» »

Hladilnik z 775 na 478

Hladilnik z 775 na 478

boogie_xlr ::

Zdravo!

A so kašne šanse da bi Intelov stock hladilnik za 775 nekako prpopal na 478 podnožje?
Imam namreč enega na zalogi, pa bi rad zamenjal stari(beri: glasen) štiroglat hladilnik z njim.
Kakšne modifikacije so potrebne, če se to da?

Hvala za odgovore!

ADD: Matična plošča je QDI P4i865PE Pro-6AL

axee ::

Pomoje ne, ker ga nimaš kam za zapet...kokr se spomnm je socket 478 tak, da je "nekakšno stojalo" za original heatsink, morda bi z odstranitvijo tega stojala dobiu enake luknje kot 775 ampak MOČNO dvomim, plus lahko poškoduješ matično ker to "stojalo" niti ni prišravfano ampak je pričvrščeno z plastiko. Druge možnosti jst ne vidm, glede na to da stock 775 cooler nima nobenga mesta da bi ga vpeu...moje razmišlanje čist tko na blef

boogie_xlr ::

Ena varianta bi lahko bila, da odstranim to "stojalo" in prilepim heatsink z lepilno pasto, ampak jaz take paste nimam, pa še škoda je procesorja, če bom kdaj menjaval.

axee ::

Samo glede na način, kako se procesor pripne na matično (za moje pojme ne preveč varno), jaz nebi gor še obešal teže hladilnika...

boogie_xlr ::

Bom že nekako zmodificiral 775 heatsink da bo pasal na 478.

axee ::

Dej potem posti sm slike, me zanima kako ti bo uspelo :)

boogie_xlr ::

Ne gre, sm dal retention bracket dol, pa hotu prslonit nov heatsink pa so kondenzatorji napot. Šlo bi, če bi res fejst obdelu heatsink: odbrusit bi mogu hladilna rebra na eni strani in na taisti strani bi mogu še odstranit pritrditvene nožice. Sem raj kr starga fajn spucu pa nanovo pasto not pa konc.

Zgodovina sprememb…

pingo76 ::

V kak servis pogledat za kak ostanek P4 3Ghz northwood verzija coolerja ker tej so bili pa resnično posrečeni. Če ga najdeš bo super :)

boogie_xlr ::

Lahko mogoče kakšno slikco?

boogie_xlr ::


Misliš tegale? Jp, takega sem mislu da bi meu, ko bi tistga z 775 pomanjšal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ko polna skladisca starih processorjev srecajo izdelovalca plat ...

Oddelek: Strojna oprema
385941 (4328) Riff
»

Upocasnjeno delovanje

Oddelek: Strojna oprema
101456 (1311) bosmla
»

p4 cache vprašanje

Oddelek: Strojna oprema
131027 (768) hudychk
»

Hlajenje Dual Core (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
997444 (3849) kuglvinkl
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579996 (8131) Jst

Več podobnih tem