» »

Mami, jst sem terorist !

Mami, jst sem terorist !

Pyr0Beast ::

Juhu za zbiranje podatkov za boj 'proti' terorizmu in korupciji.



Grem dvignit dnar pa zaprt račun ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Constantine ::

Ja, in?

poweroff ::

Pyro, da nisi preveč pisal po forumu... >:D
sudo poweroff

Pyr0Beast ::

Malekost pa res >:D

Težava je v tem, ker je država že začela obravnavati vsakega državljana kot potencialnega kršilca in terorista. Pot do 1984 že tako ni več daleč. Samo še en čip ali dva dobimo v bučo in to je to.


Glede bank; Zagotovo bom z veseljem banki posredoval vse svoje podatke, nato pa na kakšen terorističen račun nakazal celotno imetje, tako da me z lahkoto izsledijo.
Podobno kot vprašanje ali si terorist pred vkrcanjem na letalo ...

Račun zaprt za ceno 4.17 €. V ameriki že denar vlečejo iz obtoka po principu 100$ vam je dovolj do naslednjega tedna. Tukaj delajo vezave denarja po posebno 'ugodnih' obrestnih merah. Rezultat tega je, da imaš denar na računu a ga ne moreš uporabiti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Poanta je v tistem napisanem spodaj - "nimamo vseh vaših podatkov" - recimo davčne številke, brez katere naj danes nebi bil noben komitent nobene banke, emšota - kar tudi potrebuješ ali še česa drugega. Banka mora namreč o vsaki transakciji nad toliko in toliko denarja poročati banki slovenije in davčni (to smo zavezani z zakonom) in temu se pač reče preverjanje pranja denarja ali teroristične dejavnosti. Za vsako sumljivo transakcijo je treba takoj poročat, tega pa se ne more brez ključnih podatkov stranke (predvidevam, da davčna številka) in zato če ne boš prinesel podatkov, ti bojo skenslal račun.

Sej greš lahko komot na drugo banko, ampak ob otvoritvi računa boš vse te podatke, ki sedaj tukaj manjkajo, moral podati ali pa ti ne bodo odprli računa.

Pač nekatere stvari so zakonsko določene in tudi banke se jih morajo držat.

Gandalfar ::

A ves kaj ti manjka?

opeter ::

A ves kaj ti manjka?


Ne, kaj?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

#000000 ::

@nebivedu Ja pa sej brez davčne itak ne morš nobenga računa odpret.

krneki0001 ::

Ja, danes ne moreš brez davčne več odpreti računa, par let nazaj pa si ga lahko, tako da so nekateri brez davčne in danes jih banke naprošajo, da pridejo na poslovalnico in zadeve uredijo.

Gandalfar ::

A ves kaj ti manjka?


Ne, kaj?


Sem mislu, ce avtor teme slucajno sumi oz. je sel tja vprasat kateri podatek zelijo :)

AndrejS ::

Najbolje da greš na banko in se tam razstreliš... tako ne bodo dobilo podatkov....

PaX_MaN ::

Ja, danes ne moreš brez davčne več odpreti računa, par let nazaj pa si ga lahko


Pač nekatere stvari so zakonsko določene in tudi banke se jih morajo držat.


...

Pyr0Beast ::

Poanta je v tistem napisanem spodaj - "nimamo vseh vaših podatkov" - recimo davčne številke, brez katere naj danes nebi bil noben komitent nobene banke, emšota - kar tudi potrebuješ ali še česa drugega.

Nimamo VSEH vaših podatkov :)
Še dioptrijo in IQ rabijo za oceno koliko te je potencialnega terorista ..

En študent lahko opere res veliko denarja .. .. če ga sploh ima. V mojem primeru bolj ne kot da.
Poleg tega, kako naj bi njim znana davčna številka pomagala pri preprečevanju pranja denarja ?

Zadevo lahko uporabiš kvečjemu kot podatek kateri ti pomaga pri razreševanju in ne preprečevanju korupcije. Med tema dvema pojmoma je ogromna razlika.

Sem mislu, ce avtor teme slucajno sumi oz. je sel tja vprasat kateri podatek zelijo :)
Vrjetno še kaj več kot davčno, emšo, naslov, datum rojstva, tel. št ter podatke vseh ostalih članov družine, saj te podatke ŽE imajo. Še geslo za dostop do glavnega terminala v hiši rabijo, če te slučajno ni doma medtem, ko hočejo prebrskati za teroristi ...



Pač nekatere stvari so zakonsko določene in tudi banke se jih morajo držat.
Hja. Koga pa naj bi ščitili zakoni druge kot državljane ?

Najbolje da greš na banko in se tam razstreliš... tako ne bodo dobilo podatkov....
Sem poslal 'znanca', glej poročila. :>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Monster ::

idi z litrom vina na razgovor .. bos vsaj terorist s stilom :D
Ka zaboga...

krneki0001 ::

Pyrobeast, govorilo se je celo, da bi morale banke upoštevat pripadnost stranki - to so hoteli uvesti potihem pod janšo. Zakaj neki bi se kaj takega rabilo???

Glede davčne številke.
Ti imaš lahko na vsaki banki svoj račun, ampak imaš pa samo eno davčno in nekatere državne ustanove preverjajo tvoje transakcije glede na davčno številko - to pomeni kaj se dogaja na vseh tvojih računih, ne samo na enem, zato pa pač banka potrebuje tvojo davčno, ker jo mora poleg transakcij tudi poročat, da njihovi programi potem delujejo pravilno.

aljazh ::

Ali ni ravno NLB pred časom imela nek obrazec, kjer je komitent moral podpisati, da nisi član teroristične organizacije, da nisi član kakšne tuje politične organizacije in podobno?

krneki0001 ::

O tem pa ne vem nič. A lahko kej več o tem poveš?

mktech ::

podobno obvestilo sem pred mesecem ali dvema dobil domov iz abanke. oglasil sem se v najblizji poslovlanici. vse kar sem moral predlozit je bila osebna izkaznica. mislim, da so preverili nekaj z zadnje strani.
nisem pa vprasal kaj je manjkalo.

skratka, nobenih psihofizicnih testov, ki bi jim priskrbeli podatke o iq. nobeih telefonskih. nic takega kar ne bi recimo zahtevali ze na studentskem servisu, ko se prijavis.

samo brez panike. :]

Pyr0Beast ::

Ti imaš lahko na vsaki banki svoj račun, ampak imaš pa samo eno davčno in nekatere državne ustanove preverjajo tvoje transakcije glede na davčno številko - to pomeni kaj se dogaja na vseh tvojih računih, ne samo na enem, zato pa pač banka potrebuje tvojo davčno, ker jo mora poleg transakcij tudi poročat, da njihovi programi potem delujejo pravilno.
To bomo še videli.

Zakaj neki bi se kaj takega rabilo???
To ve samo tisti kateri te podatke rabi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

aljazh ::

@nebivedu:

Novica o tem na rtvslo.si: Banke zanima političnost komitentov.

Vidim pa, da je bilo to pred skoraj enim letom. Ja, hitro teče čas :P

Edit: link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljazh ()

krneki0001 ::

Ja sej enkrat takrat se je to govorilo, da naj bi delali, potem pa je utihnilo.

poweroff ::

V bistvu mora banka preveriti če si "občutljiva oseba", recimo politično izpostavljena oseba. Zato so pred časom na NLB spraševali če si predsednik vlade, predsednik tuje vlade ali njegov ožji družinski član.

Predlagam, da rečeš, da si predsednik vlade. Če te bodo čudno gledali vztrajaj, da SI predsednik vlade in da si pripravljen to podpisat. :D
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 osebna računa?

Oddelek: Loža
185288 (4755) krneki0001
»

Kredit, zakaj kopijo TRR 3 mesecev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8525148 (22654) krneki0001

Visa brezimenska?

Oddelek: Loža
489219 (7876) Mavrik
»

Kaj sotriti, če ti na banki odtrgajo 5.000.000,00 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
507565 (5714) krneki
»

zamenjava računa @ nlb?

Oddelek: Loža
101354 (1189) Yohan del Sud

Več podobnih tem