» »

Google pravi, da je internet zloben

Google pravi, da je internet zloben

Google may harm your computer

Warning - visiting this web site may harm your computer!

Slo-Tech - Kot so že prenekateri posamezniki na forumu ugotovili, jo je danes tudi najboljšemu med najboljšimi zagodel programski hrošč, ki je povzročil, da je v času pisanja te novice vsaka spletna stran označena kot potencialno zlobna ("malware"), kar pomeni, da sicer lahko iščete, a boste morali vsak najden URL ročno skopirati v naslovno vrstico, če ga boste hoteli obiskati.



V Mountain View se bodo lotili reševanja težav takoj, ko se bodo nehali igrati v kopeli polnih pisanih žog.

Posodobitev: od 16:23 po srednjeevropskem času Google ponovno deluje.

Posodobitev 2: Google je objavil razlago situacije

42 komentarjev

Kenshin ::

Zelo nadležna zadeva ;((

lymph ::

Že dela.
"Belief is immune to counter example."

opeter ::

Ravnokar sem si želel prenesti najnovejšo različico VirtualBoxa, nakar dobim sporočilo, da stran virtualbox.org vsebuje spyware...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

LeXani ::

že deluje..
Čas prve prijave 04.11.2005

Tody ::

Google je blokiral news.google.com sci/tech al pa se jim je stran sesula pod prometom glavna stran news.google.com dela :D

Icematxyz ::

Mam občutek da so naredili "nad"gradnjo...

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Zato pa uporabljam Yahoo! In jahuuu, nimam probleme. Danes sem si mislil, da za šalo poskusim Google kot iskalnik in poglej, razočaranje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gtu ::

jst sm mislu, da je pa res nevarna stran, ker sem iskal nekaj od
Siniša Tamamović


:D

krho ::

Sem mislil, da smo .si verzija serje... Ko sem ga končno uspel prepričati, da naj uporablja .com je delovalo.. Zanimovo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

boss-tech ::

Zato pa uporabljam Yahoo! In jahuuu, nimam probleme. Danes sem si mislil, da za šalo poskusim Google kot iskalnik in poglej, razočaranje.


ne dramatiziraj, če bi redno uprabljal google bi videl da skoz lepo dela...
http://tovornik.info

KoKi ::

Zato pa uporabljam Yahoo! In jahuuu, nimam probleme. Danes sem si mislil, da za šalo poskusim Google kot iskalnik in poglej, razočaranje.

Se pravi, da uporabljaš Yahoo zato, ker si vedel, da bo po desetih letih Googla prišla napaka, po kateri ne bo 100% funkcionalen za pol ure. Še več. Prav v tem kratkem času, si se (po desetih letih) spet odločil poizkusiti Google ter prišel do zaključka, da je Yahoo neprimerno boljši.

Da ne bo pomote, sam nisem pristaš nobenega "tabora", vendar ste nekateri tukaj res patetični.
# hackable

KaRkY ::

Zanimivo vsem je to nadležno meni je pa prav prišlo, ker sem mislil da mam kaki virus na računalniku, sem šel skenirat račualnik in glej ga zlomka res sem mel virus ampak očitno mi ni zato pisalo za vsako stran da je nevarna :).

Očitno je vsaka stvar za nekaj dobra.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Steinkauz ::

Sakrazm detektorje si popravte

Matako ::

Opozorilo, uporaba tega omrežja lahko škoduje mentalnemu zdravju!
/\/\.K.

sheldon ::

Ma pa dober tajmin! Ravno ko ga nisem rabil:)

Gandalfar ::

Google je objavil razlago situacije: http://googleblog.blogspot.com/2009/01/...

Gapi ::

In na kompu najdeš programček antivirus2009.exe ali com sej nimam več v spominu in tega zbrišeš in se res pojavi ta stran

MTm2H37rqt7B ::

Panika ratala zato ker se folk zanasa na google:)

Vendor lock-in much?

Zgodovina sprememb…

samsung113 ::

Tole napako sem že videl kar nekaj časa nazaj.

Berserker ::

Jaz sem pa mislo da me internet spet zajebava pa sem mal modem pretrrsu.

PaX_MaN ::

Google je objavil razlago situacije: http://googleblog.blogspot.com/2009/01/...

Thehe, še ena napačna raba besedice "vse". >:D

pingo76 ::

Sosedu danes predal dal nov pc in me žalostno pokliče 2 ure kasneje da mu net nagaja. Heh pa sem mislil da je kak trojanc. Pomagalo je firefox safe mode pa radirat cookije a za malo časa.
No hvala bogu da zdaj dela ker je bilo nadležno.

techfreak :) ::

Sem iskal nekaj in je bil samo en od linkov označen kot "nevaren". Ampak po pol ure je že pisalo, da ni nevaren.

Smeagol ::

Tole napako sem že videl kar nekaj časa nazaj.


Niso imeli prvic tezav, ja.

Tr0n ::

Ocitno tale StopBadware.org bolj slabo analizira strani.

SmeskoSnezak ::

Ko sn vido naslov, sn mislo, da zdaj pa se jim totalno vtrgalo. Namreč, to že vedo marsovci, da je internet "zloben" kraj. Sicer pa vidim, da prosjačenje v temi "kritika novic" ne obrodi sadov. Še vedno so naslovi novic kot v kakem rumenem cajtngu... blaaah!
@ Pusti soncu v srce... @

Tilen ::

Ocitno tale StopBadware.org bolj slabo analizira strani.



//

What happened? Very simply, human error. Google flags search results with the message "This site may harm your computer" if the site is known to install malicious software in the background or otherwise surreptitiously. We do this to protect our users against visiting sites that could harm their computers. We maintain a list of such sites through both manual and automated methods. We work with a non-profit called StopBadware.org to come up with criteria for maintaining this list, and to provide simple processes for webmasters to remove their site from the list.

We periodically update that list and released one such update to the site this morning. Unfortunately (and here's the human error), the URL of '/' was mistakenly checked in as a value to the file and '/' expands to all URLs.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bi0s ::

Uff, brat je že 3 krat skenal računalnik z adware pa spyware program + nod32 heheh :)

MrStein ::

Kaj ni neke opcije, da vseeno greš na stran, ko to opozorilo dobiš ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bistri007 ::

No, jaz sem jim napisal bug report. Imam nastavljeno na 50 rezultatov in za ene tri iskanja, ki sem jih naredil, je google.com vseh 50 rezultatov označil kot "This site may harm your computer."

Sem preprosto copy-pastal link, pa je bilo.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Arto ::

Jaz sem pa nakuril brata, da je spet nek spyware staknu :D

FastWIND ::

Jaz pa uporabljam OS X in sem samo mirno počakal, da so guglaši zadeve porihtali.... Brez banike pred spywarom, tako kot vsega hudega vajeni uporabniki oken, ki so šli množično, panično pucat okna...:D

sword ::

Pristaši google religije so pa mislil, da je apokalipsa prišla >:D

Kenshin ::

Jaz pa uporabljam OS X in sem samo mirno počakal, da so guglaši zadeve porihtali.... Brez banike pred spywarom, tako kot vsega hudega vajeni uporabniki oken, ki so šli množično, panično pucat okna...:D


Sem se že resnično spraševal ali bo nekdo omenil, da je vse oh in sploh boljše z Macom... >:D

techfreak :) ::

Jaz pa uporabljam OS X in sem samo mirno počakal, da so guglaši zadeve porihtali.... Brez banike pred spywarom, tako kot vsega hudega vajeni uporabniki oken, ki so šli množično, panično pucat okna...:D


Sem se že resnično spraševal ali bo nekdo omenil, da je vse oh in sploh boljše z Macom... >:D

A na Linux si pa kar lepo pozabil?>:D

Uros!no ::

Škoda ker Google ne uporablja OS X, verjetno se to ne bi zgodilo, ker bi mighty mouse prepričil napako.

slitkx ::

Anti-oknaši, pametujte drugje.

Tr0n ::

Dejstvo je, da je bil human-error, pa se ta ne na strani Googla.

To se zgodi, ko Google outsourca informacijski biznis. ;)

k4vz0024 ::

Pristaši google religije so pa mislil, da je apokalipsa prišla

Ne, to je antipod Boga Googla:D (Devil of Googl:D

peachkovit ::

Par stvari.....

- take, hujše napake, se Googlu redko dogajajo (al pa jst nisem opazil jih še). Ko pa se, jih odpravijo relativno hitro. Pohvalno.
- kljub temu, da so bile vse strani označene kot nevarne, si lahko še vedno brez problema copy/paste-u link, tko da prov velike katastrofe ni blo.

Je pa res, da tkole spoznaš, kok ljudi se ogromno zanaša na strica Googla :)

fiction ::

Ocitno tale StopBadware.org bolj slabo analizira strani.
Ne, fora je v tem, da je Google od njih dobil (zaradi cesar koli ze) zapis, da je / bad, kar pa so oni intepretirali kot "vse strani so potencialno zlobne". Slabo pri tem je, da se ne da te "logike" rocno ustaviti. Ce itak vedo s katerim gmail racunom si prijavljen, bi recimo lahko samo na enem mestu izklopil vsa nadaljnja opozorila. Ali pa ce ze to ne, bi bil uporaben vsaj kaksen link "Continue anyways".

christooss ::

 Demotivator

Demotivator



K sreči je Yahoo delal takrat :) Zanimivo je koliko novosti je tam. Bom kr mal prestavil searche.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple proizvajalec avtomobilov? Kot kaže res.

Oddelek: Novice / Ostale najave
4513313 (7014) Daliborg
»

HTC Desire vs. Samsung Galaxy S (vs. Google Nexus S)

Oddelek: Mobilne tehnologije
407245 (4300) freesty
»

Google I/O - 1. dan

Oddelek: Novice / Ostalo
4418391 (15938) genesiss

Več podobnih tem