» »

Plexi steklo

Plexi steklo

IR Babun ::

a kdo ve kje bi dobil pocen plexi steklo, rabm ga okol 3m2:\
SCREW THE GOVERNMENT

Pretorijanec ::

V Bauhausu ga majo, pa je pocen, pa še zrežejo zi ga po želji. Ti, kdaj bom jz dobu svoj waterblock?

Rott-von-weiler ::

pleksi steklo sn jas prav danes kupo v obiju majo kr lepo izbiro kakega češ pa ne za ohišje al kaj drugega ampak za garažna okna pa moram rečt da ni poceni če ga dosti rabiš sem pa ga že na odpadu tud našo tam pa je zastonj:O
-------------------------------
piši kao što govoriš

OZZY ::

Jest ti ga lahko v Bauhausu v Lj zrihtam za 10 posto cenej, ker mi tam dela mat od punce. Cena za kvadrat 5mm je 9300 minus 10 posto. 4mm je okoli 7500-7700 ( nisem več ziher) minus 10% . Majo pa tudi 2 in 3mm pleksi.

Če te zanima me pokliči. Boris 031/869422 (sem tisti, ki sem tok klicu za bloke, ki jih ni blo, pa so potem končno pršli-ah ta pošta).

Lahko pa pošlješ mejl: firestarter@siol.net
Go with the flow.

Izi ::

Pleksi plošče (pravilno se jim reče Akrilne plošče 8-) ) izdelujejo tudi pri nas v Sloveniji. In sicer podjetje Akripol iz Trebnjega. Njihov Home Page je tukaj
Cena je približno 3000 do 4000 SIT za kvadratni meter
Najbolj navaden je 3mm, če rabiš večje kose (1m2 in več pa vzemi 4mm)
Plošče ki jih izdelujejo v Akripolu so velikosti 2400 x 1600 mm
Lahko ti ga tudi razrežejo (seveda to plačaš posebej 8-O )
Imajo približno 20 različnih barv (od prozornega do črnega)

V Ljubljani imajo pleksi plošče večinoma iz uvoza (Italija).
Italijani delajo nekaj večje plošče (3000 x 2000 mm).
Če ga kupuješ 3m2 se ti ga ne splača kupovati v trgovini, ker je vse 100 do 200% dražje. Kupi ga direkt od uvoznikov ali se zapelji v Trebnje.

mmisv ::

mene pa neki druzga zanima. in sicer kako nardite recimo eno škatlo iz tega plexija? kako na robovih spojite dve plošči v kot 90 stopinj? z lepilom?
Čist trivialna stvar...

mravla ::

z prozornim silikonom.:))
če ga poženeš, bo letel

OZZY ::

Jest sem uporabil za spojitev lepilo UHU-allplast. Stvar zelo dobro drži. Z njem sem zlepil skupaj vodni rezervoar in drži kot hudič. >:D Sem pa zraven za preventivo (proti puščanju) uporabil tudi silikon. Verjetno pa obstajajo tudi bolj profi lepila za plexi.
Go with the flow.

mmisv ::

ok hvala
Čist trivialna stvar...

Izi ::

Leplenje je najbolj enostavno.
Lahko pa ga segreješ nad električno kuhalno ploščo (samo tisti del ki ga boš oblikoval). Zelo hitro postane mehak in ga lahko upogibaš in kriviš. Ko pa se ohladi ostane tak kot si ga upognil.
Če rabiš lep kot 90 stopinj potem uporabi uporovno žico, ki jo z primernim transformatorjem pripraviš do žarenja. Pleksi postavi približno 6mm nad žico, počakaj probližno minuto in ga upogni, (dovolj ga moraš segreti da se ne zlomi) počakaj de se ohladi in to je to.

IR Babun ::

HVALA vsem



Plošče pa bom združil z "vinkelni", če bom pa kupu debelejšega bom pa vanj kar vrezal navoje, ker ga potrebujem za izdelavo škatle za računalnik
SCREW THE GOVERNMENT

Huey P ::

IR Babun a boš delal celo ohišje iz stekla al samo ob strani???

I am wheesel!

..::DOOM III: The Legacy::..

IR Babun ::

Iz Plexija nameravam naredit kar celo kišto, po bom pa dal not rdeče neonke, pa vodno hlajenje
SCREW THE GOVERNMENT

Pretorijanec ::

IR Babun: kdaj bom js dobu svoj waterblock?

abcde7 ::

Ja majo ga u bauhausu, mrbit ga pa majo tud u temu ta novmu, k je tud po televizij ;) ( zej se ne spomnem imena, tist ki je zej kao največji, ki ga ma avstrijski slovenec)!:))

Izak ::

Jst sem dobil plexi steklo v mercatorju 0.5m2 3mm debelo za čuka.

Huey P ::

IR babun misli, da ti ne bo uspelo narediti ohišje iz pleksija. A boš odzadaj naredu odprtine za kartice iz stekla? Če pa ti uspe pa daj takoj sliko gor, ker me zanima... Namreč sam sem poskušal naredit ohišje iz lesa pa sem obupal... Je ful težko...

..::DOOM III: The Legacy::..

OZZY ::

Huey: Tiste odpritine odzadaj za kartice sem jaz danes poskusil narediti. Samo poskusno, če bo stvar delovala. Enostavno sem v plexi zvrtal 8mm luknje potem pa z eno pilo , ki jo ma ata stvar lepo pobrusil. Sicer je treba ful pazit, da tiste presledke kako ne polomiš vendar je šlo.
Go with the flow.

BoO ::

Pleksi se dobro lepi z mravljično kislino. Dobiš jo v lekarni. Cena mislim da je okoli 5k za 1 liter.

Rott-von-weiler ::

jas še ohišja nisn delo delo pa sem posodo za rože pa je ista finta samo da sn zlepo s silikonom prozornim na ekih pa sn dal tiste kotne letve take plastične al pa kovinske ki se dajo v kopalnici za zidne eke pa lepo zgleda zdaj pa ne vem pri ohišju bi to moglo tud lepo zgledat če bi dal kake krom al pa mat srebrne kaj pa vem mogoče:O
-------------------------------
piši kao što govoriš

blank3_ ::

Huey tuki je ena lepa slikca ohišja iz plexija...

Če ima kdo sličajno kak vodič ali članek, za izdelavo plexi ohišja, naj mi prosim pošlje link na mail al pa tuki objavi...

Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

Izak ::

Težko boš lukne in to naredu.... Js sem delal samo eno stranico in sem luknjo naredu a spajkalnikom. Druge domišljije nisem mel.. Je pa krušljivo....sej boš vidu. :D

sirotka ::

Jaz sem ga zastonj dobu(10mm), škatlo zlepi z mravljično kislino, ker zeeloooo prime, saj tako sem sebi naredu

OZZY ::

Luiknje delat sploh ni problem-z pravim svedrom (kaj je dobr, če maš ata, ki je bil orodjar in a take stvari doma). Problem je vse lepo skupi sestavit, da ti paše tako kot si narisu v načrtu. Jest mam načrt narejen za eno serversko ohišje iz pleksija (višina 70cm, širina 25 in globina 50 cm). Trenutno samo na papirju. Samo problem je narediti tako, da bo ohišje čim bolj trdno in se bo lahko prenašalo.
Go with the flow.

TTine ::

Poglej, pleksi brez problema vrtas z dremlom (cimmanjsi obrati, da ti ga ne topi!!!), lepi pa recimo s kaksnim loctite lepilom, ki sje specializiran pa plastiko!
Oblikuj ga pa s pomocjo industrijskega fena (dela recimo Black&Decker) ker piha zelo usmerjen curek vrocega zraka. Zvijaj zelo z obcutkom in ne segrej prevec, ker bos dobil poke (male bele crtice)!
Mi delamo letala (ja, ta prava letala) in dosti iz pleksija rezemo. Res je da vecinoma na laser ampak improvizacija z dremlem vedno prav pride.
LP
Tine.

IR Babun ::

Drugače sem iz plexija, ki sem ga dobil iz starega akvarijam že naredil šlatlo za vodno hlajenje. Z vrtanjem ni bilo problemov, le manjši, ko sem z vbodno žago rezal luknje za ventilatorje, ker je bilo preblizu robu, mi je enkrat malo počilo.
Skupaj sem ga dal z "vinkelni", da bi kasneje lahko kaj razstavljal.
Zanimalo me je samo, kje se da dobiti poceni plexi in ga bom šel verjetno iskat v Trebnje.
SCREW THE GOVERNMENT

IR Babun ::

Za luknje zadaj pa sploh ni problema.
Imam že vse pogruntano. Če pa mi bo slučajno kaj pokalo, bom pa uporabil malo večji spajkalnik in bo.
Mogoče bi šlo pa tudi s "šnicel" žago, sam počasnejše.
Bom malo expirementiral na kakšne odpadnem kosu plexija.
SCREW THE GOVERNMENT


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kje do mravljinčne kisline

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
389794 (8250) Jackal
»

Kje bi dobil material za kadi oziroma kadi za jedkanje tiskanin v vertikalnem položaj

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111616 (1447) Brane2
»

Kje lasersko razrežejo pleksi?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
134482 (4087) Misty
»

Home made ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352083 (1601) sekundek
»

ohišje iz plexija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262842 (2525) Luka Percic

Več podobnih tem