» »

p4 cache vprašanje

p4 cache vprašanje

Hexenšus ::

Pozdravljeni!

mene pa zanima če je kakšna večja razlika v perfomansi če ma procesor 2 MB L2 cache . trenutno imam p4 3.0ghz 512kb L2 cache. se mi splača zamenjat za p4 2mb cache?
če ni velke razlike se ne mislim spuščat v to.
Uporabljam rač za špile ne glih nove , tud novi mi delajo vendar na 1024x768 :)
moj p4:
* » Netburst microarchitecture
* » Desktop CPU
* » Up to 3.4 GHz
* » Up to 800 MHz FSB
* » 512 KB L2 cache
* » Hyper-Threading
* » SSE2

nov p4:
Pentium 4 (Prescott)

* » Netburst microarchitecture
* » Desktop CPU
* » Up to 3.8 GHz
* » 533 and 800 MHz FSB
* » Up to 2 MB L2 cache
* » 64-bit
* » Hyper-Threading
* » Execute Disable bit
* » SSE3
* » Virtualization

Socket 478
Socket 775
LP

jest10 ::

Ne splača se

solatko ::

Menjat bi moral tudi matično ploščo, saj je en procesor chipset 478 verjetno odlični Northwood (majhna poraba, nizko segrevanje), drugi pa je Prescot za podnožje 775.

hudychk ::

Tud js bi reku da se ne splača, rajš pršparej kar si mislu namenit za to naložbo in kupi kasneje kej novega. solatko, glede majhne porabe Northwooda se moram strinjat, vendar mislim, da ima on Prescotta na 478. Ga mam tud js, pa moram rečt, da se PRECEJ segreva :) mi je 2x že ugasnu komp zarad prahu v ventu (Zalman VF-700CU) in posledičnega pregretja.
The Devil himself!

Hexenšus ::

nima 478 podnožje ampak 775. Gor imam enga Zalmana in temp ne presega 55C, mirovanje 38C, še navit je na 3.4 ghz :) . Z stock hlajenjem je bilo kar nekaj problemov. imam pa tole plato: http://www.dealtime.co.uk/xPF-Asus-P5GD...

hudychk ::

sm tud js razmislu pred kratkim,da bi naredu podobno nadgradnjo, pa se ne splača.Premal pridobis,da bi se splon splačal vlagat denar. Vrjetn lahko za isti denar dobiš že core2duo,ki je bolj zmogljiv od p4,pa tud c2d je že za cajtom. Dons pride v upoštev vsaj c2q, i5 al pa i7. Lahko pa počakaš na i3, ki bo tud 2jedrnik.
The Devil himself!

Hexenšus ::

ampak ta i3 bo še zmeri meu bolano ceno, nič novega od Intela. c2q, i5, i7 pa da o cenah sploh ne govorimo. mogoče za 3 leta ku bo i7 padu na 60-70EUR ga bom kupu. do takrat mislim da bom gulu tole p4 :)

solatko ::

Zakaj si potem v prvem postu pisal 478 in 775, to sta pač podnožji teh procesorjev. Če imaš to ploščo, potem lahko nabaviš novi procesor, če je zelo poceni, saj je precej boljši po performansah in boš komot zdržal še 3 leta.

Hexenšus ::

sm naredu copy paste pa sem spregledal da je tam 478.

uglavnem zdj morm najdt kakšnga :)

solatko ::

Maximalno 40EUR za procesor.

Hexenšus ::

Maximalno 40EUR za procesor.



ma že 40 eur je dost :| če tok pogledam dobim NOVEGA e5200 za 55€ + ena plata 40-45€ = 90€
in e5200 zmelje p4 :|

solatko ::

Brez navijanja ne, so tele Prescoti kar spodobni procesorji, še ni bilo SW, da bi mi počepnil - z igrami se pač ne ukvarjam.

Hexenšus ::

hmmm... nč se bom spustil v te vode. sm dal oglas zdj pa čakam da vidm če bom sploh dubu še kak procesor :) thx

hudychk ::

Js bom februarja prodaju P4 3,0GHz S478, če te zanima takrat. Sicer ne vem kok je star, vrjetn kšni dve leti, nikol navit, gorj e biu zalmanov cooler, ti ga lahko za primerno plačilo dam zraven. Skratka dela brezhibno :)
The Devil himself!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hudychk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se splača?

Oddelek: Strojna oprema
11981 (723) Hexenšus
»

s katerim procesorjem nadgraditi p4 2.6 GHz s478

Oddelek: Strojna oprema
352072 (1649) tiborrr
»

kaj naj zamenjam?

Oddelek: Kaj kupiti
331843 (1559) a13misko
»

matična plošča za P4

Oddelek: Kaj kupiti
291833 (1650) flashek
»

Počasi bo potrebno nadgraditi sistem... Kaj svetujete?

Oddelek: Kaj kupiti
261512 (1030) Zheegec

Več podobnih tem