» »

8x - noben drug multiplier

8x - noben drug multiplier

Kaboom ::

procesor Duron 800MHz
matična plošča Asus A7V-M KT133

ok, zato ker mi matična ne podpira dosti navijanja s kakimi jumperi ali biosom, ne povezujem L1 mostičkov, ampak si povežem kombinacijo za multiplier in voltažo z mostički na procesorju.

imam razrezane mostičke in če povežem multiplier katerikoli drugi kot default (8x) se mi računalnik ne boota, niti monitorja ne vklopi. povezujem zagotovo pravilno, seznam mostičkov sem pogledal na OC-Inside.Povezujem z navadnim grafitnim svinčnikom.

svinčnik pravtako povezuje pravilno, saj lahko pri 8x, povečam preko mostičkov napetost. in tako ali tako da mi računalnik dela, morem povezat mostičke za multiplier 8x.

kaj je narobe, že prvič ko sem navijal na toti matični (moj prvi 800 duron) mi ga je uspelo brez vodnega spravit na 1GHz z multiplierjem. vmes sem imel tudi neoverclockan 1GHz duron iz trgovine in mi tudi ni zagnal kompjutera...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.
  • spremenil: Kaboom ()

Matek ::

??? Kolko vam ma A7V tudi v miosu meni za navijanje, tak da poveži ti L1-ke pa bo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Kaboom ::

nope, nima prek biosa razen frekvenco od 95 do 110 spreminjat to pa ni dovolj, jaz rabim še multiplier. to je A7V-M. pač ni... čeprav tudi v manual piše da ima še za voltage, tega tudi ni v biosu... sprobal tudi z L1 povezanimi...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje starega računalnika

Oddelek: Navijanje
151419 (1167) jest10
»

Zaklenjen duron

Oddelek: Navijanje
241123 (985) SodVina
»

Kje je množilnik pri QDI Kudoz7

Oddelek: Navijanje
8772 (695) smirnof
»

NAVIJANJE DURONA (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
654156 (3421) SkyNet
»

OC durona 800 ali ko ti procesor rece ne

Oddelek: Navijanje
101089 (891) jamiroq

Več podobnih tem