» »

Mobitel internet 3G

Mobitel internet 3G

c0dehunter ::

Trenutno imam mobitelov internet. V Celju je pokritost z 3g signalom dobra in je internet deloval precej hitro. Naj povem, da nimam nobenega modema, vse kar imam je mobitel (Samsung SGH-150) povezan na PC z USB kablom. Tukaj, na vikendu (cca 10km iz celja) , dela internet občutno počasnejše, čeprav na mobitelu piše da deluje v 3G.

Razmišljal sem o nakupu tistega HUAWEI brezžični modem, ki je podoben USB-ključu, a sem v dilemi, če bi to sploh kaj pomagalo.. Recimo, doma mi vleče dol max 50kB/s - verjetno je to maximalna hitrost, ali pa mobitel zavira višje hitrosti?

Kaj pa na vikendu- bi pomagal USB modem za hitrejši internet?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Ice-Heki ::

V vmesniku mi piše trenutno - pri 3/5 črticah:
Maximum downlink speed: 1Mb/s

Sem testiral na ndt.arnes.si in občasno dobim še višje hitrosti (1.5 Mb/s).

Teoretično je max hitrost 3.6Mb/s oz. govorilo se je že o 7.2 (v kolikor to podpira odjemalec in centrala)

c0dehunter ::

Pri meni je 4/6 črtic izbrano omrežje pa UMTS(3G). Trenutno mi pa dol vleče... khm.. do 15kB/s :|

Če mi doma vleče z istim telefonom dol do 50kb/s, potem verjetno ni kriv telefon, pač z omrežjem 3G verjetno tukaj preprosto ni tako pokrito.. ali kaj?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Ice-Heki ::

Hja, to je zelo odvisno.
Meni je v zadjih 30 sec prenašalo z različnimi hitrostmi (med 10 in 30 kb/s), medtem ko sem v zadnji uri vsaj za sekundo dosegel hitrost 3,1Mb/s.

pač z omrežjem 3G verjetno tukaj preprosto ni tako pokrito.. ali kaj?

Jap, odvisno od pokritosti s signalom in obremenitve.

Poskusi dobiti testno USB napravico - čaka se po kakšen mesec, potem pa ga imaš lahko nekaj dni. In pač stestiraš, pa boš videl če deluje kaj boljše.

c0dehunter ::

Sem v nastavitvah mobitela nastavil omrežje UMTS, ker prej je bilo "samodejno" po default in - zadeva spet deluje BP :)
Spet vleče dol 44.4kb/s, večino časa. Juhu!
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Klenobo ::

na simobil-u

running 10s outbound test (client-to-server [C2S]) . . . . . 58.0kb/s
running 10s inbound test (server-to-client [S2C]) . . . . . . 299.88kb/s
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

Tarzan ::

Link

Simobil 3G na jugozahodnem koncu Ljubljane. Signal niha med 3 in 4 črticami, prenos sem probaval tako da sem odprl nekaj flash videov in opazoval, do kam bo prenos prilezel. Zadeva sicer precej niha, ampak prenos je načeloma kar dober. Na sliki je graf, kjer je prikazano gibanje količine prenosa podatkov.

2pack2 ::

Opazil sem da je Apple napravil dve vrsti iPadov in sicer wifi in wifi + 3g. Pri modelu wifi + 3g je potrebno imeti neko mikro kartico, da bo internet deloval. A mogoče kdo ve kje se jo dobi in ali se to kupi samo to kartico in pol konec ali je treba se vsak mesec placevati in ce ja koliko?
Hvala za pomoč.
lp

Ice-Heki ::

Ta mikro kartica je verjetno SIM kartica, ki ti jo da operater.
Plačevanje je odvisno od operaterja, vedno pa se plača ali mesečno naročnino ali pa prenos podatkov ... sej ko kupiš mobilni telefon ti tud operater da SIM kartico in potem plačaš naročnino + porabo.

2pack2 ::

Aha potem ti pošljejo vsak mesec položnico kot za mobi račun...

2pack2 ::

A mogoče kdo ve kje pa se da kupit to "micro SIM" oz. SIMs kartico?

2pack2 ::

Samo še nekaj. Če bi kupil tu micro sim kartico v Ameriki ( na spletni strani od Apple-ja piš, da te kartice ideluje podjetje AT&T) sploh delovalo in ali bi rabil plačati več kot 30$ na mesec, kot je cena v Ameriki?

Senitel ::

SIM kartica je od operaterja. Ce jo bos kupil pri AT&T, potem bos v Sloveniji na roamingu in prenos podatkov placeval ko opica.
To ni "kot za mobi racun", to je mobi racun. Samo da v tem primeru sploh ne rabis govorne komunikacije kar pomeni, da lahko vzames k svojemu "mobi" racunu se "podatkovni bonus" ali kakor koli ze temu recejo, torej da ti da mobilni operater se en SIM za prenos podatkov. Ampak pri nas za enkrat teh micro SIM-ov operaterji se ne talajo.

2pack2 ::

kdaj pa jih bojo?

2pack2 ::

Aja in to da bom prenos podatkov placeval kot opica se mi ne zdi čudno, ker imajo ponudbo: neomejen prenos podatkov......30$
Poglej si ta link: http://store.apple.com/us/browse/home/s... (pise na dnu strani).

x.sci ::

Upam, da dobimo kako kartico, ce se preselis v zda :)

Senitel ::

2pack2: Zelo lepo tudi pise domestic plan options. Zdej ce se bos preselil v svojo domovino ZDA, potem tudi jaz upam da dobimo kaksno kartico. >:D
Imas tudi pri nas pri nasih mobilnih operaterjih "neomejene" pakete pa pojdi z mobitelom "surfat" nekam na hrvasko obalo...
Kot da bi se pogovarjal z nekom, ki se ni bil s prenosnim telefonom v tujini.

Torx ::

Vzameš običajno SIM (15x25mm) kartico zbrusiš in imaš DIY micro SIM (12x15mm)kartico..

urosbe ::

Malo stara tema sicer, ampak da ne odpiram nove. Tudi sam v kratkem pričakujem iPhone 4 in s tem bom tako kot lastniki iPad-ov 3G v dilemi kaj naresti s SIM kartico.

Kot sem jaz seznanjen lahko micro SIM kartico pri Mobitelu dobiš le ob sklenitvi podatkovnega paketa Internet Start (mesečna naročnina: 19€, vljučenih 5GB podatkovnega prenosa) in pa Internet Neomejeno (mesečna naročnina: 29€, neomejen prenos podatkov):
http://tehnik.mobitel.si/microsim-karti...

Glede na to, da imam na vseh koncih WiFi ter vključenih 1GB podatkov pri Itak Džabest, se mi ne zdi smiselno sklepat nove naročnine.

Da bi si Mobitel delal strošek z micro SIM karticami (in jih "talali" brezplačno) samo zato, da bodo zadovoljili nas - uporabnike iPhone 4 in iPad, pa nekako dvomim. Če bodo dali pa iPhone 4 kdaj v ponudbo, bi pa že verjel, da bo storitev menjave SIM kartice brezplačna.

Pomojem smo kar priklenjeni na Jonasov postopek razreza SIM kartice s škarjami na micro SIM velikost :)
Ali pa uporabiti micro SIM rezalnik: www.microsim.si

micov1982 ::

Imam problem in sicer imak huawei usb modem in mi ne sprejme hoferove kartice.A mi lahko kako pomagate

...:TOMI:... ::

Ja. Zaklenjen je. Obrni se tja, kjer je bil kupljen in naj ga odklenejo.
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bob (nova ponudba Simobila) (strani: 1 2 3 4107 108 109 110 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
54731284143 (134) _Denny_
»

Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11628850 (18472) Sami
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640975 (24022) MrStein
»

Govori BOB zahtevajo geslo

Oddelek: Informacijska varnost
3915904 (14542) ...:TOMI:...
»

HTC One X naprodaj ?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
18434001 (25705) cebelar123

Več podobnih tem