» »

išče se rešitev

išče se rešitev

vir ::

Šolska naloga: Na nekem PCju je naložen program ki ne sme biti naložen v OS, kateri je povezan na internet.

Dva diska v kišti? Ne pride v poštev ker je laptop.
Da bi se logiral z dvema uporabniškima Eno za internet, Drugo za ta program? najbrš ne pride v poštev ker se v ozadju vseeno lahko zgodi da se tist program poveže na internet? nevem

Se da na enem disku naložit dva XPja?

Ima kdo kako drugo rešitev?

bluefish ::

Virtualna mašina recimo?

Ice-Heki ::

Smem vprašat zakaj oz. za kateri program gre?
Drugače je pa pomoje virtualna mašina dobra ideja.

vir ::

šlo je samo za hipotetično vprašanje. bi pa probal tole virtualno mašino kako to laufa.
Trenutno mam na eni particiji nameščene XP. Imam pa še dve prosti particiji. Moram na drugo tud instalirat xp al kaj moram nardit najprej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vir ()

Ice-Heki ::

Ne, poanta virtualnega sistema je, da ga zaganjaš znotraj že zagnanega sistema. Je, a ga ni :)

Poglej si npr. VMWare - za en mesec lahko uporabljaš. Narediš virtualni računalnik, ki mu določiš količino prostora na disku, če lahko dostopa do mreže, lahko uporablja zvočnike, itd. potem pa mu na ta določen disk namestiš sistem in ta sistem zaženeš potem, ko si že v svojih Windowsih.

opeter ::

VirtualBox je brezplačen za osebno rabo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

vir ::

brskam po netu in vidim je Virtual PC najbolj razširjen in sem ga že naložil iz neta. Ima kako slabost ta program da ga niste omenili?
LINK
Sem naožil samo SP1 in ne cel program?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vir ()

bluefish ::

VirtualPC je trmast pri delu z linux distribucijami, za MS produkte pa je dober.

vir ::

Zame ko uporablam samo XP bo pol vredu.

Navodil za virtual PC nisem našel.
Sem pa pofirbcal po forumih in bom tukaj napisal kaj si mislim. Če se motim me pa popravte.

Na C: partciji mam naložene XP.
Ko prenesem iz neta Virtual PC ga instaliram in na particiji D: ustvarim navidezni prostor, na katerega bom naslednjič instaliral WIN XP. Na navideznega instaliram recimo tudi program za katerga nočem da je povezljiv do interneta.

Če pa recimo hočem obratno, do interneta dostopati iz Xpjev, ki so naloženi na navidezni prostor (D:), potem pa v navideznem namestim povezavo do interneta, v nenavidezni ki je na C: pa bom instaliral tisti program.

Se motim in morajo biti vsi OS naloženi na navideznih?...

bluefish ::

Eh, kompliciraš. Sicer obstaja opcija, da virtualno mašino namestiš na ločeno particijo (bolj v uporabi pri Vmware), vendar je default postopek veliko lažji.

Na C:, kjer je sedaj XP, namestiš VirtualPC, z njim ustvariš navidezni disk (datoteka) in nato namestiš še drugi XP, ki ga poganjaš znotraj VPC. Na njem pa potem poljubno nameščaš programe. Ob ustvarjanju tega virtualnega stroja ne pozabi onemogočiti deljenja internet/LAN povezave.

Sicer pa je postopek namestitve trivialen in te program lepo vodi za rokico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

vir ::

ne predstavljam si najbolje ker še nisem delal česa podobnega. Če prav razumem se bo z Virtual PC ˝odrezalo˝ en kos particije C: in nanj bom potem instaliral win XP. Pol je pa neka ikonca preko katere bom skakal iz enega OS v drugega.

#000000 ::

Ne virtualna mašina ne dela nobenih particij na tvbojem disku, oz. nardi virtualne particije, ampak v okviru nastavitev ki jih podaš ti, že ob instalaciji virtualne mašine. Pol lepo vzameš windows CD ga daš v računalnik, ter bootaš navidezno mašino, ter nanjo instaliraš še eno kopijo windowsev, postopek je enak kot na pravi mašini. Potem na ta navidezni sistem instaliraš tvoj program in imaš na svojem PC-ju še en navidezni PC, če maš dober hardvare jih imaš lahko tudi več hkrati.

Uglavnem ko odinstaliraš vmware ti na disku ne ostane ničesar več od tistega kar je v navideznem stroju oz. sistemu.

bluefish ::

Tako je.
Ko znotraj VPC ustvariš novo virtualno mašino določiš, koliko prostora lahko največ zasede. Program ti na disku naredi eno samo datoteko, kamor se potem to zapisuje. Mašino pa vsakič zaženeš znotraj programa.

jan01 ::

A je tisti, ki priporočam počasen virtualpc sploh sprobal že kaj boljšega od vmwara in pa virtualbox?!

opeter ::

vir, samo ne pozabit: VirtualPC nima podpore za USB (naprave).

VirtualPC je trmast pri delu z linux distribucijami, za MS produkte pa je dober.


Žal je ta trditev le delno resnična, namreč VirtualPC (trenutno) pod nobenim pogojem ne podpira izvajanje 64-bitnih MS sistemov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

bluefish ::

Ja, to je tudi res.

@jan01: sem preizkusil oba. Vmware mi je bil precej dober, žal pa sta navidezni omrežni kartici precej dodali h zagonskemu času sistema. VB pa je imel meni neznane težave z deljenjem povezave. Ker sem virtualizacijo koristil le občasno in le za poganjanje XP in prastarega IE6 in nekaterih predhodno sumljivih aplikacij, sem se odločil za VPC, ki pri opisanih opravilih ni kazal nekih prevelikih pomanjkljivosti.

stenc55 ::

vir, samo ne pozabit: VirtualPC nima podpore za USB (naprave).


Ni čist lih točno tako. Sicer res ne podpira nativni Plug&Play, ima pa vseeno možnost dostopa do USB diskov. V nastavitvah mašine moraš dati USB kot deljeno mapo.
Tudi USB naprave podpira, kako bi drugače delalo triljon USB mišk in tipkovnic? Res pa je da nisem testiral drugih USB naprav, recimo tiskalnika.

R33D3M33R ::

Zakaj pa ne bi namestil firewall in program enostavno blokiral?

Ne potrebuješ virtualnih mašin, dveh OSov, dodatnega prostora na disku, ampak enostavno blokiraš program.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

vir ::

1. R33D3M33R tudi to bi bila reštev ja.


2. Kar se tiče Virtual PC je ta slabost da si sistema delita hardware in potem imaš šibkejši PC. Mogoče bi bila rešitev ta, da bi za delo s programom, ki ne sme do interneta, uporabljal pravi OS, za internet pa virtualnega. Namreč ko bi se povezal z virtualnim bi se začela delitev hardware, za internet pa itak ne rabiš močnega PCja. Ko bi šel iz interneta bi izklopil virtualnega, in potem bi bil hardware spet skoncentriran samo v glavni OS.
Če se motim me pa popravte.

3. Tu me pa zanima še ena podobna stvar ki bi se jo mogoče lahko lotili na način kjer ne rabiš nalagat Virtual PC.
Primer: PC ima dva diska. Vsak disk ima svoj OS. En disk je za internetne vragolije, na drugem disku pa je spet tisti program, ki bi rad do spleta ampak ti nočeš da bi se to zgodilo.

Rešitev=? Če bootaš disk, kjer je program potem je OK ker na tem OS nimaš povezave do interneta ane. Če pa bootaš disk z internetom in greš na internet, potem je sosednji disk še vedno na particijah in če ima program vgrajeno kaj takega kar išče povezavo do spleta potem to ni OK. Lahk pa da se motim. Komentarje prosim..

bluefish ::

Ja, rešitev, ki jo je predlagal R33D3M33R je tudi OK. Seveda pa je odvisno od programa. Če se gre za kaj sumljivega, potem ga je dobro poganjati v ločenem okolju.
Kot si že napisal bi se dalo tudi narediti tako, da imaš na vsakem disku en OS in na enem ni ustvarjene povezave do neta.

Skratka, če se gre za en neškodljiv program, potem ga enostavno blokiraj v firewallu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navidezni računalnik

Oddelek: Programska oprema
112624 (2144) Beezgetz
»

Vista - katero virtualno mašino za XP-je?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71098 (990) c00L3r
»

Sun kupil še innotek

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
275088 (3778) mspiller
»

MS virtual PC 2007 ali VMware workstation

Oddelek: Programska oprema
82441 (2441) l0g1t3ch
»

[linux][ubuntu]7.04 ne dela v vmware ali vbox ?

Oddelek: Operacijski sistemi
172298 (300) MrStein

Več podobnih tem