» »

Ni zagona

Ni zagona

malcolm ::

Takoj po vklopu se sliši začetni kratek pisk, zažene se trdi disk, disketnik in dvd rom. To pa je tud vse... Na zaslonu ni slike, po treh poskusih plate, ki išče ram, pa se začnejo oglašati dolgi piski v enakomernih presledkih. Led, ki signalizira delovanje rama, sveti.

Pred enim mesecem sem menjal napajalnik (kupil sem LC 420W), danes pa sem vstavil še dodatno novo palčko kingstonovega 1GB DDR rama in ob poskusu zagona se je zgodil zgoraj opisani dogodek, pri tem pa je novi ram dobil fin vonj po prežganem (stari pa ne, kar mi ni čist jasno zakaj). :( Pri tem naj povem, da sem ga vstavil pravilno, saj tega nisem počel prvič.

1. Najprej sem seveda odstranil novi ram in poskusil z zagonom - izzid je bil enak. Nato sem postopoma preizkusil vse tri slote s starim ramom - zopet isto.
2. Nadomestne grafične kartice, ki bi zanesljivo delovala žal nimam pri roki in je torej menjava grafične odpadla.
3. Izklopil sem disketnik in dvd rom, ter pustil priklopljen le trdi disk - enako. Nato sem priklopil le dvd rom in poskusil z cdjem win xp, kar spet ni prineslo sprememb.
4. Odstranil sem tudi baterijo na plati za cca 1h, vendar pa po njeni ponovni vstavitvi ni bilo sprememb pri poskusu zagona.
5. Poskusil sem tudi zagon same kište (procesor+ram+disk), brez priklopljene periferije, rezultat pa je bil enak.

Sam sem prišel do zaključka, da je šla po gobe matična plošča skupaj z rami.

Prosim, če mi lahko pomagate - ali s potrditvijo moje domneve, ali pa z nadaljnimi napotki.
Hvala za odgovore.


Sistem:
AMD Athlon XP 2000+, Gigabyte GA-7VAX, Kingston 1GB DDR 400 MHz, ATI Radeon 9550 256MB
Win XP Pro, SP3

reeves ::

Probaj še samo novi ram, brez starega. Najbrž ti je res šla plata, ampak probaj še prej narest memtest. Če so rami probi z nekimi drugimi.
lp

malcolm ::

Probal sem še z novim ramom, brez starega ter nato še z originalno palčko, ki sem jo odstranil že pred časom (takrat je ša delovala), ker je bila počasnejša (ddr 333).
Rezultat je enak.
Memtest pa ni opcija, ker niti ne morem nastavit boot device-a, drugega računalika za ddr pa nimam na voljo, niti ne poznam koga, ki bi ga imel. :(

reeves ::

Aha. Po mojem je plata. Kondenzatorji so ok?

malcolm ::

Na oko ni kaj videt - noben se ni napihnil, ali razlil, ali kaj podobnega.

malcolm ::

Poizkusil sem še z "zdravim" in delujočim ddr ramom, ki ni uspel zbudit kište.
Tud grafično sem preizkusil v drugi mašini in dela normalno, prav tako disk.
Zgleda, da je res šla plata.
Hvala za odg. reeves.

p.s.: ima mogoče kdo odveč ddr in agp plato s procesorjem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava s prepoznavanjem RAMa.

Oddelek: Pomoč in nasveti
192196 (1827) virus258
»

RAM za prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
192413 (2153) slitkx
»

Računalnik ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
253406 (3039) Fif55
»

RAM povzroča "zrušitve sistema"!

Oddelek: Strojna oprema
151838 (1551) Pyr0Beast
»

Artefakti ki niso to kar bi morali biti

Oddelek: Pomoč in nasveti
161257 (951) Macx95

Več podobnih tem