» »

Iphone 2G ali 3G?

Iphone 2G ali 3G?

edey ::

Pozdravljeni!

Nameravam kupit rabljen iphone, zdaj me pa zanima katerega mi priporočate navadnega ali 3G? Kakšna je razlika med njima in na kaj moram bit previden pri nakupu?
Mogoče ga tudi gdo ugodno proda oz. ve kje bi se ga dalo dobit po ugodni ceni.

Hvala vsem za vse informacije!

LP

Bor H ::

3g ma gps pa hitrejše browsanje, mal so pa še povečal količino spomina. To je ubistvu to :)

Mavrik ::

Daleč najpomembnejša razlika: 3G podpira in se povezuje na UMTS omrežja, ki so neprimerno hitrejša in nimajo tistega nerodnega hrošča, kjer si nedosegljiv, ko uporabljaš prenos podatkov. 2G uporablja kvečjemu EDGE.

2G ni več v prodaji in resno odsvetujem nakup tega modela.
The truth is rarely pure and never simple.

d0rK ::

KVA?! Nedosegljiv si med browsanjem po netu?!


Linkz plz!

zee ::

Neka fora z GPRS razredom, ki ga iPhone 2G podpira...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Ciklamen ::

KVA?! Nedosegljiv si med browsanjem po netu?!


Linkz plz!


Le glej, da ne boš preveč regal.

Am, če ti denar ni ovira, izberi 3G.
- End of the Post ->

Bor H ::

Ja, to je pri večini 2G naprav, majo laično gledano eno anteno, ki pač ne zmore gprsa in gsma/umtsa hkrati furat, to se je men konstantno dogajal na K610.

Primoz78 ::

Heh tudi na 3G si nedosegljiv ko imas 3G izkljucen ali 3G ni na voljo tako da...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

edey ::

A je kak na forumu ki je oba že preizkusi oz. mel? Lahko dobim + in - za oba?

Lp

Mavrik ::

A je kak na forumu ki je oba že preizkusi oz. mel? Lahko dobim + in - za oba?

Lp


Glej, čist preprosto je: 2G se več ne prodaja ker je zastarel. Nima UMTSa, nima GPS navigacije pa še nekaj malenkosti mu manjka. Drugače teče gor isti operacijski sistem, zgledata približno isto, sta približno isto velika in težka.
The truth is rarely pure and never simple.

Galaxy ::

Ugodno prodajo pa najdeš (na žalost) samo na bolhi, ali pa pri TušMobilu v paketu 50€/mesec SAMO NAROČNINA, brez telefona.

legice ::

samo info....2g ne obstaja.
praviloma je 1g(prva generacija) in 3g(druga generacija).ime mu pride samo od 3G hitrosti(hitrejše od 2g npr.)
drugače pa ti predlagam 3g,ker kot jih je že ful povedalo,ima prejšni iPhone nakej pomankljivosti in hitro zastareva,glede na to,kaj že nekateri nameravajo v prihodnosti narediti
lp
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

alexa-lol ::

jst mam iphone 3G in sem zadovoljen :) samo pazi.. ne nasedat na neke ponudbe za nov iphone po 300€..k to je nateg...ko ga dobis...kupi invisible shield za ekran in vzada. Vzadaj lahko das tudi gelaskin...na to pa kupi se ipod socks..iphone gre tut not..ki stane 5€ :)

to kupi takoj..ne po 2h dneh...k zadnja ploskev..se posebaj jabucek je blazno obcutljiva....tud ce ga bos mel v stumfu bojo mikro praskice ki se pod kotom vidijo :) tako da gleaskin oz. invisible shield to reši :)

aja pa še to...zrihtaj si kak paket naročnine ki ima vkljucen prenos podatkov (itak džabest) k le tako lahko iphone 100% uporabljas :)

Zgodovina sprememb…

Recordman ::

Verjetno danes res ni več vprašanje kaj kupiti.

Razen, če dobiš ohranjenega starega za nizko ceno (ne vem po koliko se sicer prodajajo).

Nima pa 3G samo prednosti: je tudi bolj plastičen in ni ga moč odklenit za uporabo ostalih SIM kartic. Obstaja sicer sw workaround z deamonom v ozadju, ampak to ni pravi odklep in tudi novega fw ne podpira. K sreči pa so italijanski 3G odklenjeni.

alexa-lol ::

no lahko te potolažim..da ta plastičnost ne pomeni nič negativnega...jaz sem zelo zadovoljen z njim ceprav je iz plastike :) je kvalitetna plastika :)

legice ::

no lahko te potolažim..da ta plastičnost ne pomeni nič negativnega...jaz sem zelo zadovoljen z njim ceprav je iz plastike :) je kvalitetna plastika :)

plastika ftw:)
ne sam res,plastika je kvalitetna,saj je sošolci iphone padel že parkrat iz 1 metra na ekran in stranico in se ne vidi poškodbe,vendar to še ne pomeni,da preživi zabris u zid:))
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

edey ::

Mam namreč možnost menjat iphone 1. generacije z a mojo nokio N95 zdaj pa nevem kak se naj odločim. Naj raje prodam nokio in kupim 2. generacijo iphona ali pa naj menjam za 1. generacijo z nekam mojega doplačila? Kaj mi svetujete?

LP

#000000 ::

Kero navigacijo lahko uporabljaš na 3G ?

Ciklamen ::

mislim da katero koli :)
- End of the Post ->

borutzi ::

zaenkrat brez jailbreaka samo google maps. Kar se tiče nedosegljivosti je ista stvar tudi pri 3g. Nedosegljiv si pri dejanskem prenašanju podatkov preko gprs/edge. Vklopiš si storitev SMS zgrešeni klici in če te kdo vmes kliče dobiš sms o zgrešenem klicu. Tudi 3g se da odkleniti. http://www.yellowsn0w.net/
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

Gandalfar ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VoLTE v Sloveniji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13031190 (11481) Ghost007
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14034914 (20018) Veron
»

Telefon ali omrežje?

Oddelek: Mobilne tehnologije
425794 (5068) Mesar
»

iPhone 3G (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
23025242 (9764) eieieie1
»

Si mobil in napake (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7920245 (16831) Mitja358

Več podobnih tem