» »

Zmeda s polnilci za mobitel

Zmeda s polnilci za mobitel

xylem ::

Torej, nabrali so se mi trije polnilci:
Originalni, ki ima izhod: 5.0V in 800mA
Rezervni, neoriginalni: 5.6V in 380mA
Za BT slušalko: 5.0V in 350mA

Vsi so za Nokio in imajo isti priključni činč. Zanima me ali lahko delam poljubne kombinacije s temi polnilci, npr polnim telefon z polnilcem BT slušalke in obratno? Ima to kakšen negativni učinek na baterije?

lp

s-adi ::

menim, da lahko uporabljaš v vseh primerih originalnega, ki ima izhod: 5.0V in 800mA

ker ni previsoka napetost in je jakost toka dovolj velika
ostala dva polnilca pa odstopata od potrebnih parametrov
in sta uporabna le za konkretne naprave.

lp

xylem ::

Hvala.

Zanimivo, da se prodajajo 'kompatibilni' polnilci s čisto drugimi karakteristikami kot originalni.
lp

Pouh ::

Jaz uporabljam neoriginalnega (5,6V, 380mA) in čas polnjenja je trikrat večji kot pri originalnem. Izgub kvalitete baterije pa nisem opazil.

Scorpia ::

Od vseh polnilcev bi se najslabše izkazal za BT, telefon bi potegnil večji tok in tista napetost, ki jo ima 5.0V se je nebi držal. Res pa da bi bila odsoponanja minimalna, ampak vseeno baterija nebi imela prave zmogljivosti, ko bi se napolnila. Tukaj pa pride neorginalni, ki ima prednost višje napetosti in je baterija malenkost močnejša, ko se napolni. Zaradi tega baterija mal trpi in ne zdrži toliko, kot z originalnim polnilcem.
////

telexdell ::

Običajno imajo polnilci nastavljeno omejitev toka, tako da ga ne moremo preobremeniti. Če je polnilnik namenjen za manjši tok bo lahko edina posledica, da bo čas polnitve nekaj daljši ali pa tudi ne. Pogledati bi bilo potrebno kapacitete baterije (mAh). Običajno je za akumulatorje ugodneje, da se polnijo z manjšim tokom dalj časa. Tako se manj segrevajo in se tudi napolnijo bližje nazivni kapaciteti.

Pa še to. Baterije za mobilne telefone imajo napetost 3,6 V. Tako, da po mojem nazivna napetost ne igra nobene vloge.

Pyr0Beast ::

Dokler je 5V in vsaj 100mA se bo zadeva polnila ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Overcharge in polnilne baterije (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6412593 (4789) int47
»

Polnjenje pametnega telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
375472 (4729) IL_DIAVOLO
»

Servis HTC - Al' sem nor, ali je to banalnost na vrhuncu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12535641 (29726) shadeX
»

Prenosni USB polnilec (izdelava)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233043 (2635) einstein :P
»

Alternativni polnilec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61357 (1152) julah

Več podobnih tem