to predat naprej in mal pretegnat svojo leno rit in dat info naprej do svojih nadrejenih in pac bo Slovenija na crni listi dokler ne bomo pri nas imeli "vesoljski center". So pa male izjeme tu pa tam. To pa je tudi res.

lp, D.

aljazh ::

Poglej v Avstriji. Na Geizhals najdeš ta aparat za 425 eur, kar je cca. 35 eur več kot tisti s prvega Ebay linka. Še vedno pa več kot 100 eur ceneje kot v Sloveniji.

OZZY ::

Sem se ze tudi jaz sreceval s tem. Najvecja fora tega neposiljanje je to, da prodajalci imajo izkusnje, da sploh nimajo izkusenj s posiljanjem v Slovenijo in tudi ne vedo kje to je. Zal smo za mnoge se vedno popolnoma nerazpoznavni. Tepe nas balkanska zgodovina in pa majhnost. Kar se pa tice odlocanja, pa je na drugi strani en prodajalec, ki se mu pac ne da zaradi ene male Slovenije in enega nakupa to predat naprej in mal pretegnat svojo leno rit in dat info naprej do svojih nadrejenih in pac bo Slovenija na crni listi dokler ne bomo pri nas imeli "vesoljski center". So pa male izjeme tu pa tam. To pa je tudi res.

lp, D.



Ni čisto tako...Sam sem večkrat kontaktiral prodajalce zakaj ne pošiljajo v SLO. Odgovoro je v večini bil, da imajo slabe izkušnje z kupci in več problemov kot z katerimi drugimi. Predvsem je tukaj njihova neresnost. Je pa škoda, ker mogoče zarad kakih 2 ali treh primerkov pride do tega. Že tako so imeli verjetno malo naročil iz SLO pol pa še slabe izkušnje pa se enostavno odločijo, da ne pošiljajo.
Drugo je vprašanje ali paket pride. Se pravi način pošiljanja. Če so slučajno pošiljal so stranke včasih zahtevale nezavarovano in se je zgodil da ni prišlo in so pol težil.
tretje je plačilo...Eni so kupili pa ne plačali itd...
LAhko pa je tudi, da majo kake anekse z firmami, da nekam ne pošiljajo.

Enostavno je na prodajalcu al bo al ne poslal v katero državo. Jaz se s tem ne obremenjujem. Do sedaj sem vedno dobil stvar - če ne pri enem pa pri drugem.
Go with the flow.

darkolord ::

Jest sm hotu eno stvar naročit iz amerike, pa je blo tole na njihovi strani pod shipping:

Belgium, Denmark, England, Finland, France, Germany, Great Britain, Greece, Greenland, Iceland, Ireland, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Northern Ireland, Norway, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland - $17.50

Albania, Antigua, Argentina, Aruba, Australia, Austria, Bahamas, Barbuda, Belize, Bermuda, British Virgin Islands, Cayman Islands, Chile, China, Costa Rica, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Egypt, Fiji, Guadeloupe, Guatemala, Haiti, Honduras, Hong Kong, Hungary, India, Jamaica, Japan, Latvia, Lebanon, Lithuania, Macedonia, Madagascar, Malaysia, Malta, Martinique, Mongolia, Montserrat, Mozambique, Nepal, New Zealand, Panama, Peru, Philippines, Poland, Romania, Saudi Arabia, Singapore, Slovak Republic, South Korea, Taiwan, Thailand, Turkey, United Arab Emirates, Uruguay, Vietnam - $21.50

Pol pa vprašam kolk je v Slovenijo:
If your country is not available through our online checkout, we can ship to you using UPS International Service if it is available to your location.
...
Unfortunately, UPS pricing to Slovenia for even this small of an order is $111.42 for UPS Expedited service (the cheapest/slowest available). Sorry, we do not have a better option for you.


$111??!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

LeQuack ::

Ja treba se je navadt da je Slovenija en drek v svetu, ostale države nas pozanjo tko k mi poznamo recimo Bangladeš. Se prav nič. In najbrž kakšni še zmer mislijo, da je vojna tuki. EU ne pomaga dosti pri prepoznavnosti. Naši trgovci pa imajo itak tako navite cene, da bi mislu da dobiš še kakšno potovanej zraven. Ko pa pride do reklamacije pa moreš imet srečo, če po koncu dneva nočeš nobenga na gobec. To je to naša Slovenija. Reši se kdor se more.
Quack !

Vanich ::

Heh, jaz v teh primerih vedno napišem: "Slovenia, EU country, bordering on Austria and Italy."
Ponavadi zaleže.

chucki ::

Zmen se preko private msg. , pa ti bo poslal. Pri meni je delovalo.

thaman ::

Prek Ebay-ja in ostalih spletnih trgovin lahko naročiš tudi, če ne pošiljajo v Slovenijo preko posrednikov. Danes sem našel spletno stran Viaddress, pri kateri ti dodelijo ameriški naslov, kamor potem pošlje prodajalec oni pa ti potem iz njihovega skladišča kjer hranijo blago pošljejo v Slovenijo. Njihov naslov http://www.viaddress.com/.

kmetek ::

Še vedno imaš carinski postopek in riziko plačila vseh stroškov za nakupe iz ZDA.

letmein ::

kmetek je izjavil:

Še vedno imaš carinski postopek in riziko plačila vseh stroškov za nakupe iz ZDA.


Seveda, saj je storitev, ki jo ponujajo ubistvu poštni predal oz. P.O box. Ko kopujete na eBayu, čekirajte cene na USPS, ker nas ponavadi prodajalci vmeščajo v grupo za "nateg" in zaračunavajo fajn navite poštnine, jaz sem že večkrat odprl case na Paypal-u in grozil z negativnim feedbackom in še zmeraj sem kaj iztržil, če ne drugega, da se je opravičil in popravil poštnino za nadalnje kupce iz naše "občine".

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: letmein ()

Storm ::

letmein je izjavil:



...jaz sem že večkrat odprl case na Paypal-u in grozil z negativnim feedbackom in še zmeraj sem kaj iztržil, če ne drugega, da se je opravičil in popravil poštnino za nadalnje kupce iz naše "občine".

edit: typo


Hja, potem se pa bunite zakaj nočejo pošiljat v SLO, če mamo pa take primerke, ki grozijo z negativnim feedbackom in podobno....
Markec The Great

mihec87 ::

LeQuack je izjavil:

Ja treba se je navadt da je Slovenija en drek v svetu, ostale države nas pozanjo tko k mi poznamo recimo Bangladeš. Se prav nič. In najbrž kakšni še zmer mislijo, da je vojna tuki. EU ne pomaga dosti pri prepoznavnosti. Naši trgovci pa imajo itak tako navite cene, da bi mislu da dobiš še kakšno potovanej zraven. Ko pa pride do reklamacije pa moreš imet srečo, če po koncu dneva nočeš nobenga na gobec. To je to naša Slovenija. Reši se kdor se more.


Tukaj imaš odgovor zakaj(problem v prebivalcih)..

letmein je izjavil:

kmetek je izjavil:

Še vedno imaš carinski postopek in riziko plačila vseh stroškov za nakupe iz ZDA.


Seveda, saj je storitev, ki jo ponujajo ubistvu poštni predal oz. P.O box. Ko kopujete na eBayu, čekirajte cene na USPS, ker nas ponavadi prodajalci vmeščajo v grupo za "nateg" in zaračunavajo fajn navite poštnine, jaz sem že večkrat odprl case na Paypal-u in grozil z negativnim feedbackom in še zmeraj sem kaj iztržil, če ne drugega, da se je opravičil in popravil poštnino za nadalnje kupce iz naše "občine".

edit: typo


Jeez človek..nisi dosti na ebay da bi pogruntal da so artikli poceni potem pa si pri poštnini pridejo not...Ne vem zakaj pol kupiš če ti je predraga in pol buzeriraš človeka...

Zheegec ::

tujci imajo veliko slabih izkušenj s slovenskimi strankami in zato je dosti trgovin, ki so pošiljale v slovenijo pa sedaj ne več. Tisti, ki pa tipično nimajo slo strank pa pošljejo brez težav - iz usa sem za kolega naročil en del za Hondo, za par Kg težko stvar je bila poštnina 30eur...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

RejZoR ::

Jezst ponavad iščem stuff preko ebay.co.uk. Vse kar sem do sedaj naročal je prišlo iz Taiwana al pa Hong Konga k meni v max 3 tednih in to brez vsake poštnine. Tip ti pošlje robo čez pol sveta brezplačno direktno k meni na dom. Zadeve ne grejo nič manj čez carino kot grejo za US of A zato res ne vem kaj klinac ameri tolk komplicirajo. Samo dvakrat sem plačal poštnino okoli 4-5 EUR, oboje je šlo iz UK trgovin k meni. Če gledam razdaljo je še vedno smešno ugodno. Je pa šlo za stvari, ki se jih pri nas sploh ne dobi oz bi prišle šele čez ene 2 leti, tko da bi tud plačilo mal dražje poštnine bilo čist sprejemljivo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

c3p0 ::

Nekaj je tudi Bolha sindroma: "dajmo nekaj kupit, a potem ne plačat". Kot je vidno tudi v kar nekaj temah tukaj.

c00L3r ::

Po mojih izkušnjah zadnjih let, vedno manj prodajalcev pošilja v SLO. Ali se veliko paketov res izgubi, ali pa slovenski kupci trdijo, da se je izgubil. Posledično se prodajalci odločijo ne pošiljat v Slovenijo. Smo dokaj majhen trg in prodajalec ne rabi dodatnega glavobola.

Alamar ::

Barabe so nekateri naši, saj vidiš že po komentarjih na forumih. Najrajši bi vsi imeli zastonj ali minimalno poštnino, potem pa se še premislijo ali celo lažejo, da niso dobili pošiljke. Če boš prodajalcu omenil, da si pripravljen plačati priporočeno s sledenjem (kar ga tudi finančno pokrije v primeru pritožbe), ti bo veliko ljudi rade volje poslalo. Z navadno letalsko pa mnogi nočejo tvegati. Naša pošta je ena najkakovostnejših in resno jemljejo vsako pritožbo. Sam sem opravil okoli 500 nakupov in 300 prodaj na ebayu pa se niti ena pošta ni do sedaj zgubila. Dvakrat sem imel problem z Brazilijo in Italijo, ki imata porazno poštno službo in v primeru Brazilije polžjo carino, ampak sta v končni fazi dobila pošiljko. Seveda priporočeno, kajti pošiljat v Italijo nepriporočeno je huda loterija.

Reycis ::

Na bruhanje mi gre ko berem komentar o kvaliteti naše poste. Nasa posta je zanic. Kratka zgodba:
En dan mi v trgovini zavrnejo placilo z placilno kartico. Se lotim zadevo raziskovat. Na banki ugotovim, da sem imel izvrsbo. Izvrsbo o kateri nic nisem vedel. Grem na sodisce. Placam sodno takso, da dobim kartoteko. Iz nje je razvidno, da sem iz sodisca prejel priporoceno posto, ki pa je nisem prevzel. Vendar hakeljc: JAZ POSTE NIKOLI NISEM DOBIL. Niti nisem dobil listkov. Na datume poskusa vrocitve sem bil oba dni doma. Posta je trdila da me ni bilo doma in da sem listek najbrz nekam zalozil - najbrz zataknjen med reklamami. Ne vem kako je mozno, da dobis posto iz sodisca, ki ti je prasci ne dostavijo. Obenem pa se velja domneva, da si posto prejel. Totalna svinjarija.

Zakljucek sicer ni pomemben pa bom vseeno napisal. Telemach me je terjal zadnjo mesecno poloznico, ki pa je nisem placal zato, ker so od mene nazaj zahtevali modem, ki sem ga ob priklopu placal 30.000 SIT. Ker sem imel zadevo dobro dokumentirano je uspelo dokazati protiterjatev. Vrnili so mi denar in vse sodne stroske, ki so mi jih naprtili.
Izgubil pa sem
-zacetne stroske sodne takse za vpogled v kartoteko. En drobiz
-bancne stroske "storitve izvrsbe" in bancne stroske "izracuna zamudnih obresti". Mislim, da skupaj 5000 SIT
-ogromno casa in zivcev

In to vse zarad ene pofukane poste. Se zdaj verjamem, da ni naklucje, da tiste poste nisem dobil.

darkolord ::

In to vse zarad ene pofukane poste.
Mešaš pošto in poštarja?

Reycis ::

Ja sej vem. Posta je popolna in ne dela nobenih napak. Edino postar je zanic.

RejZoR ::

Je tud zelo odvisno od poštarjev ja. Že dvakrat se je zgodilo, da sem bil doma, pričakoval paket (s paket mislim praktično ono bubble kuverto in ne kaj ogromnega), slišim moped od poštarja v daljavi nakar mi tip samo fukne listek, da me ni bilo doma kar direktno v kaslc in spizdi. Enkrat sem jim to tud omenil na pošti, ko sem prišel iskat paket, čez neki časa pa so pol zamenjal poštarja na naši liniji. Očitno nisem bil edini, ki se je pritožil...

Drugače pa so mi enkrat izgubili denar od pošiljke z odkupnino. Pol sem izpolnil nek obrazec in čez par dni me kličejo, da so dobili zadevo in sem prišel iskat denar. Zdej ne vem al so res našli al so moral sami plačat, dobil sem znesek, ki sem ga imel napisanega na listku z odkupnino.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

sandmat ::

če tudi jaz pristavim piskerček o pošti:
iz anglije sva s kolegom naročala xbox igre v cenovnem rangu 60€ (par iger - en paket). In ne boste verjeli, od kolega naslov ne obstaja (so rekli na pošti, čeprav jim dostavljajo pošto vsak dan) in poslali paket nazaj. Drugič naročava na naslov od FRI (oba sva iz frija, why the heck no) in paket se izgubi. V sloveniji.

Tako da čisto verjamem, da imate probleme dobit priporočeno stvar in niste obveščeni o njej. Verjetno je poštar pozabil pozvonit ali pa se mu ni dalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

sulaco ::

Meni je GLS ravno v četrtek spet pustil listek, a sem bil cel dopoldan doma-GRRRRRR. Kličem centralo...pritožba...ODG: Ziher vam zvonc ne dela, ziher nimate napisa na vratih, ziher...Mater*vam-ziher je spet en trenirkar s "prijateljem" okrog razvažal pa se mu ni dalo nosa ven pomolit-jaz imam pa poslovno škodo zaradi njegove lenobe. Vprašam teto, kako so fantje plačani? Odg: od predanega paketa...Seveda, samo nikjer ne piše, KDAJ je bil predan...
Enkrat so mi pa iz Nemčije Thule prtljažnik tako popraskali(Pošta SLO), da sem naročil ogled škode-cenilec in potem smo zapeli že na začetku, ko sem jaz trdil, da sta bila dva mlada "Cristianota s pederušami", on pa meni, da se vozi voznik sam, ITD....

Kolesarskega poštarja smo pa tudi zrihtali...Več različnih sosedov nas je dalo pritožbo na pošto..in fanta je zabolelo v denarnici, ker ni dobil "stimulacije". Od takrat je vse OK.
Sedaj boste rekli:"Kako ste zateženi slovenceljni"...ni res!! Pošta ima razmeroma drage storitve, zato od njih pričakujemo DOBRO (ne odlično) storitev...

Looooooka ::

RejZoR je izjavil:

Je tud zelo odvisno od poštarjev ja. Že dvakrat se je zgodilo, da sem bil doma, pričakoval paket (s paket mislim praktično ono bubble kuverto in ne kaj ogromnega), slišim moped od poštarja v daljavi nakar mi tip samo fukne listek, da me ni bilo doma kar direktno v kaslc in spizdi. Enkrat sem jim to tud omenil na pošti, ko sem prišel iskat paket, čez neki časa pa so pol zamenjal poštarja na naši liniji. Očitno nisem bil edini, ki se je pritožil...

Drugače pa so mi enkrat izgubili denar od pošiljke z odkupnino. Pol sem izpolnil nek obrazec in čez par dni me kličejo, da so dobili zadevo in sem prišel iskat denar. Zdej ne vem al so res našli al so moral sami plačat, dobil sem znesek, ki sem ga imel napisanega na listku z odkupnino.

Se nisem slisal, da bi si posta vzela cas in naredila redcenje postarjev na podlagi pritozb, ki bi jih lahko mall cross joinal z urnikom svojih postarjev.
Se pravi je dejansko posta slaba in kriva.Tvoji zaposleni so tvoja firma.

x45 ::

suntrace1 je izjavil:

Odločil sem se za nakup dfotoaparata Canon G10. Ker so cene pri nas navite v primerjavi s tujino zares hudo navite - 530€ zgolj za fotoaparat - sem se odločil da pogledam še na E-Bay. In glej ga zlomka, en kup ¸prodajalcev ne pošilja artiklov v Slovenijo, uvrščena pa je poleg Litve, Latvije in Konga.
Na hitro sem napisal mail, ali je prišlo do napake pri izbiri držav (recimo Slovakia) in zakaj ni omenjena Albanija ali Srbija. Odgovor je bil ''I'm sorry.'' ?!

Se komu sanja, zakaj ne pošiljajo v Slovenijo, tudi če plačaš kupnino v naprej?

E-Bay primer 1


E-Bay primer 2


postali smo banan republika- mogoče bo sedaj kaj bolje :)

mihec87 ::

x45 je izjavil:

suntrace1 je izjavil:

Odločil sem se za nakup dfotoaparata Canon G10. Ker so cene pri nas navite v primerjavi s tujino zares hudo navite - 530€ zgolj za fotoaparat - sem se odločil da pogledam še na E-Bay. In glej ga zlomka, en kup ¸prodajalcev ne pošilja artiklov v Slovenijo, uvrščena pa je poleg Litve, Latvije in Konga.
Na hitro sem napisal mail, ali je prišlo do napake pri izbiri držav (recimo Slovakia) in zakaj ni omenjena Albanija ali Srbija. Odgovor je bil ''I'm sorry.'' ?!

Se komu sanja, zakaj ne pošiljajo v Slovenijo, tudi če plačaš kupnino v naprej?

E-Bay primer 1


E-Bay primer 2


postali smo banan republika- mogoče bo sedaj kaj bolje :)


Samo ne zaradi geografskega položaja ipd..pač pa zaradi ljudi..

Alamar ::

Ne vem, kak odnos in probleme imate vi to do pošte. Jaz sem prejel stotine, tisoče pošiljk, pa se ni še nič izgubilo. Tudi za pisma nimam v spominu, da bi kdaj zmanjkalo. Mogoče je to na vaseh drugače, a v LJ nimam problemov. Vsi poštarji v našem predelu so prijazni in korektni. Edinkrat, ko sem imel s pošto manjši problem, je bil pred leti, ker je poštar natlačil paket v kaslc tako na tesno, da sem ga zelo težko ven dobil. Ko sem se pritožil, se mi je poštar osebno opravičil in tudi vodja izpostave po telefonu.

theBill ::

Na e-bayu ob iskanju artikla lepo označit lokacijo/področje iskanja EU (torej območje brez carine) in razvrstiti rezultate iskanja po najnižji ceni izdelka + stroškov poštnine -> ti avtomatsko pokaže, kateri sploh pošilja v Slovenijo.

Sam sem že kar nekaj stvari naročil iz večinoma iz Anglije, pa tudi ZDA, Hongkong, Italija, nikoli problemov z dostavo, noben paket se ni izgubil, večinoma se je tudi dalo zmenit za pošiljanje v Slovenijo, če te opcije niso ponujali, včasih pa tudi ne - od trgovca odvisno.

Kar mi gre na živce je to, da mi včasih poštar paket kar v nabiralniku pusti, ker gre pride z navadno pošiljko in ne priporočeno. Imamo nezaklenjene nabiralnike, zaklenjen je le del, v katerega gredo pisma. Na srečo živim v manjšem bloku in ne na kakšnih fužinah, tako da ni še nobena stvar zmanjkala. Je pa zgleda od poštarja do poštarja odvisno, ali bo pustil paket v nabiralniku ali bo pustil obvestilo.

Za nemške trgovine preko Geizhalsa ti lahko povem, da med cenejšimi v SLO pošiljata Hoh.de in pa Jacob elektronik, tiste res najcenejše nemške trgovine (recimo vv-computer.de, Mindfactory, Compuland), katere so pri vrhu najnižjih cen skoraj pri vseh računalniških komponentah, pa ne pošiljajo v Slovenijo, niti poštno ležeče v Avstrijo. Zgleda je Nemčija dovolj velik trg in jih BK za tujino?!

Alamar ::

Saj to tudi je navadno pismo. To, kar dobivaš iz tujine z minimalno ali zastonj poštnino je vse poslano kot navadno pismo. Meja je ponavadi okrog 2KG. Cene za paket so veliko višje tako pri nas, kot v tujini.

fosil ::

Možno da je res od poštarja odvisno, ker tudi jaz sem s pošto zelo zadovoljen, nikoli problemov, sem dobil tudi že pošto z napačno napisanim naslovom.
Slabe izkušnje pa imam z njihovo paketno dostavo. So mi enkrat paket poskušali dostavit na napačen naslov in potem tam pustili listek. Na srečo je zadevo opazil poštar in prinesel listek v moj nabiralnik, da sem šel potem na pošto dvignit, drugače bi šel paket lepo nazaj.
Tako je!

ziga321 ::

Imamo zadnje čase tudi probleme z temle našim poštarjem. Enkrat se mi je celo zgodilo, da niti listka o prispelem pismu nisem dobil. Po enem tednu čakanja, končno vprašam človeka, ki mi je paket poslal, kakšna je referenčna številka, če je morda paket le prispel, no in model res pokliče na pošto in mi pove, pogledam na stran www.posta.si in glej si ga zlomka, ugotovim da je stvar že 5 dni na pošti... Najbolj debilna stran je pa, da sploh ne znajo iskat pod čim drugim(recmo naslovu, imenu in priimku kupca ali pošiljatelja), ampak samo po referenčni številki.. end of story, če kdaj pošiljate pakete vedno povejte še referenčno številko nazaj kupcu.

para! ::

Najbolj debilna stran je pa, da sploh ne znajo iskat pod čim drugim(recmo naslovu, imenu in priimku kupca ali pošiljatelja), ampak samo po referenčni številki.. end of story, če kdaj pošiljate pakete vedno povejte še referenčno številko nazaj kupcu.

A da bi natipkal "Novak, Slovenska 15" in bi ti našlo pošiljko oziroma njen status?
Death before dishonor!

#000000 ::

Ja in pol bi vsak kekec vedu kje je pošiljka :)

Men se pred dnevi zgodil da človk enostavno ni prevzel pošiljke, enkrat se mi je še javil, pol pa od njega nič več, tud na sms ni odgovoril.

Ne vem pa zakaj na ebayu nekateri nočejo pošiljat v Slovenijo, saj končno dobijo plačano vnaprej če pa je false buy ali bid, pa tko podajo dispute in po parih si out z ebaya.

jl ::

Morda kdo ve, kdo dostavlja pošiljke poslane preko Royal Mail (airmail smal packet service), ali to v Sloveniji dostavlja Pošta Slovenije ali katera druga kurirska služba?

Qcube ::

jl je izjavil:

Morda kdo ve, kdo dostavlja pošiljke poslane preko Royal Mail (airmail smal packet service), ali to v Sloveniji dostavlja Pošta Slovenije ali katera druga kurirska služba?


pošta slovenije

Machete ::

Stara tema, ampak kvaliteten naslov :P

Ali kdo ve za storitev, kjer posredujejo pakete naprej, kot npr. Mailbox.de, ampak za Španijo?
Pa seveda, da ni kak scam :)

Hvala
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kixs ::

Machete ::

Hvala.
Ravno zbrskal: https://shipping-address-spain.com/
+(https://spainbox.com)

Še malo pregledam, kateri se mi zdi bolj zanesljiv in potem zmaga.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Velki ::

Mene pa zanima kako je z tistim zakonom da morajo imeti vsi spletni trgovci v EU možnost pošiljanja v vse države EU? Če imam prav v spominu se je enkrat o nečem takem govorilo (cca. 2-3 leta nazaj). Sedaj pa še vedno vidim marsikateri spletno stran (EU) ki te opcije nima.

darkolord ::

Ni jim treba imeti možnosti pošiljanja v vse države EU, samo diskriminirati ne smejo na podlagi lokacije.

Torej kot Slovenec iz Slovenije imaš pravico kupiti robo v katerikoli spletni trgovini pod enakimi pogoji, kot jih imajo "lokalci". Če npr. kupuješ v nemški trgovini, lahko naročiš dostavo na nemški naslov.

chuck ::

para! je izjavil:

Najbolj debilna stran je pa, da sploh ne znajo iskat pod čim drugim(recmo naslovu, imenu in priimku kupca ali pošiljatelja), ampak samo po referenčni številki.. end of story, če kdaj pošiljate pakete vedno povejte še referenčno številko nazaj kupcu.

A da bi natipkal "Novak, Slovenska 15" in bi ti našlo pošiljko oziroma njen status?


A ni logično, navsezadnje pošta na zavede naslova s sistem? Torej takšen zmazek, ki ga je pustil pošiljatelj na paketu, ostane na paketu. Vsaj glede anonimnosti se ne moreš pritožiti.
Ampak kljub temu mislim, da pošiljke hranijo po priimkih in ne po zaporedni številki sledilne številke, se motim?
Izjema so lahko pravne osebe, ki uporabljajo njihov sistem za pošiljanje in se podatki vnašajo elektronsko.

Samael ::

Chuck, odgovoril si na 10 let star post ;)
Samael != Samuel


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Photoshop CS4 in nov fotoaparat z svojim raw formatom

Oddelek: Programska oprema
5747 (632) opeter
»

Spet nakup fotoaparata -Canon

Oddelek: Zvok in slika
143311 (2315) Tadys
»

Kateri fotoaparat za povprečno rabo in underwater

Oddelek: Zvok in slika
151490 (1070) detroit

ebay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19743123 (32514) Tilen
»

Kje kupujete kartuše?

Oddelek: Kaj kupiti
91616 (1495) kmetek

Več podobnih tem