» »

Multifunkcijska naprava

Multifunkcijska naprava

«
1
2

ZaOstali ::

Torej, ker je foter že tečnaril, naj pogledam, kaj je narobe z multifunkcijsko napravo (staro 2leti, Brother, na čase je nekaj zajebavala), sem res šel pogledat. Piše: ni barve (vstavite novo kartušu in tako blablabla dalje). In ker se sploh ne prodaja več barv za to napravo in ker hočem, da ko si bo foter zmislil, da treba novo kupti, bi bilo dobro, če bi že imel kakšnih par modelov namišljenih. Problem pa je, ker nimam pojma, kakšna mora bit naprava,ker če bomo kupli prvo kar bomo vidli bomo 100% kupli neki crap.
Cena naj bo max 150-170€.
Zbiram predloge:
Torej: Čimboljše za 150€
  • spremenilo: ZaOstali ()

BuzzFuzz ::

HP Photosmart C4580 Wireless http://www.comshop.si/Article.asp?artic...
Če vas je več ki boste uporabljali printer vzami model wireless, drugače pa brez. Razlika v ceni je majhna.
Jaz sem zadovo kupil v Harvey Norman.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BuzzFuzz ()

Zheegec ::

Canon MP630 za ~130EUR. Daleč najboljša izbira trenutno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

kje je tok ugodno?

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

feryz ::

Mam doma (MP630). Super zadeva, še bolj super je, da sem ga dobil za 100 EUR (cena neto, brez državnega dodatka). :D
Aja, barve pa kar nalivamo noter, ker naša dva mulca porabita pok papirja na teden ali dva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

kmetek ::

Ne vem, kako se dobi tako ugodno, ko pa ima uradni distributer občutno višjo ceno. Zgleda, da iz tujine nekateri nabavljajo.

Zheegec ::

Ne vem, kako se dobi tako ugodno, ko pa ima uradni distributer občutno višjo ceno. Zgleda, da iz tujine nekateri nabavljajo.

Hehe. Ne, ni sivi uvoz, čisto mimogrede. Je čisto normalna garancija v Slo in ostalo. Saj čisto vse stvari pa ne morejo imeti povsod enake cene :)

Drugače pa - zelo dober tiskalnik (ločene kartuše), super skener, cd-printing in pa duplex.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ZaOstali ::

Verjetno sem pozabil omeniti, da potrebujemo fax (sicer ne velikokrat, ampak mora pa biti). Tako da zgoraj našteti predlogi verjetno odpadejo.

Zheegec ::

Fax? To še obstaja? :)

S faxom je pa zadeva ali poceni pa nič posebnega ali pa dobra samo dražja (HP OJ PRO 6500 recimo). Barvni tisk rabiš? Ker če ne - imaš dosti ČB lasercev s faxom. SCX-4521F recimo je legenda :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

No potem mi povej Alien, kje se dobi tole po boljši ceni, lahko na ZS.

Zheegec ::

Po kakšni boljši ceni? O 130EUR se pogovarjamo za MP630... Bigbang ga ima za toliko.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

Ja nabavni ceni, ne neki dumpinški ceni, ki jo BB izvaja.

Zheegec ::

Dumpinška cena je v minus, tale pa nikakor ni. Pa to ni za to temo, sedaj pa smo ugotovili da se rabi fax in MP630 odpade.
Drugače pa nehajte že fax uporabljat, scanner pa mejl imajo že skoraj vsi... :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

popo985 ::

Pozdravljeni!

Kopujem novo multifunkcijsko napravo (brez faksa). Ogledal sem si že prej omenjeni model Canon MP630. Zanima pa me, če se mogoče da dobiti še Canon MP610 in kakšna je razlika med omenjenima modeloma. Ter mogoče še kakšno drugo napravo za ceno okoli 100EUR.(max 130EUR). Aja pa pomembno mi je da imam kolikor toliko poceni kartuše.

Hvala in LP.

Karen ::

Samsungi imajo faks. Samo jaz bi šel na takega ki ima avtomatski podajalec papirja za skeniranje.

trnvpeti ::

crnobela multi,xerox 3100 cca 150e
barvni multi, samsung 3175FN, cca 250e

sulaco ::

a ima kdo novega canona mp560 ?? Ima wifi, autoduplex....ma pixmanii je 122EUR pri nas pa od 170-190EUR ??

LP

kmetek ::

jah pixmania je drugi svet....hud printer 100%

perkomat ::

Sm kupu HP Photosmart C5380 All in one, 3 mesce nazaj v Bing Bengu.Zdj ga nimajo tm več ampak supr mašina.

JayKay ::

z dostavo v slovenijo 123.28 funtov

kmetek ::

u fack kompatibilne 520/521 10pack z čipom 30 funtov....kar znese 32,40EUR....kok je PTT? fak pocen :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

JayKay ::

v SLo s poštnino vred Order Total: ?34.98

sulaco ::

jaz ga bom verjetno vzel pri PIXMANIi (moram še malo po forumu preverit), samo me zanima ali preko wirelesa dobiš VSE podatke, kot bi ga imel na USB-ju...ker bom imel gor priklopljena dva laptopa in bi mp560 nekam v omaro "skril". Hec je v tem, da sem imel dosedaj printer priklopljen na USB port na ruterju, ki ni pošiljal signalov iz printerja na rač.(nivo črnila, itd)...
Ali ima kdo printer oc Canona z "omrežnim vmesnikom" ??? Kako to deluje?

LP

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sulaco ()

mlakar ::

Iščem multifunkcijsko napravo, črno-bel laser z wifi. Kaj priporočate?

sulaco ::

Pooblaščen canonov zastopnik za SLO mi je zagotovil, da prek wifija VSE deluje, tako da sem ga vzel pri pixmanii za 132EUR. Pri nas je pa 190EUR....buuu, kakšni oderuhi
LP

BlaY0 ::

Pa še dve leti garancije imaš. Pri nas je samo eno leto...

sulaco ::

Me prav zanima kakšen štekar bo ?? EU ali VB

kmetek ::

Sulaco niso oderuhi, takšne so cene pa mir. Marže so iste gor ali pri nas. Dajte že nehat s tem. Canon ima 2 leti, če ti pixmania da 2 leti, njihov problem. Štekar bo itak VB pomoje.

BlaY0 ::

Ja če so marže enake gor kot pri nas zakaj je pri nas Canon roba tudi do 50% dražja? Višji kot je cenovni razred, večja je razlika v ceni. Zase sem gledal MF4370DN... pri nas 360 EUR, iz UK 200 EUR s poštnino vred...

kmetek ::

Zakaj ker je trg majhen in posledično manjša količina. SLO 2MIO, UK 50MIO+ ? Torej CANON UK dobi 25x več tiskalnikov. Kar posledično manjša cena, ne glede da je isto podjetje, nelogično drži.

BlaY0 ::

Pol naj pa naši kar zaprejo štacune, če je tako. Bomo pa iz UK in Nemčije lifrali. Pri nas imamo za vsako vas svojega distributerja, ki ima vsak po 13 strank.

Vsi bi radi preprodajali... najlažji zaslužek praktično brez dela.

BlaY0 ::

Ni point v tem, da je Slovenija majhen trg ampak v tem, da so naši trgovci tako prekleto leni, vse kar počnejo je to, da od glavnega "uvoznika" naročajo robo (po en kos) pa naj bo njegova priporočena cena kakršna koli. Uvozniku je pa tudi čisto vseeno kolikokrat na leto preveri priporočene cene pri proizvajalcu. Skratka dolgo lajtngo imajo, včasih tudi eno leto zaostajajo.

Določeni artikli so pri nas celo cenejši kot v ostali Evropi, samo Canon Slovenija je pa klasa zase.

kmetek: Trg je odprt, tudi slovenski trgovci lahko prodajajo po celi EU brez problema samo so preleni, ker bi morali delati 100x toliko prometa, če bi hoteli kaj zaslužiti.

kmetek ::

Ja leni so, to pa drži.

jerriho ::

ok, digi. fotoaparat je kupljen. potrebujemo (to je društvo) še tiskalnik all-in-one:

- skeniranje
- kopiranje
- tiskanje
- tiskanje fotografij
- zaslon (vidne fotografije)
- branje sdhc spominskih kartic

ne bo se ravno dosti uporabljal. sama hitrost vseh funkcij ni tako pomembna. bolj je mišljen za tiskanje fotografij, ne večjih od a5 formata, v glavnem pa standardne velikosti.

ink jet ali laserski? menda ink jet boljši za same fotografije al se motim?

a ima sploh smisel, da sami tiskamo fotografije? tu mislim cenovno ter kvalitetno gledano...

sulaco ::

Pixmania je francoska in baje se vsi iz UK pritožujejo, saj jim dostavljajo robo z euro vtikačem. In kot se za angleža spodobi, veselo udrihajo čez žabarje. Res pa je, da je na spletu veliko slabih mnenj o pixmanii...hmhmh, bomo videli. Ampak tiskalnik mp560 je po opisih res HUDA stvar. Jaz sem jo vzel predvsem zaradi dobrih izkušenj z PIXMA tiskalniki, WI-FI in avtomatsko dvostransko printanje-za ceno 130EUR pri drugih NE MOREŠ dobiti tega!
Kmetek: slovenski prodajalci SO ODERUHI in POŽREŠNEŽI (vem za njihove marže)
LP

kmetek ::

sulaco: jaz ti pa iz prve roke povem marže velikega prodajalca, če ne verjameš vabljen v trgovino.

Če so že oderuhi so kvečjemu dobavitelji aka uvozniki.

Že sama nabavna cena brez ddvja tega printerja je višja kakor maloprodajna cena pri pixmaniii. Mene tudi mika tale printer....koliko bi dobil za MP540, star komaj 2-3 mesece?

Zheegec ::

sulaco: jaz ti pa iz prve roke povem marže velikega prodajalca, če ne verjameš vabljen v trgovino.

Kaj to je zdaj že javno na razpolago? Lahko meni pošlješ en *.xls fajl, se mi ne da hoditi.

a ima sploh smisel, da sami tiskamo fotografije? tu mislim cenovno ter kvalitetno gledano...

Kvalitetno vsekakor, kakšen Canon MP640 naredi noro dobro fotko. Cenovno pa niti ne, no dokler ne pretiravaš s količino je to še čisto OK. Če naročaš iz tujine neoriginalne kartuše pa sploh ni drago.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

Itak mu ne bom dal javno....fuj Alien30001 :D

jerriho ::

ink jet vs. laserski print:

a je še vedno, da če ne printaš na ink jetu kar nekaj časa, da to škoduje samim kartušam ter s tem tudi kakovosti printa? medtem ko to za laserske naj ne bi veljalo

in še komentar, da so menda ink jet fotografije bolj obstojne od tistih laserskih foto printov.. res?

vidim, da imajo cenejši laserski barvni tiskalniki za vsaj 250 eur ločljivost 2400 x 600 dpi medtem ko ima npr. že multifunkcijski ink jet za 80 eur ločljivost do 4800 x 1200 dpi v foto kvaliteti tako gre vsaj z tega vidika prednost k ink jetom sigurno...

želimo, da ima tiskalnik PictBridge (tiskanje fotografij neposredno iz katerega koli združljivega digitalnega fotoaparata - imamo canon sx20 is) ali možnost, da bere spominske SDHC kartice...

nekak mi za zdaj po ogledu te trgovine še najbolj sede tale model:

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

bo ok?

kmetek ::

MP540 ni več dobavljiv, tega imam jaz. Vzemi si novega MP 550.

sulaco ::

v BB je MP550 109EUR, kar se mi je zdelo precej ugodno. (dokler nisem spoznal mp560....)
LP

Dami ::

Mene pa predvsem zanima, če ma katera naprava samodejno duplex skeniranje/kopiranje. Torej daš šop obojestransko popisanih listov, pa ti jih samodejno fotokopira oz. če hočeš samo poskenira.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

kmetek ::

MF naprava CANON Pixma MX320 ?

frodo12 ::

Zanimiv model je tudi Pixma MP 550.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frodo12 ()

Zheegec ::

Mene pa predvsem zanima, če ma katera naprava samodejno duplex skeniranje/kopiranje. Torej daš šop obojestransko popisanih listov, pa ti jih samodejno fotokopira oz. če hočeš samo poskenira.

Mislim, da samo HP OJ 8500.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

janezek67 ::

Zanimiv model je tudi Pixma MP 550.


Kupil pred tednom dni, dela ko urca. Edino mrežnega priklopa nima (le usb). Ampak za ta denar boš težko našel boljšo napravo.

jerriho ::

a tale canon mp 550 dejansko omogoča:

obojestransko kopiranje in tiskanje (starejši model mp 540 namreč po prebranem naj bi)

ter

bere neposredno iz spominskih kartic sdhc fizične velikosti kot je v digitalnih fotoaparatih, npr. canon sx20 is?

kmetek ::

mp540 ne tiska duplex, manual da.....tudi mp550 nima duplex, mp560 pa ima.

Dami ::

Mene pa predvsem zanima, če ma katera naprava samodejno duplex skeniranje/kopiranje. Torej daš šop obojestransko popisanih listov, pa ti jih samodejno fotokopira oz. če hočeš samo poskenira.

Mislim, da samo HP OJ 8500.

Hvala, sej ravno tega sem tudi gledal.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Multifunkcijska naprava v manjši pisarni

Oddelek: Kaj kupiti
365056 (1421) Klemenn
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037030 (20744) gazer
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8829765 (23463) Bye
»

Kateri tisklanik izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
312336 (1969) Tomson
»

Kateri tiskalnik/multifunkcijsko napravo kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
63342 (3192) Karen

Več podobnih tem