» »

30" monitor...prevelik?

30" monitor...prevelik?

Curious ::

Premišljujem o nakupu novega LCD monitorja, ki bo zamenjal moj obstoječi 22" CRT.

Na računalniku preživim ogromno časa, ne igram iger in ne ukvarjam se z grafičnim oblikovanjem (tako, da po vsej verjetnosti ne potrebujem najboljših matrik)...imam pa veliko odprtih oken (brskalnik, Office programi, Virtualni PC,...).

Trenutna izbira je http://www.mimovrste.com/artikel/265004... (več denarja za kateri drug 30" ne dam), vendar me malce skrbi, da bo zadeva prevelika in bo trpel vrat. Oddaljenost od ekrana bi bila cca. 80 cm.

Ali bi bil boljša izbira en 24" ekran (pri 26", 27" se mi zdi, da bodo pixel-i preveliki) z 1920 x 1200, čeprav v tem primeru ne pridobim veliko v primerjavi z obstoječim. Za dva 24" žal nimam prostora.

Vem, da tema za 24" (http://slo-tech.com/forum/t265281/1949) že obstaja vendar bi bil vseeno vesel kakršnegakoli predloga za moje potrebe.

AvtoR ::

Tole je pa kar huda zverina za ta denar in za to matriko.
Glede na to da ima monitor velikost pike 0,25mm bo verjetno prava razdalja do monitorja cca 60cm....

kitewing ::

Imam 23" LCD z ločljivostjo 2048x1152 in je super. Meni je 1920x1200 prenizka ločljivost za tako velik zaslon. Premisli kako veliko delovno površino potrebuješ. Mislim, da boš imel na 23" ali 24" lcd-ju lepšo sliko vsaj pri taki ločljivosti.

LCD na linku ima ločjivost 2560 x 1600 kar je OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kitewing ()

Curious ::

Tudi meni se zdi 1920 x 1200 premalo za tako velik zaslon, zato tudi favoriziram 30" vendar me skrbi, če imam primerno razdaljo od glave do zaslona, da mi ne bo potrebno preveč glave obračati.

piek ::

Imel tega LG-ja na testu. Omenjenih 60 cm razdalje je absolutni minimum, ce bos blizje, bos imel obcutek, da spremljas tenisko igro (gledanje levo-desno-levo ...). =)
--- Finish it off if you started it! ---

Curious ::

piek, hvala razdalja bo po vsej verjetnosti večja, saj bo nova miza široka cca. 85 cm, ekran bo pa montiran na zid (še iščem primeren nosilec, trenutno imam ogledanega http://www.mimovrste.com/artikel/137005... ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Curious ()

urosh ::

trnvpeti ::

2048x1152 je isto kot 1920x1200 :)
tako da imas prenizko locljivost :)

Curious ::

...zaradi tega je LG W3000H-BN še vedno favorit, sploh če razdalja ne predstavlja težave. Bom poizkusil danes obiskati Big Bang, če imajo slučajno kakšnega 30", ki si ga lahko ogledam v živo.

commissar ::

jaz tud razmišljam o 30", ampak o hpju:
http://ceneje.si/hp-lcd-monitor-30-lcd-...

Curious ::

Tudi jaz sem si ogledoval LP3065, vendar ne najdem razloga, da bi se odločil zanj. V čem je bolšji (če sploh) od W3000H (dodatnih priključkov ne potrebujem, saj ga bom uporabljal samo kot monitor).

ToniT ::

@commissar
jaz tud razmišljam o 30", ampak o hpju:

V tovarni, kjer delajo LG-je smo videli monitorje s HP-jevemi oznakami in tam so nam obrazložili, da LG dela monitorje tudi za HP.
Samo v vednost.

commissar ::

a to 30inchnike al kej manjšega?

AvtoR ::

Jaz ima trenutno kako dobro leto 27" Samsunga 275T in sem z njim zelo zadovoljen. Če pa bi monitor kupoval sedaj, bi pa brez dvoma vzel LG W3000h. Praktično za isti denar dobiš S-IPS matriko, 30 col in pa ločljivost 2560*1600. Edino kar me malo nazaj drži je velikost pike samo 0,25mm, kar je za moje oči že malo premalo, za nekoga drugega pa je to verjetno celo idealno...

commissar ::

pa je kakšen review tega monitorja? w3000h? na kakšnih večjih straneh: anandtech, extremetech,...

nejcek74 ::

za uvod, imam 1x22 inčev, ene par 24, fotru sem nabavil 27, jaz mam pa 30 (della), sam uporabljam predvsem ACAD, občasno Corel, Photoshop, Office

27 je super za starejše ljudi, ker ima velike pike.

30 je super za delo :), sam ga imam na razdalji stegnjene roke, ima eno od najmanših pik, če odštejemo prenosnike.

Acad, CorelDraw, Photoshop, z njimi delat v na 30tki je poezija :), Wordow dokument, lahko imaš šest listov pa je še vedno berljivo, Excel, primerjava tabel itd, drugače zna biti zoprno

Splet je tko tko, preveč strani je optimiziranih za 600x800 :D, ne hecno je k se hočeš sprostit s kakšno flash/java igrico pa ti zasede 5% zaslona, podobno razni flimčki

Nekajkrat na leto se pozabavam s kakšno igro, pa so akcijske grozljive na taki velikosti, da ne govoroimo kako bi poganjal kako zadevo na polni ločljivosti. Zadnjič sem si nabavil Word of Goo pa ga tudi ne morem igrati, če ne odmaknem ekrana na večjo razdaljo, ampak 80 cm bo že v redu. Preprosto ne moreš vsega zajeti z očmi.

V glavnem rabiš kak teden da se navadiš, potem pa te že kar zagrabi klavstrofobija na 22tki, na 19 al pa laptopa pa sploh ne morem gledat več. 30 je za delo čisto razvajanje, prej sem mel dva monitorja 24+19 pa se za stvari, ki jih uporabljam sam ne more primerjat v uporabnosti.

dejanslo ::

btw, jaz sem dobil nosilec za mojega LGja (sicer dosti manjšega) že zraven..
There`s More Than One Way To Do It

AvtoR ::

za uvod, imam 1x22 inčev, ene par 24, fotru sem nabavil 27, jaz mam pa 30 (della), sam uporabljam predvsem ACAD, občasno Corel, Photoshop, Office

27 je super za starejše ljudi, ker ima velike pike.

30 je super za delo :), sam ga imam na razdalji stegnjene roke, ima eno od najmanših pik, če odštejemo prenosnike.

Acad, CorelDraw, Photoshop, z njimi delat v na 30tki je poezija :), Wordow dokument, lahko imaš šest listov pa je še vedno berljivo, Excel, primerjava tabel itd, drugače zna biti zoprno

Splet je tko tko, preveč strani je optimiziranih za 600x800 :D, ne hecno je k se hočeš sprostit s kakšno flash/java igrico pa ti zasede 5% zaslona, podobno razni flimčki

Nekajkrat na leto se pozabavam s kakšno igro, pa so akcijske grozljive na taki velikosti, da ne govoroimo kako bi poganjal kako zadevo na polni ločljivosti. Zadnjič sem si nabavil Word of Goo pa ga tudi ne morem igrati, če ne odmaknem ekrana na večjo razdaljo, ampak 80 cm bo že v redu. Preprosto ne moreš vsega zajeti z očmi.

V glavnem rabiš kak teden da se navadiš, potem pa te že kar zagrabi klavstrofobija na 22tki, na 19 al pa laptopa pa sploh ne morem gledat več. 30 je za delo čisto razvajanje, prej sem mel dva monitorja 24+19 pa se za stvari, ki jih uporabljam sam ne more primerjat v uporabnosti.




Pod tole se podpišem. Ker sem malo starejši in imam že malo slabši vid je zame optimum 27".
Se pa strinjam, tudi jaz imam na prenosniku klavstrofobijo, čeprav ima resolucijo 1680*1050.

commissar ::

pa sej se lahko dpi nastavlja, pa še večina stvari, ki jih bereš (firefox, word, adobe acrobat,...) imajo zoom opcijo

AvtoR ::

pa sej se lahko dpi nastavlja, pa še večina stvari, ki jih bereš (firefox, word, adobe acrobat,...) imajo zoom opcijo


Pri nekaterih profi programih (npr Archicad) ne moreš povečevati fontov.
Nestandardna pogovorna okna imajo prav mikroskopsko majhne fonte...

nejcek74 ::

mja saj ti pravim, določene stvari so neuporabne, npr. kake spletne flash aplikacije (beri igre), ampak ne se sekirat zaradi tega

27 ima enako resolucijo kot 24 zato so pike velike, fotr ma NEC-a in je čista poezija za fotke

30 pa ima izredno majhne pike, če imaš dobre oči je to čisto ok, pa razne ikone in podobno sranje ti zasede veliko manj prostora (ob že tako gromozanski delvni površini). V acadu sem si vedno ugasnil vse ikone, da je bilo več prostora za risanje, zdaj pa me b.k.

Škoda ker OS-i še niso prilagojeni za velike monitorje čeprav naj bi se to baje izboljšalo z novimi windowsi. Word pa že zdaj zna narediti primerjavo dveh tekstov eden ob drugemu itd, ampak s 30 bi lahko 6 primerjal naenkrat :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

monitor 27" (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5534980 (19333) Argica
»

konfiguracija za nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
82741 (2461) klinker
»

kateri 30" monitor?

Oddelek: Kaj kupiti
153331 (2865) nejko8
»

30" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
505416 (3783) wade
»

Pomoč pri nakupu računalnika in ostale periferije

Oddelek: Kaj kupiti
103446 (3195) chrush

Več podobnih tem