» »

Wireshark-STB IP Laptop in Siol TV

Wireshark-STB IP Laptop in Siol TV

sebas4 ::

Imam modem, sinope568+ (novi firmwere, deluje kot router), Sagem STB, Laptopa(ena mrežna kartica) internet brezžično, Trio-Siol TV plus umestnik in Win-Vista ultimatum 32bit.

Rad bi spremljal Siol TV na Laptopu. Prosil bi za kratek vodič kako najlažje priti do IP ja TV komunikatorja. S packetmonom ne gre, z wiresharkom se pa ne znajdem. (menu+rumena+modra tipka tudi ne dela).

Ali bo možno da bom preko modema(Routerja ) povezan na net brezžično, preko mrežne kartice pa spremljal Siol TV istočasno; laptop namreč nima dveh mrežnih. Vodič bi bil zelo dobrodošel. Na netu sem zasledil, nek vodič, ki pa ni ravno nov in ne vem koliko je uporaben za mojo opremo.

V kolikor tema že obstaja, prosim moderatorja naj stvar premakne.

Hvala.

sebas4 ::

No, ker ni noben odgovoril, sem sam stvari prišel do dna. In sicer preverjeno z zgoraj navedeno opremo mi brez napak istočasno deluje internet in siol tv na prenosniku, brez dveh mrežnih.

Vodič z nekaj pojasnili link: http://forumi.siol.net/showthread.php?t...

Strojna oprema sinope568+ (novi firmwere, deluje kot router), Sagem STB, Laptopa(ena mrežna kartica). Laptop dell 1520 inspirion. Povezava ADSL, bakren vod cca 1,5 km od centrale, internet 1M/256kb.

Programska oprema Wireshark, VLC 9x, Trio-Siol TV plus umestnik in Win-Vista ultimatum 32bit. Playlista za Siol TV (Siol forum/Siol tv/playliste za siol tv)

V nadaljevanju glejte vodič na zgoraj navedeni strani (za telebane)

Korak 1 je enak
Korak 2a je enak
Korak 2b je enak


Korak 3
Povežite opremo kot je na sliki. Pridobitev IP komunikatorja, uporabniki Viste to storite z Wiresharkom (list available captures, označite mrežno karico v katero ste vklopili mrežni kabel iz komunikatorja in stisnite start. Počakajte in čez nekaj časa dobite rezultate. Kliknete na napravo vaš STB in spodaj med podatki poiščete IP sender (to je vaš ip STB)

Koraki 4, 5, 7, 8 so enaki, korak 9 izpustite.

Namesto koraka 9 Z neta povlecite Siol Tv playlisto in uporabljajte kar VLC za gledanje. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sagem IAD 81 HD Siol -> Amis

Oddelek: Omrežja in internet
268100 (841) mitfif
»

Siol TV STB - software

Oddelek: Omrežja in internet
4510434 (3206) Klemen Košir
»

SiOL TV na PC - Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5224752 (8911) slitkx
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380106326 (22693) jurre
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822981 (13808) umexteacher

Več podobnih tem