» »

Napačna napetost procesorja Athlon X2 Ql62 in problem z idle načinom

Napačna napetost procesorja Athlon X2 Ql62 in problem z idle načinom

Midnas ::

Imam prenosnik Asus F5z s procesorjem Athlon X2 Ql62, ki tiktaka pri 2Ghz. Ko je idle, se spusti na 1Ghz. Chipset je 780G.

Nazivna napetost jedra naj bi bila 1.075 - 1.125, vendar mi tako CPU-z kot AMD Power Monitor prikazujeta napetost, ki skače med 1.200V in 1.125V, nikoli pa napetost ne pade nižje, v idle naj bi bila okoli 0.95V.

Pri tem ne pomaga ne windows, ne Asusova orodja za upravljanje z energijo. Če prav vem, naj bi varčevanje z energijo oz. delovanje na baterijo spustil Multipler, znižal freq in V, ter tako podalšal avtonomijo. Nekako se to ne zgodi, prenosnik večino časa dela na 2Ghz s CoreVID na 1.200V.

Zakaj procesor deluje na tako visoki napetosti?

Poskušal sem s programi za underclock in tako nastavil napetost na 1.000V, vendar mi sedaj skače med 1V in 1.2V... Zakaj ta 1.2V?

Obstaja kakšen program, kjer bi lahko povsem ročno nastavljal te stvari?
Kjer bi lahko določil, naj ves čas dela na multiplerju 5X in pri 0.95V oz. še manj, ali se vse to vrši samodejno? Ves čas se govori, kako je računalnik večino časa v idle načinu, pri sebi pa opažam, da 90% časa dela pri 2Ghz. Ali s tem opravlja OS (imam win XP SP2) ali sam hardware?

Upam, da kdo pozna odgovore :D

LP, Sandi

x45 ::

CBID

central brain identifier, ruski program za AMD cpu je zelo dober nastavlja se tud v core.... probaj
pa sp 3 lahk daš gor tud....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Midnas ::

X45, imaš link do kakšne novejše različice? Ker sem dobil na netu samo verzijo z decembra 2007. Ta mi takoj po zagonu resetira računalnik, tako da nimam z njo kaj početi. :D

Je možno, da programi napačno odčitajo napetost?
Kako je z AMD OverDrive? Deluje na prenosnikih? Ker imam pumo, bi moral delovati pri meni?

Edit:
No sedaj sem ugotovil kje je napaka! ASUS prilaga stare driverje... AMD driver za procesor je z leta gospodovega 06 in se očitno ne razume s procesorjem. Torej odšel sem na stran Amdja in si potegnil dol gonilnik, ki je sicer samo kako leto mlajši, a se izjemno lepo razume tako s procesorjem kot z OS. Računalnik sedaj končno dojame, da hočem varčevati z energijo in je stalno na 1GHz, s spuščeno napetostjo na 0.75V in 0.975V, če se mu resnično zahoče po 2GHz. Baterija pravi, da bo ob takem tempu zdržala 2h40m... Kar je skoraj uro več kot pred naložitvijo novega gonilnika. Pa še tako lepo vse tiho je bilo :D

LP, Sandi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Midnas ()

Mitja358 ::

X45, imaš link do kakšne novejše različice? Ker sem dobil na netu samo verzijo z decembra 2007. Ta mi takoj po zagonu resetira računalnik, tako da nimam z njo kaj početi. :D

Je možno, da programi napačno odčitajo napetost?
Kako je z AMD OverDrive? Deluje na prenosnikih? Ker imam pumo, bi moral delovati pri meni?

Verjetno da ja, poskusi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je tukaj kakšen lasnik AMD E350 ( E-350 ) procesorja?

Oddelek: Kaj kupiti
121805 (1202) RejZoR
»

Navijanje AMD Phenom-a II X3 720BE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
28519680 (11138) mihamedo
»

AMD izdal varčen Istanbul Opteron

Oddelek: Novice / Procesorji
134853 (2890) Dr_M
»

Program za spreminjanje frekvenc/voltaže

Oddelek: Navijanje
271957 (1816) jan01
»

Low power dual core

Oddelek: Strojna oprema
323795 (2603) Zorro

Več podobnih tem