» »

Sony Vaio VGN FW21E

Sony Vaio VGN FW21E

Hoze ::

Kupujem svoj prvi prenosnik in v oči mi je padel model iz naslova. Kaj menite o njem? Potrebujem nekaj, kar ne bo takoj zastarelo.

yellow627 ::

Osebno uporabljam sony-e že več let in sem z njimi zelo zadovoljen. Mislim da je hiba konkretnega modela slaba baterija, sicer pa 1000€ za sonya ni kej dost.

Dodej še mal in kupi macbook pro, ni boljše odločitve:)

Zgodovina sprememb…

Pat_MaGroin ::

naj doda malo?

Naj kupi FW21Z, pa se MBP skrije po dolgem in pocez :).

LP,
PIC

yellow627 ::

naj doda malo?

hehe, dobr, dobiš ga že za 1600

Sicer pa nevem kdo bi se pred kom skrivu ko gre za microsoft, za visto.

Zgodovina sprememb…

lambda ::

Občasno uporabljam FW11E (16.4" 1600x900, P8400 2.26, 3GB ram, ... ), kjer pomojem gre za isto osnovo.

Dober prenosnik, ga priporočam, omenim pa posebnosti, ki se jih trenutno spomnim:
-dober zaslon, vendar ne odličen (dobri horizontalni koti, slabši vertikalni)
-pod levim zapestjem se malce segreje ob intenzivni obremenitvi, vendar zadeva še zdaleč ni tako moteča, kot sem opazil pri kakem acerju ali čem drugem. HP 8710p se pa, za razliko od tega, na področju kjer imaš roke recimo ne segreva popolnoma nič, verjetno sem ravno zato opazil.
-kot plus mu štejem to, da se ne začne dreti kot raketa, ko je recimo procesor 5 min na 100% - pač piha malce bolj vroč zrak, ne trudi pa se zadeve na vso silo hladit
-tipkovnica mi ni všeč, tiste vgravirane tipke se včasih težko vidijo na slabi svetlobi, vendar če ga uporabljaš kot primarni računalnik se precej hitro navadiš. Nekaterim je celo boljša, kot običajne tipkovnice, meni pač ne.
-USB samo na desni strani, kar je skrajno nerodno če si desničar, ker zmeraj z miško butaš v tisti priklop, karkoli imaš že vključeno (vsaj wireless konektor za miško če ne drugega). 3x usb se včasih hitro spremeni v 2x usb, če je kak malce širši USB ključ, ki zasede tolk placa, da ne moreš treh stvari priključit.
-baterija ima pa kar soliden delovni čas

Prva stvar, ko ga kupiš, je pa to, da ne instaliraš vsega priloženega softwarea, ampak samo nujne driverje in kak wireless util ter control center. Vse ostalo samo upočasnuje sistem.

FW21M ali FW21Z pa odsvetujem zaradi 4200 rpm diska, ker je že 5400 rpm počasen. Resno odsvetujem, razen če načrtuješ vgraditi SSD disk namesto originalnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony Vaio.. kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
91531 (1382) Soren
»

Kateri prenosnik - želje so take: (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638016 (6701) billy
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655904 (4634) sw0rdfish
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517453 (9629) Utk

Več podobnih tem