» »

pomoc prosim

pomoc prosim

carzlatko ::

ker me je zanimalo kasen cpu imam sem pogledal na procesor use je bilo cull.
ko pa sem sestavil pc pa mi vec pc ne dela
nic niti monitor se ne prizge prizgem samo
napajalnik se prizge pol mav disk pobrska
in pol nic(tema)
:(((((

ToniT ::

To, kakšen procesor imaš, se da videti tudi drugače.:D
Verjetno nisi dobro sestavil zadeve - poglej grafično kartico, če je v redu vtaknjena v slot (najbolj pogosta napaka).
Preveri še ostale kartice. Če je treba, jih vzemi ven in daj nazaj noter. Če si šaril po RAM-u, preveri še tega.

carzlatko ::

use sem preveril
gravicno sem porival tok notri
da me roke bolijo
aja dal sem notri ram nov ki je 133hercni
ta star je 100hercni pa se mi je zdel da je neki smrdel pol sem ga dal ven pa ni nic pomagal

AngelOfDeath ::

kakšen proc maš
slot ?
fc-pga?

malo poglej če res nisi kaj poškodoval

carzlatko ::

celeron 700mhz
soket aaa
kaj naj bi poskodoval nic nisem odlomil
sej ni tok procesor tok obcotliv ta se ga dotaknes pa gre

Dusko ::

Pa ti si res pravi car zlatko.Mislim greš razdret comp ,da bi vido če je navit zdaj pa ti sploh ne dela.
Maš na slotech u članek kako se sestavlja računalnik. Pa lahko tam še vse pogledaš.Ko pa vtikaš vse kartice v matično pa mora vedno nardit klik

b ::

Akhem...od kdaj kartice "klikajo" ko jih vstavis v slot na motherboardu? A sploh kaj
klikne kje? RAM ne, proc ne, kartice ne, od kje si pa pobral to klikanje?

Jaz bi rekel da je procesor slabo vstavljen...ce bi bla graficna bi masina zapiskala
parkrat.

Ali pa RAM, ki ga je menjal, to bi tudi znal bit problem.

lp,
Borut.

Dusko ::

Pardon pomota se opravičujem.Vem ,da sem zdaj izpado butl.Pač morša dovolj noter potisnit stvar.Ko sem sam počel to me je blo na začetku ful strah ,da en bom kaj polomo.Klik pa je bil ko sem mamo plato gor na ohišje naredo z onimi sponkami ali kak se pač reče tistemu.Od tam sem to pobral.Vem ja da sem zamešal vse skupi.

carzlatko ::

ram po moje ni ker sem probal ze dat druzga not
za procesor pa nevem sem probal ze ene trikrat dat not pa ven pa nic novga
kaj pa ce je sla maticna
ce bi sel procesor pol bi se saj monitor prizgal
ce gdo ve naj mi pomaga

lost1 ::

Ene par nasvetov ,pa ne mi zdej tezit da so ful zacetniski,ker ce je delu tole zacetnik,potem ima tudi zacetniske napake!

1.Si priklopu strom na maticno?
2.Si obnrnu IDE kable pravilno?Malce jih obrni,pa najprej priklopi samo disk,dokler nebo delal,potem sele CD-ROM, sele nato disketnik
3.Si premikal jumperje?Disk nej bo master, CD slave, ce si jih na plosci premikal,najdi knjigco da najdes default polozaj
4.Graficna in RAM sta uredu notri ker drugace bi slisal zvocne signale


Zaenkrat probaj to,ce pa se vedno nebo delal,se pa oglasi.

btw, a procesor je uredu not in ma hlajenje uredu?
lost1 : Tolar na tolar palača,poloznica na poloznica pa gre plača

stromar ::

To pa je statična elektrika:( . Če se nisi razelektril pred šlatanjem elektronike v računalniku. Verjetno si skuril procesor ali matično. Pred kakršnim koli posegom v računalnik moraš ozemljit ohišje in se razelektrit na njemu. Če imaš kakšen tepih na tleh si lahko 99% da si uničil računalnik zaradi statike. Eni jo ne jemljejo resno, zato pa se dogajajo take in podobne stvari. Lahko pa da je kriv procesor če ni pravilno vstavljen.
Frakvenco procesorja vidiš takoj ob vklopu računalnika. Tam ti pokaže tudi količino rama.

carzlatko ::

sej jaz sem hladilnik dol pa pogledu kako zgleda procesor drugo pa sploh nisem nic prestavlal


pa jaz nimam na maticni procesor ampak
tko je gor ne eni plati in uno uklopis pol v slot

lost1 ::

carzlatko a si naredu to k sm ti reku al ne?
lost1 : Tolar na tolar palača,poloznica na poloznica pa gre plača

b ::

lost1:

strom na plati mora met (predvidevam da ma ATX sistem), ker se mu je napajalnik
zbudil, ergo mamabord dela. Jaz bi rekel da je nekaj s procesorjem narobe.

zlatko:

Ali si samo vzel hladilnik dol s procesorja, ali si potegnil ven celo ploscico? Glede na to
da so hladilniki navadno dost trdno pritrjeni (ja, vedno kolnem ko moram sestavljat
kaksnega PCa iz kosov ali ga razstavljat, ravno zaradi tega), si moral verjetno vzet ven
celo ploscico. Najverjetneje je nisi dovolj dobro pritrdil nazaj.

stromar:

to moram pa se videt, da bi procesor 100% crknil zaradi staticne elektrike, razen ce
preskoci kaksna spodobna iskra, kar pa se ne zgodi ravno vsak dan. Dost verjetno je,
da se pri puljenju slot A procesorja dotaknes ohisja in razelektris... Je pa seveda dost
verjetno da nemarnost s statiko povzroci manjse napake na procesorju/ramu/cemerkoli
ki imajo za posledico poznejse nestabilno delovanje. BTDT.

lp,
Borut.

carzlatko ::

jaz se se enkrat rastavil pc in sem dal
notri nazaj procesor in use močno pritisnil
in ne dela mi se skos ne

daj pomagajte mi please
:'( :'( :'( :'( :'(

lost1 ::

carzlatko, s kje si?Z ljubljane? ker konc?
lost1 : Tolar na tolar palača,poloznica na poloznica pa gre plača

carzlatko ::

iz kranja

stromar ::

nisem 100% da je kriva statika, vendar sem imel že kar nekaj primerov. Moj sošolec je samo ven vzel pa nazaj noter dal grafično kartico, in je imel neko čudno sliko na monitorju. Ni se dalo nikakor popravit, tudi z drugim monitorjem je poskusil. Potem je zamenjal grafično za enako in je delovalo normalno.

AngelOfDeath ::

carzlatko jaz bi rekel da nisi adapterja za procesor dovolj not potisnil (na tem adapterju pa maš ti proc gor) daj si kišto v ležeči položaj in še enkrat poskusi

kuglvinkl ::

Še moj hint. Če se kišta ne vžge nič in sploh, naredim slednje. Odklopim vse diske, FDD, CD, skratka vse IDE naprave (SCSI verjetno nimaš niti nima veze), in to tako od štroma (napajalni kabel) in od podatkov (IDE kabel, ta širok). Poberem ven VSE! karte, vključno z RAMi, procesor, skratka na plati ni nič oz. nanjo ni nič priklopljeno.

Potem:

1. priklopim plato na napajalnik, pri ATX trafi in plati ne moreš zajebat.
2. vstavim CPU, dam gor hladilnik in zvežem ventilator na njem s plato.
3. Vstavim RAMe.
4. Grafično karto.

Če ne dela niti z drugim kompletom teh komponent, je plata ali trafa šla škampom žvižgat.
Your focus determines your reallity

iBojan ::

Ker zgleda da ti comp noče ;( delat je najboljše, da pokličeš kakega prijatelja, znanca, ... ki se kaj razume na sestavljanje računalnikov pa ti tole pogleda ker zgleda da sam ne boš zmogel. Če pa nimaš nobenga pa skoči do prvega računalniškega servisa pa ti naj tam pogledajo. Če je kaj majhnega ti bojo hitro popravili. Pa tudi če je kaj slučajno zgorelo ti bojo vedli povedat kaj je šlo. In sedaj veš kako gre tisto 'vsaka šola nekaj stane' Zgleda da bo tebe tudi nekaj stala in se boš s tem naučo vsaj to da ni treba šarit po stvareh če ne veš kaj in kako.

lp, _GeS_

matjabr ::

probi še z radirko poradirati vse kontakte na karticah!!!!
in reseteri bios

ABX ::

Pokliči mene, ti razstavim in sestavim Pc v 5 minutah in še mi ostanejo kosi :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljen računalnik - ni slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12323807 (22131) mihibo5
»

Ob zamenjavi "cpu fan", se pc ne priŽge

Oddelek: Pomoč in nasveti
91634 (1504) nejcek74
»

Računalnik se ne zažene!

Oddelek: Pomoč in nasveti
342697 (2443) s1e2x3y
»

Zagorela grafična + disk !!!!

Oddelek: Strojna oprema
452522 (1611) Pyr0Beast
»

Po nadgradnji comp ne mrdne

Oddelek: Pomoč in nasveti
111004 (795) bedanc

Več podobnih tem