» »

Nakup prenosnika za na faks...

Nakup prenosnika za na faks...

VANR ::

Živjo!

Zdaj že nekaj časa pregledujem prenosnike in v prihajajočem tednu ga mislim nakupiti. Imam pa majhno težavo pri izbiri "pravega" modela.

To imam trenutno v ožjem izboru:


1. Macbook Air 13.3" (2013)

diagonala zaslona: 13,3" - 33,8 cm
ločljivost zaslona: 1440 x 900
procesor: Intel Core i5 (1,3 GHz)
pomnilnik: 8 GB DDR3, 1600 MHz (dokupljeno)
trdi disk: 128 GB Flash Storage
grafična kartica: Intel HD 5000
brezžično omrežje: 802.11ac
avtonomija baterije: 10 ur (na Mac OS)
tipkovnica: osvetljena
garancija: 3 leta (dokupljena)

Pri EPL-u bi me stal 1240EUR.


2. Asus BU400A 14"

diagonala zaslona: 14" - 35,6 cm
ločljivost zaslona: 1600 x 900
procesor: Intel Core i5 3317U (1,7 GHz)
pomnilnik: 12 GB DDR3 1600 MHz (dokupljen)
trdi disk: 180 GB Intel 335 (dokupljen)
grafična kartica: Intel HD 4000
brezžično omrežje: 802.11n
tipkovnica: tipkovnica z zaščito proti politju
avtonomija baterije: 6 ur (na Windows 8)
garancija: 3 leta (mednarodna)


Na Mimovrste me stane 1190EUR.


Problem pri Macbook Airu je to, da se mu ne da zamenjati diska in RAM-a, pri Asus BU400A pa je problem dokaj majhna svetilnost ekrana (vsaj pri 1366 x 768 ekranu... za ekran pri tem modelu žal ne najdem testa :/ ).



Prosim, če mi pomagate pri izbiri (sploh, če imate katerega od teh dveh prenosnikov). Lahko objavite tudi kak drug prenosnik, samo naj ne bo dražji od 1200EUR in naj bo slovenska trgovina. :)


Hvala!

P.S.: Ne mi pošiljati sporočil/ponudb na ZS!
  • spremenilo: VANR ()

Testman42 ::

Po mojem mnenju je Asus boljša izbira.
Boljši price/performance ratio.
Če pa so še kakšni subjektivni kriteriji glede oblike in kolikšna svetlost zaslona je potrebna za ustrezno delovanje, pa le sam tudi te potem upoštevaj pri izbiri.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

VANR ::

Kar se svetilnosti tiče: želim tak ekran, da bi mi omogočal normalno delo tudi zunaj, na sončni svetlobi. Pri Asusu je problem majhn svetilnost, tako, da je potrebno precej paziti, da ti sonce ne sije direktno v ekran. Macbook Air ima svetleč ekran, rešuje ga pa zelo veliko svetilnost, tako, da če jo naviješ do konca, lahko vidiš sliko na ekranu. Ima pa slabost, da se še vedno vidijo stvari v ozadju (kot da bi gledal v ogledalo), pa še veliko baterije žre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VANR ()

mailer ::

Na tvojem mestu bi kupil en prenosnik za okoli 500€. Za tisto kar boste na faxu delali bo čisto ok pa tudi če ga kje pozabiš ali dobi noge se ne boš tolkel po glavi.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Hayabusa ::

Namen uporabe ?

blue ::

Asus, ker ima spill resistant keyboard :) (enkrat me je že rešilo)
Drugač pa se moraš zavedati, da boš po dveh letih uporabe mogel menjati baterijo na obeh.. (kar zna biti pri nekaterih ultrabookih malo bolj komplicirano..)

plasma ::

blue je izjavil:

Drugač pa se moraš zavedati, da boš po dveh letih uporabe mogel menjati baterijo na obeh.. (kar zna biti pri nekaterih ultrabookih malo bolj komplicirano..)

Zakaj menjava baterije po dveh letih? Pri MBP '11 mi še vedno drži okoli 5 ur. Pri zadnjem modelu 13" Aira zdrži baterija tudi do 12 ur, kar je zelo uporabno če imaš več ur predavanj in ni prostih električnih vtičnic. Velik plus so tudi Applovi trackpadi, zelo natančni + uporabne "geste". Obstaja seveda learning curve za OSX, a večino stvari se navadiš v mesecu, dveh, nato pa se sprašuješ kako si lahko sploh živel brez mission controla, quick previewa, več prstnih gest ipd. Problemov s kompatibilnostjo oziroma poganjanja potrebnih Win 7 aplikacij se najlažje rešiš z Vmware Fusion, ki ti Windows particijo spremeni v virtualko.

VANR ::

Grem na FERI, smer Računalništvo (VS). Pa še malo bom delal v Unity 3D in podobnih programih... Baterija je zame zelo pomembna, prav tako pa tudi kvaliteta zaslona (resolucija, kontrast, svetilnost, delo na prostem). Tega (na žalost) za 500€ še nisem našel...

Baterije se pa pri nobenem izmed zgoraj naštetih ne da zamenjati...

blue ::

@plasma No res je odvisno koliko uporabljaš baterijo...
Pri vsakem prenosniku, ki sem ga imel do sedaj mi je po 2 letih zmoglivost baterije padla na 50% začetne..
Glede na to da bo imel ultrabooka sklepam, da nebo iskal vtičnice vsako sekundo.. plus na faksih je zelo velika konkurenca za vtičnice :)

plasma ::

blue je izjavil:

@plasma No res je odvisno koliko uporabljaš baterijo...
Pri vsakem prenosniku, ki sem ga imel do sedaj mi je po 2 letih zmoglivost baterije padla na 50% začetne..
Glede na to da bo imel ultrabooka sklepam, da nebo iskal vtičnice vsako sekundo.. plus na faksih je zelo velika konkurenca za vtičnice :)

Trenutno je moja baterija na 297 ciklih, recimo da polnjenje 1x na 2 dneva. Sploh pa je ogromna razlika 6 ali 12 ur, ko ne gre samo za lahko uporabo. Je pa res, da so vsaj na FRI prosti računalniki na vseh vajah in načeloma ne potrebuješ prenosnika.

VANR ::

Mah... Nočem uporabljati šolskih kompjuterjev... Že zdaj v srednji šoli mi je manjkala ena mašina, na kateri bi imel vse gor. Zoprno je, ko moraš vedno znova nameščati programe, pa kake knjižnice. In potem si, preden vse vsposobiš, takoj ob 30 minut ali več.

VANR ::

verjetno se bom odločil kar za 13" Macbook Air... Kateri ponudnik je najboljši: EPL, ali iStore? Ta dva sta namreč najcenejša.

MooM ::

tle maš 12% popsta, če si dijak/študent
http://www.istyle.eu/si/mac-back-to-sch...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MooM ()

VANR ::

Vsi tile ponudniki imajo 12% popusta na Mac-e.

Sem pa še pozabil vprašati: kako je kaj s tole resolucijo (1440×900) in pa svetlečim ekranom? A se da programirati in gledati po več ur na takem ekranu? Pa kako se kaj obnese imeti Mac OS X na FERI-ju?

Prej sem imel 20'6" ekran z 1680×1050 resolucijo in nimam pojma, kako se obneejo tile majhni ekrani in pa manjše resolucije. Vem samo, da ima Air večji DPI, kot ga je imel moj prejšnji ekran, nisem pa prepričan, kako se obnese pri več urnem delu...

VANR ::

Tale prenosnik sem spregledal:
https://trgovina.over.net/product.php?p...

Samo ne vem, kako dobri so Asusovi laptopi in ne poznam te trgovine. Pozna kdo?


Mal sem že sit tega iskanja prenosnika... Eni imajo slab ekran,so brez SSD-ja (kar takoj pomeni dodatnih 140€, če želim zamenjati HDD), v ene ne moreš stlačit več kot 4 GB RAM, drugi imajo slabo baterijo, pri drugih se Pad ne odziva, vsi ostali so pa svinjsko dragi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik za na FRI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921461 (10648) galu
»

Macbook Air in nekaj uprašanj o IOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5814542 (7117) Red_Mamba
»

Pc vs. mac ultrabook

Oddelek: Kaj kupiti
358076 (7048) Mat3v7
»

HP - primerjave (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9821860 (20326) Malajlo
»

Jesenski ultrabooki

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
4714678 (11733) roli

Več podobnih tem