» »

vžig avta z varilcem

vžig avta z varilcem

LordTado ::

a bi šlo avto vžgat z varilnim aparatom?
Se pravi plus na plus minus na minus...

Vanich ::

Hmmm. Mogoče bi pa švas aparat lahko uporabili tudi namesto defibrilatorja, hmmm...Nč, treba je probat!

AndrejS ::

Misli da bi bil boljši za rame testirat

Azrael ::

Odvisno samo od tega kaj šteješ pod "vžgat"...

Zadeva NI nemenjena temu!

In še enkrat, čeprav ti je v prejšnjih tema bilo večkrat povedano. Zamenjaj akumulator, če je slab, ali porihtaj polninjenje akumulatorja v vozilu. Taki A je to pristopi so zelo dragi in povrhu škodljivi.
Nekoč je bil Slo-tech.

LordTado ::

Sam zanima me kaj bi se zgodlo...

profii ::

Izmeri napetost med elektrodama. če je več od 14V jaz osebno nebi pritikal zraven avta.

tempoFlow ::

Avto lahko vžgeš tudi tako, da nanj poliješ bencin in prižgeš z vžigalico. Samo ne potem jamrat, da ga ne moreš ugasnit...

Furbo ::

Pejd do soseda po kable. Mislim vprašanje direkt za v ameriko no.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

imallears ::

Men dela z švasaparatom vžgat avto, sam je akumulator že slab, pa ga bom kmal menju tko de se mi jebe. Dam pa kr na 3jko pa na 24V pa počakam 5min pa dela. Lohk daš pa tud na manj pa mal dlje počakaš. Vžgem ga pa tko za vikend k pridem iz LJ, pa je akum. prazn, tko de vrjetn je hin akumulator. Če se pa vozm skos (vsaj vsak drug dan), se pa ne sprazne. Je pa akumulator začel srat ga predn sm s tole metodo začel vžigat!

Ni mi še nbene zihrange skurl al pa kake lajtnge tko de,... Je pa bol star avto, vsega hudga vajen :) Škodljivc Felicia tastar

LordTado ::

a ga mal napolniš z švas aparatom pa pol vzmaš kleme dol in vžgeš sam na akumulator,ali kar na švas aparat,tko da tok iz aparata potegne?

imallears ::

Mal nafilam, pa dam pol dol k že laufa, no lahk bi dau tud prej dol verjetn, ker direkt iz švasaparata ne potegne, more bit mal nafilan akumulator! Ne vem zakaj, ampak pač ne potegne.

mihec87 ::

Verjetn bo treba definirat kaksen svasaparat..

fabrskd ::

Ne vem no, če bi 180amperov zdržal avtoupaljač...hmmm
Screw you guys i'm going home!!!

imallears ::

Ja js se ne spoznam neki na švasaparate, ampak mam enga starga na elektrode in tkole delam, če je treba, pa nism še nč skuru al pa zjebu. Švasa pa tud normaln ta aparat.

___ ::

od kdaj pa so akumulatorji tako zelo dragi da se ga ne da zamenjat? ali pa vsaj polnilci akumulatorjev?:)

Azrael ::

To tudi mene zanima, pa Felicia ima kar nekaj elektronike, ki ji tole "božanje" s švas aparatom vsekakor ne koristi.

Že zanič akumulator je težka preizkušnja za vse polprevodnike v avtu, saj ne blaži špic alternatorja, švas aparat pa s svojimi 60V pa je sploh zmaga.

Sicer potem v črni kroniki beremo, da je iz "neznanega" razloga bil kak avto flambiran, ampak važno, da se špara, anede?
Nekoč je bil Slo-tech.

energetik ::

@radeqster: mene pa zanima, kako ti z izmeničnim tokom napolniš akumulator? >:D
Ali imaš uno ta drag švas aparat, ki ima enosmerno napetost?

VolkD ::

Dragi moji, rekord teka na 100m se da podreti tudi tako, da za tekačem streljaš. Zadeva deluje zelo dobro, razen v primeru ko zadaneš !

Upam, da sem bil jasen in razumljiv.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

imallears ::

Joj, kaj me zdej napadate. Akumulator je bogi, pa ga bom menju drug tedn, tkole sm pa vžgal avto glih 10x do zdej. Švasaparat je pa en star ko zemla (ma lesen ohišje:)). Lohk pa štelaš stopnje I, II, III pa še neki ma za štelat 6, 12 pa 24 (ne vem, mogoče napetost). Se pa ne spoznam na te zadeve! To mi je fotr enkrat pokazu, sam ga ne morm več vprašat za kak dodatn info.

edit: bom sliku pa postu, k pridem u petk domov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: imallears ()

energetik ::

No, če imaš zelo star švasaparat, daje ven izmeničen tok. Akumulatorje fila povprečna vrednost toka. Povprečna vrednost izmeničnega toka švasaparata = 0 A. Iz tega sledi, da akumulatorja z njim ne moreš nafilati.. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

imallears ::

Ja pol pa ne vem,... bom sliku k pridem domov. V glavnem dela mi in nafilat se da akumulator.

LordTado ::

ti ga sam vžgeš verjetn prek varilca ne?
pol pa dalje alternator polni...

Včasih res pogrešam kurbl,tko kot je to na bcs rešeno:)
Tako bi moglo bit na parkovnih traktorčkih narejen,da bi ga lahk z vrvjo vžgal,ker ti glih takrat aku zataji ko bi mogel sneg porint al pa it kosit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

kreki ::

Dejansko so imeli nekateri varilni aparati tudi izhod 6V, 12V in 24V in je bilo namenjeno za polnjenje akumulatorjev.
Tok je enosmeren preko diod.
Priklopljen na šštrom.

LordTado ::

veste kaj še me zanima ali s tem ctekom lahko polniš dva akuja na enkrat?
Se pravi vzporedno vezana...

Pyr0Beast ::

Da, če želiš velik ognjemet ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabli za vžig (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9022731 (2339) gruntfürmich
»

Naj kupim nov akumolator ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
508915 (7815) RejZoR
»

VW GOLF IV 1.9 TDI PROBLEM Z VŽIGOM

Oddelek: Na cesti
3911664 (11063) SkIDiver
»

inverter in vžig avta

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
295441 (4940) Pyr0Beast
»

švasanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518292 (7357) Keyser Soze

Več podobnih tem