» »

Računalnik za zahtevnejšega uporabnika

Računalnik za zahtevnejšega uporabnika

pravnik ::

Po parih letih kupujem nov zmogljivejši računalnik. A mi lahko kdo iz izkušenj pove, kako se kaj obnaša Pentium Quad ali Phenom (4X) z 4GB rama. Pri mojem (Pentium 2.4 in 2 GB rama) se mi vse popolnoma upočasni če npr. dam v Ner-u na snemanje ali pa če imam kak dolpoteg iz neta. A bo sprememba res zelo opazna (ali pač snemanje...) zamori vsak računalnik? Hvala za praktične nasvete!

Rippy ::

Za kaj natačno potrebuješ računalnik? Snemanje DVD-ja na P4 bi moralo potekati normalno. Močege imaš HDD in DVD-RW na istem IDE kanalu in je pač en master drugi slave in se čaka en na druzga.

Pyr0Beast ::

Nastavi disk na DMA

Peka in dolpoteg ni nic takega, da 10 let star P2 350MHz nebi zmogel.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pravnik ::

Za kaj natačno potrebuješ računalnik? Snemanje DVD-ja na P4 bi moralo potekati normalno. Močege imaš HDD in DVD-RW na istem IDE kanalu in je pač en master drugi slave in se čaka en na druzga.


Ma kar veliko delam na njem in ves čas je PC zaposlen z vsem možnim (snemanje DVD-ja, internet, Word, kako ripanje filma v DVD....) Zato me zanima, če bi 4X-ni procesor in še enkrat toliko rama kaj pomagalo?

Senitel ::

Razen ripanja filmov iz DVD-jev nisi omenil niti enega zahtevnega opravila, kjer ne bi bil dovolj že 5 let star single core CPU...

opeter ::

Ne bi ti nič pomagalo, tako kot je Senitel napisal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dzinks63 ::

Novi časi, nove potrebe, novi trendi. Ti kar nabavi nov sodoben štirijedrni komplet z 4GB rama, sigurno bo veliko lažje prežvečil vse to kar misliš uporabljat, približno nekaj za 600€ ti bo prav dobro služilo namenu. Drugače pa si lahko kaj bolj po svojih željah sestaviš sam po komponentah.

trnvpeti ::

svasta
clovek rabi povsem navaden racunalnik, cca 300-400EUR
predlagate mu pa quad sisteme

4G rama tudi ne bo rabil, sicer pa naj pogleda Peak v task managerju, koliko mu je najvec rama porabilo

graficne tudi ne bo rabil ne vem kaj

samo pri sedanjem naj gre na dual procesor, ker dela vec stvari naenkrat
pa naj nek nov racunalnik vzame, da bo efekt novega racunalnika naredil vtis nanjga

astras ::

exactly my point before...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

sbandur84 ::

Jas ti priporočam:
Phenom II X4 920 ali 940
Eno AM2+ osnovno ploščo(Asus, GigaByte)
Radeon HD 4650 ali 4830
4GB ram-a
500-750GB HDD


Če boš kupil nekaj podobnega, boš mel spet nekaj let mir, pa še kako igrico boš lahko zaigral!

fosil ::

Glede na tvoja vprašanja in odgovore v še eni drugi temi, bi ti jaz priporočal format diska in svežo instalacijo windowsov.
Pospešek zna bit kar občuten.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pri snemanju cd-ja javlja napako

Oddelek: Pomoč in nasveti
151566 (1389) schwarzvald
»

počasna peka dvd-jev

Oddelek: Programska oprema
121141 (983) svencbir
»

ABIT NF7-S (SATA)

Oddelek: Strojna oprema
8991 (819) Yohan del Sud
»

BUFFER UNDERRUN

Oddelek: Pomoč in nasveti
181430 (1107) Kriko
»

Priklop pečice

Oddelek: Strojna oprema
132304 (2179) Loki

Več podobnih tem