» »

4 vs 2 jedrni procesorji

4 vs 2 jedrni procesorji

Clostridium ::

Zanima me, če med procesorji velja *cena je kvaliteta*? Koliko boljsi so 4 jedrniki od dvojedrnikov? Kaj menite o tem modelu Intel Q8300 2,5 GHz? Je vreden svoje cene?
Aja, pa še kako je z nalaganjem win XP na PC s SATA II HD?
Hvala lepa
lp

Meizu ::

Pri 4 jedrnikih je tko. Ta novejši 4 jedrniki - v špilih nekaj takšnega kot 2 jedrniki, v špilih ki pa izkoristijo 4 jedra in programih, pa vsaj še enkrat boljši - če gledaš clock to clock. Prednost je ogromna v prid 4 jedrnikov, vprašanje pa je če ga res rabiš in če imaš v namenu odštet še enkrat več kot za E8500 za en spodoben quad core.

dzinks63 ::

Quadi in duoti so obojni povsem ok. Odvisno je predvsem od tega kaj bo največja prioriteta dela na PC-ju in kako dolgo ga misliš imeti, oziroma če ga misliš s časom kaj nadgrajevati? Cene so pa povsem dobro preračunane pri obeh firmah in dobiš točno toliko, kolikor si plačal, razen pri nekaterih trgovcih, kateri nabijejo previsoke marže.

Clostridium ::

Ok, bom kar ta procesor vzel....
Vem, da je bilo glede SATA driverjev že dosti povedano, samo še vedno ne razumem ali to velja samo za laptope ali tudi namiznike?
Hvala

GrimReaper ::

Za SATA ne rabiš nobenih driverjev.

Iger ki bi izkoristile quad core ni velik, jest vem samo za GTA IV, kjer bi bil tale C2Q 2.5GHZ isto hiter kot C2D 3.6GHz:
GTA 4

Sam quadi pod 3GHz so sranje, ker te potem v igrah ki ne izkoriščajo quad core že navaden E8500/E8600 prehiti:
glej Crysis, E8600 3.33GHz in Q9650 3GHZ
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Meizu ::

No, gledaš bolj futureproof zadeve, pa se quad definitivno splača. BIlokaterega quada (razen AMDja) se da lepo navit čez 3ghzje.

Ne smeš pozabit še FarCry2 ki lepo izkorišča 4 jedra, pa UE pogon itd.

neres ::

Katera igra pa teče slabo na quadu?

GrimReaper ::

Pri isti frekvenci ne more bit slabši od dual cora, problem je če ne (znaš) navijaš in imaš 2.3-2.5GHz quada.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

pingo56 ::

Vprašanje je, če se ti splača vlagati denar v procesor, ki ga večina programov še ne zna izkoristiti. Mogoče bi bilo bolje, da kupiš malo boljšo plato in in spodobnega dvojedrnika in čez par let, ko bodo programi večinoma podpirali 4-jedrne procesorje.

LP

Meizu ::

Glej, skoraj vse igre, ki so bolj odmevnih naslovov, majo že podporo za 4 jedra. Govorim pa o Unreal Tournament in igrah na njegovem enginu, Far Cry2, GTA4, pa še kopica drugih, vsi lepo izkoristijo 4 jedra. Ne vidim razloga zakaj bi zdej en kupec ki si šele omišlja podnožje itd. silil 2 jedra noter. To je samo moje mnenje...

pingo56 ::

Jaz sem govoril o programih na splošno, ne samo o igrah...igre so itak razred zase (se mi vidi, da ne špilam več veliko) :)

LP

Meizu ::

Ja lej ubistvu v programih.... Hmm... Rendering lepo izkoristi 4 jedra. Multitasking tudi. Recimo da maš odprt Premiere pa Audition hkrati, pa še kakšen photoshop s slikami ogromnih resolucij. Imam sam podobno situacijo, in sem napram E8400 na i7920 občutil kr en pospešek. Da ne govorim o raranju datotek in podobnih zadevah.

neres ::

Čisto preprosto je: programi/igre, ki potrebujejo dosti procesorske moči večinoma izkoriščajo več jeder.
Za ostale programe/igre je pa več ali manj vseeno, ker delujejo zadovoljivo tudi z manj procesorske moči. Če bi Word ali Firefox podpirali več jeder ne bi pridobili praktično nič.

beta1 ::

Mene pa zanima, kako se obnesejo Intel Celeron Dual Core E1X00 serije. Se splačajo kupit za HTPC. Ali predvajajo 1080p-je in matroske tekoče??? Trenutno imam P4 2.5ghz in komaj prežveči 720p.

Hvala za odgovore.

x45 ::

Zanima me, če med procesorji velja *cena je kvaliteta*? Koliko boljsi so 4 jedrniki od dvojedrnikov? Kaj menite o tem modelu Intel Q8300 2,5 GHz? Je vreden svoje cene?
Aja, pa še kako je z nalaganjem win XP na PC s SATA II HD?
Hvala lepa
lp


v nobene primeru to ne velja ravno. Sploh pa ne intel.
P/P je boljši amd in jedra so monolitna otrej se zmogljivosti lepo stopnjujejo z jedri, kar v paketi 2+2 z FSB jem ne moremo trditi ( intel 775 lga )

Celeroni tud 1x00 serija nimajo nobenih varčevalnih funkcij EIST ipd ker so pač narjeni iz defektnih jeder - skoz dela na polno moč.

Valvoline ::

Mene pa zanima, kako se obnesejo Intel Celeron Dual Core E1X00 serije. Se splačajo kupit za HTPC. Ali predvajajo 1080p-je in matroske tekoče??? Trenutno imam P4 2.5ghz in komaj prežveči 720p.

Hvala za odgovore.

Zakaj bi celerona če dobiš e5200 za 70e in je 45nm. Zej je zuni že novi e5400 2.7ghz z stepingom r0 katerega se da navijat tut na 5ghz.

beta1 ::

Sicer stara tema. Ampak sem imel priložnost sprobat na Celeronu E1400 - mkw 720p in 1080p. Nobena fancy filma, z nevem kakšnim kpbs in hitrimi scenami. Kodeki niso bili coreAVC, nevem kateri so bili. Za player je pa bil WMP Clasic. 720p je koristla CPU pri povprečno 50%, 1080p pa pri 80%. Če bi še kaki layer bil za podnapise bi rekel, da bi predvajalo čez 90% CPU. Kar pa se ne splača. Za to je res bolše vzet bolj zmogljiv procesor.

Blinder ::

Celeroni E1x00 imajo EIST. X45 ne laži. In s tistimi defektnimi jedri se pri navijanju doseže večje frekvence kot z počasnejšimi Athloni X2. Tak athlon se lahko pol brani le v igrah.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

urosh ::

@beta1: to poglej: https://trgovina.over.net/product.php?p... za htpc več kot odlična zadeva... Pa še čisto tiha

Valvoline ::

@beta1: to poglej: https://trgovina.over.net/product.php?p... za htpc več kot odlična zadeva... Pa še čisto tiha

Za ta dnar sestaviš precej boljšo mašino.

M-XXXX ::

@beta1: to poglej: https://trgovina.over.net/product.php?p... za htpc več kot odlična zadeva... Pa še čisto tiha

Za ta dnar sestaviš precej boljšo mašino.

Me prav zanima, seveda pa mora bit manjše od 20x20x7:D

Keki ::

Pa nardimo preprost izračun. Če imamo 100 niti in imata naša 2 procesorja enako ferkvenco. Kdaj se bodo te niti izvedle prej, če jih meljemo po 2 naenkrat, ali če jih meljemo po 4 naenkrat? Pri tem se predpostavlja, da naš operacijski sistem ni MS-DOS.
http://www.alfakan.si/
http://mihajerot.si/

Valvoline ::

@beta1: to poglej: https://trgovina.over.net/product.php?p... za htpc več kot odlična zadeva... Pa še čisto tiha

Za ta dnar sestaviš precej boljšo mašino.

Me prav zanima, seveda pa mora bit manjše od 20x20x7:D

In zakaj bi bilo manjse od 20x20 ?
Raje mal večje,pa precej hitrejše in ceneje ?

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

In zakaj bi bilo manjse od 20x20 ?

Zakaj pa nimaš telefona, ki ima dimenzije 1.5x1x0.5 metra?

Zaradi tega, ker tisti, ki kaj takega kupuje, kupuje majhen izdelek, ne pa neke omare.

Valvoline ::

In zakaj bi bilo manjse od 20x20 ?

Zakaj pa nimaš telefona, ki ima dimenzije 1.5x1x0.5 metra?

Zaradi tega, ker tisti, ki kaj takega kupuje, kupuje majhen izdelek, ne pa neke omare.

Mobi ali laptop ne moreš s tem primerjat.

M-XXXX ::

Gre se za "TV" računalnik z dimenzijami 20x20x7cm. Kot si rekel, da lahko sestaviš boljšo ter cenejšo konfiguracijo (seveda morajo biti dimenzije primerljive). Ali narediš to, ali si pač tiho...

Valvoline ::

Gre se za "TV" računalnik z dimenzijami 20x20x7cm. Kot si rekel, da lahko sestaviš boljšo ter cenejšo konfiguracijo (seveda morajo biti dimenzije primerljive). Ali narediš to, ali si pač tiho...

In kaj zaj če je pa 30x30 ? Standard dvd komponenta je še večja k to ?

dzinks63 ::

Velikost je seveda zelo pomebna, če si človek zamisli HTPC , zelo pomebna je tudi poraba, z klasičnim tudi mini compom težko prideš pod porabo iona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prenosnika za na faks...

Oddelek: Kaj kupiti
141968 (1577) VANR
»

Nakup laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
394794 (4037) Blaz93
»

Nakup zvočnikov 5.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
51104 (981) jurehaup
»

Kako priklopit dvb-c sprejemnik na lcd monitor

Oddelek: Zvok in slika
82806 (2642) bond007
»

Yorkfieldi že naslednji teden?

Oddelek: Novice / Procesorji
294275 (2905) tilinho20

Več podobnih tem