» »

Nasvet:Utp kabl,internet,ip tv

Nasvet:Utp kabl,internet,ip tv

tattoo ::

Pozdravljeni.
V dnevno sobo imam speljan en utp kabl na katerem imam priklopljen TV (ip tv). Zdaj želim priklopit še internet na računalnik. Zanima me, če se da priklopit internet iz istega kabla? Slišam sem od znanca, da se iz enega kabla, da izpeljati različne žičke posebaj za TV IP in INTERNET. Je to res možno in potem katere barve žičk gredo za TV IP in katere za internet?

bukev ::

ne bo šlo
potreboval boš nekaj takega:
href="http://www.napeto.com/speed-link-igrals...>
bukev

tattoo ::

Aha, no potem bolje, da še en kabl potegnem iz modema.

firbec ::

to pa ne bo povsem držalo. Zadeva čisto lepo deluje.

UTP kabel odpri in naredi en konektor po IP TV varianti (levi konektor)
drug konektor pa po IP varianti (desni konektor)



in na enem boš še naprej gledal IPTV, na drugem pa boš lahko surfal po internetu. Sam imam tako in dela na cca 20m UTP-ju BP.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Hoze ::

A lahko tole podrobneje opišeš?

firbec ::

en UTP kabel + 4 konektorji

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

DaDek ::

uf hvala za to slikico, ju3 poklemam kabl pa poročam :D

TheHijacker ::

Ti je uspelo?

Sam bi na takšen način rad razdelil kabel ki mi gre iz modema do STB komunikatorija tako da bi ven dobil 2 priključka. Na modemu bi torej porabil dva porta, ki bi jih izbral kot VIDEO, na drugi strani pa en konektor nazaj v STB, drugega pa v Xtreamer predvajalnik.

Obe televiziji hkrati itak ne bi nikoli gledal, rad bi se samo izgognil polaganju še enega kabla, ker imam kanal že čisto poln.

PS: Kabel izdelan, popoldne ko pridem iz službe stestiram to teorijo.
http://www.google.si

Zgodovina sprememb…

TheHijacker ::

Kabel sem stestiral in deluje po točno takšni vezavi kot je na shemi. Torej en kabel, ki je šel iz modema sem razdelil na 2x2 parici in mu dal dva konektorja na vsako stran. V modem tako greta dva konektorja in oba porta sem nastavil na Video.

Na drugi strani pa gre en konektor v STB tako kot je bil že prej, drugi novi pa v HD player, ki zna predvajat tudi UDP IPTV.

Ker imam že v osnovi odprto pasovno širino za dve televiziji sem dodobra preizkusil kabel in zagnal in STB in IPTV na predvajalniku hkrati. Oboje je delovalo brez težav, brez kockanja ipd. Itak ne bom uporabljal oboje hkrati ampak dobro je vedet da tudi to deluje.

Skratka zadovoljen, ker ni več potrebno pretikat kable.
http://www.google.si

umexteacher ::

in zakaj pol dajejo v kabl 8 paric????

OmegaBlue ::

Gbit mreža zahteva 4 pare in prav tako starejši standardi 100Base-T4 (sedaj 100Base-TX), tudi za stvari kot PoE.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

rs1975 ::

en UTP kabel + 4 konektorji



sem tole naredil. data promet med PC-jem in XT-jem poteka brez problemov, je pa en problem pri video signalu.
signal imam, vendar kot kaže neke vrste stara shema (pred siol tv+). ko vžgem STB, mi takoj vrže na kanal 1, ne pa na izbiro siol tv+, ko moram vpisati user/pass.
kanale lahko šaltam, vendar ne vidim EPG-ja, nobena tipka razen prgorami +,- ne delajo. pritisnem recimo tipko menu in me vrže nazaj na kanal 1.
tudi vrstni red programov ni isti kot prej, popolnoma pomešan. se komu sanja kaj bi bilo narobe?

TheHijacker ::

Prej je krivec SiOL sam kot pa kabel. Meni deluje brez problema.
http://www.google.si

rs1975 ::

Prej je krivec SiOL sam kot pa kabel. Meni deluje brez problema.


pa je možno, da siol uporablja več kot 4 pine?

uvz123 ::

Bodi no resen!

rs1975 ::

Bodi no resen!


samo sprašujem, če bi vedel, tega sigurno ne bi vprašal.
sicer pa, glede na tvoj odgovor, boš rešitev takoj stresel iz rokava...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rs1975 ()

rs1975 ::

Rešil zadevo z ponovnim resetom modema.
je bilo pa zanimivo kako tale "medvmesnik" med siol tv in siol tv+ dela zelo dobro - odzivni čas je bil neverjetno hiter ;)

Hijacker in ostali, hvala za pomoč.

laguna ::

Pozdravljeni

Da ne odpiram nove teme bi nekaj vprašal.

Doma imam po hiši potegnjen utp kabel, v katerem so še štiri žice proste.

Zanima me ali je možno in kako bi moral te štiri žice vezati, da bi po istem kablu, torej 4 prostih žicah z modema v eni sobi pripeljal internet v drugi sobi. Prosim za podrobno obrazlago, kako vezati te kable oz. katere konektorje uporablja sploh internet (koliko žic rabim - verjetno ne vseh osem)? Pa še nekaj ali bi potem z isto vezavo s pretikanjem iz interneta na video v modemu lahko npr. z extreamerju gledal tudi IPTV, ali pa za IPTV so spet potrebni drugi kabli?

Za odgovor se lepo zahvaljujem.

LP
lagunaaaa

ToniT ::

Odgovor na tvoje vprašanje je napisan zgoraj!

slowie ::

Saj lahko za pomoč uporabiš shemo, ki jo je že objavil rs1975,
 shema

shema



in pač uporabiš eno od obeh variant - ali rumeno-zeleno, ali pa modro-rjavo, oziroma, tiste barve, ki jih imaš še proste...
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Tilen ::

V kolikor ima modem FLEX port lahko na modemu uporabiš le en konektor saj so ponekod storitve vezane na mac in ne na port. Tole na shemi je pa trotlziher povezava. 8-)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

laguna ::

Pozdravljeni

Ali so to gledani konektori (od spodaj) ali pa od zgoraj navzdol (zgoraj plastika, spodaj konktori).

Lep pozdrav
lagunaaaa

Senitel ::

Kontakti na vrhu, zatič spodaj.

Rocky77 ::

firbec je izjavil:

en UTP kabel + 4 konektorji



Ali mogoče kdo ve ali to velja tudi za siol Tv ter povezavo TVja z modemom? Namreč na samsungu imam možnost uporabe allshare funkcijo da lahko na TV gledam posnetke, slike in glasbo z računalnika. Imam samo en kabl v steni. S stirimi žicami mi lepo dela siol TV, vendar pa mi ne uspe po tej vezavi s štirimi žicami vzpostavit mrežne povezave TV - modem. Ali ima kdo kakšno idejo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Televizija in internet preko enega UTP kabla?

Oddelek: Omrežja in internet
4410869 (5161) rogerg
»

Internet in Siol TV na isti mrežni kartici

Oddelek: Omrežja in internet
153861 (3498) Tilen
»

internet in siol tv do sosednje hiše (50 metrov)

Oddelek: Omrežja in internet
184581 (4173) Tilen
»

Dve linije po enem ethernet kablu

Oddelek: Omrežja in internet
427348 (5781) Pesimist
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822880 (13707) umexteacher

Več podobnih tem