» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 79
»»

alessio2 ::

Ker nisem zasledil nobene teme posvečene za vprašanja glede Windows 7, sem odprl novo.

Sistem imam naložen en teden in sem pozitivno presenečen nad njim.
Seveda se najdejo kakšni programi, ki jih Windows7 ne naloži.
Med njimi je Microsoft Office 2007 (tudi 2003), ki mi ga noče naložit?!
A je komu uspelo katerekoli Office dat gor?

Drugi program, ki bi ga rabil in ga Windows7 ne prebavi je VNC(client) od RealVNC ... !?

bluefish ::

Med njimi je Microsoft Office 2007 (tudi 2003), ki mi ga noče naložit?!

Malo opisa problema tudi ne bi škodilo. Sicer je za tovrstne težave dovolj gradiva že na Googlu. Recimo nekaj takega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

OldSkul ::

men je ratal naložit office 2007...

alessio2 ::

S tem sem rešil problem z Windows Installerjem in upešno naložil office 2003:

start regedit
navigate to HKLM\Software\Microsoft\SQMClient\Windows\DisabledSessions
rename MachineThrottling to _MachineThrottling

p.s. Ostane samo še problem z RealVNC ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alessio2 ()

krneki0001 ::

realvnc dela, openVNC pa samo verzija 2.0.9, 2.1.5RC pa še ne dela. Jo bodo pa poštimal.

Sem pa opazil, da po enem tednu mašina vedno počasneje deluje, medtem ko je recimo vista delala po parih dneh (ko se je vse poindeksiralo in ko je predpripravila vse) hitreje kot prvi dan. Na splošno opažam pa da je 64bitna vista hitrejša od windows 7 in to kr dosti - že na oko opazno.

luky ::

realvnc dela, openVNC pa samo verzija 2.0.9, 2.1.5RC pa še ne dela. Jo bodo pa poštimal.

Sem pa opazil, da po enem tednu mašina vedno počasneje deluje, medtem ko je recimo vista delala po parih dneh (ko se je vse poindeksiralo in ko je predpripravila vse) hitreje kot prvi dan. Na splošno opažam pa da je 64bitna vista hitrejša od windows 7 in to kr dosti - že na oko opazno.


To ti pa ne verjamem, preizkusil in Vista je očitno počasnejša kot Windows 7 Beta 1. Ti malo poglej kaj ti šteka na PC-ju, da nimaš kakšnega muceka gor in podobno....
luky!

Sandi1987 ::

Trdi disk Maxtor 200 GB zazna samo v Upravitelju naprav. Trdi disk Samsung 640 GB normalno zazna. Kaj storiti? Imam Windows 7 x86.

bluefish ::

mu bo potrebno določiti črko v start > run > diskmgmt.msc

bluefish ::

To ti pa ne verjamem, preizkusil in Vista je očitno počasnejša kot Windows 7 Beta 1. Ti malo poglej kaj ti šteka na PC-ju, da nimaš kakšnega muceka gor in podobno....

Ej, odvisno od vsakega sistema. Tudi meni je v začetku Sedmica delovala počasneje.

KTr1sk ::

Ker nisem zasledil nobene teme posvečene za vprašanja glede Windows 7, sem odprl novo.

Sistem imam naložen en teden in sem pozitivno presenečen nad njim.
Seveda se najdejo kakšni programi, ki jih Windows7 ne naloži.
Med njimi je Microsoft Office 2007 (tudi 2003), ki mi ga noče naložit?!
A je komu uspelo katerekoli Office dat gor?

Drugi program, ki bi ga rabil in ga Windows7 ne prebavi je VNC(client) od RealVNC ... !?


Zanimivo, meni tudi ni hotel se naložiti office 2007 (2003 nisem probal) in potem sem rekel pa to je ne nemogoče če je na prejšni verziji delalo in sem še enkrat formatiral in naložil Win7 64bit in potem je pa šlo naložit office07.

Nero9 sem imel tudi probleme..naložil se je normalno, samo zagnal se ni..a sem potem ga zagnal "Run as administrator" in potem se je zagnal...po tistem pa gre tudi brez "run as administrator"
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

bluefish ::

Upam, da za vse to tudi uporabljate Send Feedback, drugače je sodelovanje v Beti brezvezno.

Sandi1987 ::

Bluefish, hvala.

solatko ::

Sedmico imam cca 10 dni, brez problema je šel gor office 2003, na portablu od kolega cca 5 dni tudi gor office 2003. Katero verzijo bete imaš. Jaz sem jo snel iz uradne strani MS. Na moji stari mašini, ne opazim kakšne bistvene razlike z visto, samo fajle prenaša iz diska na disk dosti hitreje. XP- so pa s tem dokončno v smeteh.

krneki0001 ::

realvnc dela, openvnc pa samo verzija 2. 0. 9, 2. 1. 5rc pa še ne dela. Jo bodo pa poštimal.

Sem pa opazil, da po enem tednu mašina vedno počasneje deluje, medtem ko je recimo vista delala po parih dneh (ko se je vse poindeksiralo in ko je predpripravila vse) hitreje kot prvi dan. Na splošno opažam pa da je 64bitna vista hitrejša od windows 7 in to kr dosti - že na oko opazno.


To ti pa ne verjamem, preizkusil in vista je očitno počasnejša kot windows 7 beta 1. Ti malo poglej kaj ti šteka na pc-ju, da nimaš kakšnega muceka gor in podobno.


Na mašini ni nič takega
windows 7, adobe reader, openoffice, websphere, wtx, total commander, nero 8, avira profesional in s&d. Tole je vse kar je na mašini in nič drugega. Mašina preverjena in s stalno zalaufanim av-jem ter zaklenjenim registry-jem(teatimer). Uglavnem nobene nesnage na mašini in zadeva deluje vedno počasneje. Vista 64 bitna, ki je poleg tega sistema, pa še vedno deluje brez problemov, enako hitro.
Po testih pa tudi vista kopira datoteke dosthitreje kot pa windows 7 (po testih v živo, ko sem prenašal 722 datotek v velikosti 3068mb in enega diska na drugega.
Počasi bo pač dol letela tale beta in bom počakal na naslednjo, ta ni vredna prav veliko.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

solatko ::

Adobe reader sam po sebi šteka računalnik. Vzemi PDF-XChange Viewer je free, pa izredno hiter. Tudi Nero in S&D hudo zavirajo računalnik, namesto nero-ta vzemi ashampoo 6 je free, pa vse dela, s&d pa ne rabiš, ti windowsdefender kar dobro ščiti, pa novi pctools ti skenira, sproti varuje, če pa kaj vseeno pride not, moraš pa s kakšnim drugim odstrant ali pa kupiš licenco. Meni dela zelo odzivno, mašino imam staro - še prescota 3,0 / 478 in 2GB rama, tako, da na kakšni hudi mašini mora to letet.

KTr1sk ::

Od prvega dne ko je prišla beta jo že imam in nisem opazil upočasnitve (64bit) ..pa hočem da delajo heh
ker celo igre delajo z več fps kakor na visti
poglejte
http://www.overclock.net/windows/445645...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

bluefish ::

Adobe reader sam po sebi šteka računalnik.

Ja, če imaš kakšno zastarelo verzijo.

solatko ::

Tudi nova verzija ni nič boljša, saj se skozi nekaj veže na net, nekaj špijonira po računalniku, stalno ima neko delo, pa če prav nimaš nobenga PDF dokumenta odprtga. Že nekaj časa ga ne uporabljam, imel sem foxit, pa so nekaj zakomplicirali z licencam, zato sem dal gor xchange in dela super, pa še popravljaš lahko dokumente.

errhec ::

Kolko je minimalna konfiguracija da Win7 delajo ?
Hvala
dd

Davids84 ::

Minimum recommended specs call for:

1 GHz 32-bit or 64-bit processor

1 GB of system memory

16 GB of available disk space

Support for DirectX 9 graphics with 128 MB memory (to enable the Aero theme)

DVD-R/W Drive

Internet access (to download the Beta and get updates)

krneki0001 ::

Adobe reader sam po sebi šteka računalnik. Vzemi PDF-XChange Viewer je free, pa izredno hiter. Tudi Nero in S&D hudo zavirajo računalnik, namesto nero-ta vzemi ashampoo 6 je free, pa vse dela, s&d pa ne rabiš, ti windowsdefender kar dobro ščiti, pa novi pctools ti skenira, sproti varuje, če pa kaj vseeno pride not, moraš pa s kakšnim drugim odstrant ali pa kupiš licenco. Meni dela zelo odzivno, mašino imam staro - še prescota 3,0 / 478 in 2GB rama, tako, da na kakšni hudi mašini mora to letet.


Adobe nič ne šteka, vsaj na visti ni nič, nerota imam kupljenega, tako da ga ne bom šel menjat, S&D pa tudi ne menjam za nobenega defenderja - deluje zadeva vedno. Aviro imam tudi kupljeno.

Mogoče na starih mašinah dela hitreje kot na novih. Uglavnem vista se hitreje boota, kopira hitreje več manjših datotek (večje kopira windows 7 hitreje). Tudi odzivnost je v visti boljša (seveda po izklopu vseh nepotrebnih servisov in čiščenju nepotrebnih driverjev.

Pa začel se je explorer sesuvat v windows 7. Za windows update, ko ga štartaš, se sesuje explorer in še za par drugih programov dela enako - sesuje explorer.
Preverjeno pa z večimi antivirusi (nod, avira, sweep, avg) in z več programi proti spywareu pa ni nič našlo, da bi bilo kaj narobe, tako da mislim da so windows 7 podobni XP-jem - sesuvajo se na vsakem koraku, medtem ko se vista na isti mašini že 2 leti obnaša odlično brez enega sesutja - en bsod zaradi preveč navitega rama)- to je pa vse od začetka do danes.

Zgodovina sprememb…

Sabo ::


Adobe nič ne šteka, vsaj na visti ni nič, nerota imam kupljenega, tako da ga ne bom šel menjat, S&D pa tudi ne menjam za nobenega defenderja - deluje zadeva vedno...


Problem ni v tem da šteka, ampak da se izvaja ko to no potrebno...

Pa ne pozabimo, da govorimo o Win7 Beta, je pričakovat razne težave in drugačno odzivnost delovanja, spet drugje ne.

Liker ::

Samo namig za vse ki uporabljate sedmico.

Če se kaj sesuje je zelo priporočljivo dopustiti da OS sam pošlje podatke o težavi Microsoftu.
Meni ni deloval OpenOffice inštaler, pa sem kliknil da naj posreduje info MS-u. Čez par minut se mi pojavi popup - "Windows has found a solution for your problem", notri pa 5 korakov kako zbrisati nek ključ iz registra. OO sem imel potem nameščen v naslednji minuti.

Imam pa čuden problem/bug. Doma imam dve brezžični omrežji, v vsakem nadstropju svojega. V vseh OSih delujejo vsa omrežja, le v win 7 mi zgornje ne deluje. Poveže se normalno, večinoma sicer takoj javi da je Limited Connectivity, včasih pa celo deluje par minut, potem pa kar preneha. Oba WiFi oddajnika sta enaka (enak model). Na istem prenosniku ta ista povezava deluje normalno v WinXP, OpenSuSE 11.1 ter Debianu.

Sicer sem glede tega že poslal feedback MSu, a me vsekakor zanima če je kdo na kaj podobnega naletel že v Visti?
Vem da je bilo o WiFi v Visti prelitega veliko črnila :)

krneki0001 ::

Kakšen način povezave si uporabil, da bi se win7 konektali na drugo omrežje? Jst uporabljam ad-hoc povezavo in zadeva deluje brez problemov - uporabljam pa jo zato, da z dlančnikom lahko upravljam sistem (ga uporabljam kot daljinca - kr direkt se priklopim in preko remote desktopa potem naštimam filme ali musko).

bluefish ::

Tudi nova verzija ni nič boljša, saj se skozi nekaj veže na net, nekaj špijonira po računalniku, stalno ima neko delo, pa če prav nimaš nobenga PDF dokumenta odprtga. Že nekaj časa ga ne uporabljam, imel sem foxit, pa so nekaj zakomplicirali z licencam, zato sem dal gor xchange in dela super, pa še popravljaš lahko dokumente.

Edini proces, ki je od AR9 odprt na mojem compu je SpeedLauncher, ki zasede tistih bogih 900KB in ga lahko tudi izklopim, če ne bi dokaj pogosto odpiral PDF-jev.

k4vz0024 ::

Koliko veliko particijo za prihodnje Windowse 7?

Isto kot za Visto?

bluefish ::

menda 16GB.

xandros ::

Ko sem instaliral win7, je komplet instalacija vzela 5.5G.
Deluje lepo na 512M rama.

k4vz0024 ::

16 GB se mi zdi nekam mal, če je pri Xp-ji particija zasedena z 20 GB, ker se razni programi, gonilniki neprimerno obnašajo.

bluefish ::

taka je priporočena vrednost.

k4vz0024 ::

To pa vse pove....Pol je minimalno 32 G:8)

tomi77 ::

pozdravljeni, mene pa zanima zakaj ko ugasnem operacijski sistem (shut down) na win7 64-bit, ko gre cel proces ugašanja mimo...gre monitor v stand by..vendar računalnik ostane užgan. In ga nikakor ne morem več spravit iz stand by-a. Naletel kdo na takšno težavo?
Core2Duo E6400 ; ASUS P5B; Ram OCZ 4 GB DDR2 ram, 4x 1GB PC2-6400, 800MHz;
Sapphire ATI HD 3870 ; 2x Seagate 7200.10 320GB SATAII;

Zero One ::

To pa vse pove....Pol je minimalno 32 G:8)


Po inštalaciji samega OSa, driverjev, firefoxa, OOoja, avasta in adobe readerja vse skupaj zavzame ~14.3GB.
printf(%s, "No statements? Why no... whoops");
//well if we can't make a statement, we should just leave a comment instead.

Hexx ::

Js se bojim da ce bom nalozu windows 7 kot primarni os da bom imel tezave z drajverji. Kateri drajverji mislite da bi bli dobri za windows 7

bluefish ::

Tisti za Visto.
In ne, trenutno 7 ni mišljen za delovanje kot primarni OS.

Zero One ::

Tisti za Visto.
In ne, trenutno 7 ni mišljen za delovanje kot primarni OS.


Ni problema, windows na mojih PCjih nikoli ni primarni OS.
printf(%s, "No statements? Why no... whoops");
//well if we can't make a statement, we should just leave a comment instead.

3furious ::

Zaenkrat sem imel težave samo z gonilniki za Abit Airpace wifi. Z original gonilniki sem dobival BSOD. Prek Googla sem hitro našel rešitev, potrebno je ročno naložiti gonilnike od kartice Atheros AR5007EG.
Sicer deluje brez težav, tudi na hitrostjo sem navdušen.

bluefish ::

Tisti za Visto.
In ne, trenutno 7 ni mišljen za delovanje kot primarni OS.


Ni problema, windows na mojih PCjih nikoli ni primarni OS.

In to je relevantno kako?

MK42 ::

Je komu ratal FLACe na win7 narest?

Spc ::

 

AnubisOfDoom ::

mam par vprasanj.

Menjal bom disk (zaenkrat imam XP 32 bitne), pa bom mogel tut nov sistem nalozit. Ali se splaca "posodobit" in iti na visto ali pa celo win 7 (verjetno bi sel na 32 bit). Racunalnik pa je sledeci

gigabyte k8ns-pro
Athlon64 2800+
2 GB Ram
geforce 6600

ali bi bilo bolje ostat na xp 32 bit + sp3, al presaltam na win 7 32 bit?

alessio2 ::

Windows 7 so zaenkrat še BETA in so zaenkrat mišljeni za public teste, ne pa kot stabilen sistem za večmesečno/letno uporabo.
Predlagam ti da si preizkusiš Windows 7 in malo potestiraš pol pa naložiš nazaj XP-je.
1.avgusta 2009 bodo Windows 7 Beta licenca potekla in se zna zgodit, da ne boš mogel pridet v sistem!

AnubisOfDoom ::

verjetno se nisva razumela. Jaz bi v vsakem primeru imel gor neoriginalno verzijo. BETA me ne moti, ce le ne bo tako, da bo potrebno potem celoten sistem se enkrat nalozit ko bo enkrat prava verzija ven prisla

WamPIRe- ::

verjetno se nisva razumela. Jaz bi v vsakem primeru imel gor neoriginalno verzijo. BETA me ne moti, ce le ne bo tako, da bo potrebno potem celoten sistem se enkrat nalozit ko bo enkrat prava verzija ven prisla


Naloži linux in ne sprašuj bedarij.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

AnubisOfDoom ::

saj ga imam, ampak na tej masini bom imel windows, tako kot do zdaj. Uporabljam autocad, flash, photoshop in igram nekaj iger, tega pa se na linuxu ne da.

bluefish ::

Jaz bi v vsakem primeru imel gor neoriginalno verzijo.

Za Beta verzijo MS itak tala aktivacijske ključe.

AnubisOfDoom ::

torej kasneje ne bi smel imet problema, ce si samo kljuc zamenjam na nekaj "zastonjskega", al bo potreben reinstall, ker ce bo se mi ne splaca imet tega za par mesecev, bom raje takrat upgradal

bluefish ::

ce si samo kljuc zamenjam na nekaj "zastonjskega"

Definiraj "zastonjski".

solatko ::

Misli travniško varianto.

bluefish ::

no, praktično nima veze. Pač spremeniš ključ na tistega, katerega želiš.
««
«
1 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490420162 (3801) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8725951 (21071) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
375978 (5583) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8724744 (21499) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916421 (13815) jest10

Več podobnih tem