» »

HP Officejet J4580 (J4500 series)

HP Officejet J4580 (J4500 series)

Swiwer ::

Kupujem eno multifunkcijsko napravo (printer + scanner + kopirni stroj + faks) v rangu 100 do 115 EUR, pa sem pri HP-jevem modelu naletel na problem.

V trgovini Hofer sem za 100 EUR kupil HP Officejet J4535 (ki je skoraj enak bolj znanemu modelu J4580). Izkazalo se je, da je imel ta aparat problem z ADF (automatic document feeder - avtomatski podajalnik papirja; uporabno ce zelis skenirati vec listov naenkrat avtomaticno) za skeniranje. Ce namesto obicajnega nacina skeniranja (polozis papir na steklo in skeniras) uporabim ta ADF podajalnik papirja, se na originalnem listu, ko ga ADF potegne notri in porine ven, pojavi crta po celi dolzini papirja cca 5 cm od stranskega roba, podobno kot da bi z rezilom potegnil cez cel papir ali pa ga prepognil in spet zravnal. Ce bi bil original dvostranski in bi zelel skenirati obe strani, bi ga moral se obrniti in s tem bi aparat se na drugi stani lista naredil isto razo. Skratka, zadeva ti prakticno unici originalni dokument, ko ga potegne med valjcke in cez scanner.

Ko sem printer odnesel nazaj v trgovino so mi dovolili, da tam odprem in preizkusim drugega, da ne bi vsega skupaj nosil domov in ugotovil, da je problem isti. No in izkazalo se je, da je tudi ta drugi aparat na isti nacin pohabil originalni dokument preko ADF podajalnika. Zal ni slo drugace kot da so mi vrnili kupnino. Skratka pozor pri nakupu HP Officejet J4535, ceprav v Hofru pravijo, da se nihce ni reklamiral tega. Heh, tudi prav.

O modelu J4535 je tudi preko Googla tezko kaj dosti podatkov dobiti ceprav se izkaze, da je prakticno enak modelu J4580, ki je za 2 strani na minuto hitrejsi, ima 20 pomnilniskih mest vec, pri kopiranju poveca za 400% namesto za 200%, fizicno je pa popolnma isti.

Zdaj bi morebiti kupil J4580 ampak, ker je konstrukcijsko skoraj isti se bojim, da ne bo isti problem kot pri J4535. V BOF-u ga imajo za 109 EUR pa sem vprasal prodajalca, ce bi bil pripravljen aparat prikljuciti in sprobati ADF, pa je rekel da zal nima nobenega odprtega. Skratka ni bil pripravljen prodati zadeve zato sem odsel iz trgovine. In zdaj ne vem kako bi se lahko preprical da stvar deluje ce jo kupim. Ne bi rad aparata kupil in zunaj ugotovil, da ima isti problem, ker bodo potem samo komplikacije, ker bodo mutili namesto da bi mi takoj vrnili denar. Mogoce bi moral kupiti v on-line trgovini (npr. mimovrste.com) ker v tem primeru imam pravico artikel brez razloga vrniti in zahtevati denar nazaj ? Ali pa ce ima kdo HP Officejet J4580 doma in lahko preveri ce mu naprava slucajno poskoduje papir, ce ga vstavi v ADF podajalec na vrhu ?

Alternativa bi bila tudi druga znamka (npr. CANON) ampak model za primerljivo ceno je za 5 strani na minuto pocasnejsi, nima prilozenega USB kabla, kar takoj spet zvisa ceno, itd itd.

Torej ce lahko kdo napise svoje izkusnje s konpretno HP J4500 serijo printer-scannerjev in mi s tem pomaga kupiti nekaj in pri tem ne ustreliti kozla, mu bom zelo hvalezen. :-)
  • spremenil: Swiwer ()

kmetek ::

bobby ::

Kupi preko neta, sprobaš, če napaka je, vrneš in se ti vrne kupnina,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kmetek ::

ja pa ne odpirati kartuš:)

Swiwer ::

Ja saj ce se da bi probal skenirat direktno iz scannerja v PC, da ne bi ravno COPY funkcije uporabil. Samo ne vem ce se da zacet karkoli delat brez da vstavim kartuse.

mersol ::

kupi raje HP L7590... sicer je malce dražji ampak ima večje kartuše .. se splača dat 100€ več ;)
Klik za tiskalnik

Zheegec ::

Ja saj ce se da bi probal skenirat direktno iz scannerja v PC, da ne bi ravno COPY funkcije uporabil. Samo ne vem ce se da zacet karkoli delat brez da vstavim kartuse.

Kolikor vem je potrebno vstaviti kartuše, če ti ni všeč, pa potem trgovina tega ne sme naprej prodati kot nov artikel, ampak kot rabljen s popustom. Precej razumljivo, da ti niso hoteli sprobati (česar ti prodajalec ni hotel na dolgo in široko razlagati - trust me :)). Lahko naročiš preko neta, samo potem ne moreš vrniti, če so odprte kartuše. Drugače bi v normalnih trgovinah (ala BigBang) takšno zadevo že umaknili iz prodaje, če bi bila kakšna serijska napaka.

Drugače za to res prvič slišim, pri celem kupu multifunkcijskih naprav z avtomatskim podajalnikom. Mogoče imajo pa v Hoferju kakšne refurbished modele :)

Alternativa bi bila tudi druga znamka (npr. CANON) ampak model za primerljivo ceno je za 5 strani na minuto pocasnejsi, nima prilozenega USB kabla, kar takoj spet zvisa ceno, itd itd.

Torej ce lahko kdo napise svoje izkusnje s konpretno HP J4500 serijo printer-scannerjev in mi s tem pomaga kupiti nekaj in pri tem ne ustreliti kozla, mu bom zelo hvalezen. :-)

Tistih 5strani na minuto počasnejši se sploh ne pozna, sploh ker sam tiskalnik ne zmore kaj več kot 5 strani na minuto, proizvajalec pa navaja nekih norih 15+strani na minuto.
Je pa možnost, da se ista napaka pojavi pri Canonu ista, kot da se to dogaja pri HPju :)

Drugače pa predlog za OJ L7590 sploh ni tako slab... Če se seveda veliko tiska.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
697142014 (810) easyrider3
»

Multifunkcijska naprava v manjši pisarni

Oddelek: Kaj kupiti
365071 (1436) Klemenn
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037162 (20876) gazer
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
787284 (5823) BlaY0
»

Kateri tiskalnik/multifunkcijsko napravo kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
63346 (3196) Karen

Več podobnih tem