» »

Težava s prepoznavanjem RAMa.

Težava s prepoznavanjem RAMa.

virus258 ::

Zdravo,

imam en problem in sicer z menjavanjem RAMa. Imam 2x2gb ddr3 ram v matični gigabyte h55m-d2h. Kupil sem od Kingstona HyperX Fury 4gb, dal ga v režo in zagnal računalnik. Prišlo je do Loadanja Windowsov (WIN10) in tam zmrzne in se reštarta. In ostane v tem kroženju,

Z kolegom sva probala njegov ram ki je kingston HyperX in dela normalno. Me zanima kaj se da narediti?
in če je to problem v windowsih al z matično?

Hvala in lep pozdrav.

 Slika 1

Slika 1


 Slika 2

Slika 2

  • spremenil: virus258 ()

Frenckie ::

Ugasni računalnik, izklopi iz omrežja,razelektri Pc, odpri ohišje, odstrani gumb baterijo.
Na podnožju gumb baterije kratko skleni kontakta. Nato nazaj namesti gumb baterijo, priklopi PC in ga zaženi. Mogoče bo MP prepoznala RAM-a. Če ne, verjetno nista kompatibilna z njo.
Pojdi na domačo stran osnovne plošče in tam preveri katere RAM-e podpira tvoja plošča.

Xserces ::

Mogoče je pa zanič ram? probaj memtest.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

AC_DC ::

Za F3 bios piše v opombah:
rev. 1.3/1.4
Improve memory compatibility


Tako da prvo flashaj na F4.
Preveri, da izbereš pravo verzijo (no idea če sta biosa enaka), ker sta 2 reviziji plošče.


Kingston HyperX Fury 4gb ne pove kaj dosti, prilepi točno oznako tvojih ramov (in kolegovih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

virus258 ::

AC_DC je izjavil:

Za F3 bios piše v opombah:
rev. 1.3/1.4
Improve memory compatibility


Tako da prvo flashaj na F4.
Preveri, da izbereš pravo verzijo (no idea če sta biosa enaka), ker sta 2 reviziji plošče.


Kingston HyperX Fury 4gb ne pove kaj dosti, prilepi točno oznako tvojih ramov (in kolegovih).


sm fleshal na f4 pa še zmerej ne pomaga... hm...
ta je moj: https://www.nakupovanje.net/izdelki/rac...
od kolega pa je:
http://www.amazon.com/Kingston-Technolo...


Xserces :: včeraj, 20:38:07
Mogoče je pa zanič ram? probaj memtest.

.... sm probal.. memtest zmrzne z novim ramom.....


Frenckie :: včeraj, 19:57:40
Ugasni računalnik, izklopi iz omrežja,razelektri Pc, odpri ohišje, odstrani gumb baterijo.
Na podnožju gumb baterije kratko skleni kontakta. Nato nazaj namesti gumb baterijo, priklopi PC in ga zaženi. Mogoče bo MP prepoznala RAM-a. Če ne, verjetno nista kompatibilna z njo.
Pojdi na domačo stran osnovne plošče in tam preveri katere RAM-e podpira tvoja plošča.


sm probal.. še zmerej isti problem.. pri do loadanja windowsou pride pol pa zmrzne...
v biosu zazna ram.. in kaže da dela.. pojavi se pa problem predn pride to logon screena

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: virus258 ()

AC_DC ::

Mogoče je pa zanič ram? probaj memtest.
.... sm probal.. memtest zmrzne z novim ramom.....

Dead on arrival @ Wikipedia

primerjava ramov:
Voltaža je enaka, gostora čipov tudi.


Pri kolegu tvoj ram dela http://www.memtest.org/ ?

virus258 ::

AC_DC je izjavil:

Mogoče je pa zanič ram? probaj memtest.
.... sm probal.. memtest zmrzne z novim ramom.....

Dead on arrival @ Wikipedia

primerjava ramov:
Voltaža je enaka, gostora čipov tudi.


Pri kolegu tvoj ram dela http://www.memtest.org/ ?


pri kolegu dela normalno ja... prej sm kupil drugi ram.. je tudi pri njemu delal pri meni ne...
pol sem naročil tega... in ta tudi ne dela.. pri njemu dela... tisti njegov ram hyperx genesis pa dela..
hm... ni mi jasno...

Xserces ::

zamenjajta :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

virus258 ::

Xserces je izjavil:

zamenjajta :)


sm tudi jst predlagal, pa noče.. heh :)

virus258 ::

 Bios

Bios



če kej pomaga..

Han ::

Nov RAM žal ni kompatibilen s tvojo plato. Kolega noče menjat, ker je njegov RAM boljši (malce hitrejši).

Še en primer nekompatibilnosti: ko sem včeraj dal v Gigabyte H67MA plato 8 GB Crucial BX sport, se sploh ni zagnala. V novi B150M-HD3 plati isti spomin deluje brezhibno.

V trgovini se zmeni za menjavo...

virus258 ::

Han je izjavil:

Nov RAM žal ni kompatibilen s tvojo plato. Kolega noče menjat, ker je njegov RAM boljši (malce hitrejši).

Še en primer nekompatibilnosti: ko sem včeraj dal v Gigabyte H67MA plato 8 GB Crucial BX sport, se sploh ni zagnala. V novi B150M-HD3 plati isti spomin deluje brezhibno.

V trgovini se zmeni za menjavo...

ok hvala...
sam kako pa naj najdem ram ki bo kompatibilen če se ti sanja?

dottor ::

Če kje dobiš uzami takega kot ima kolega, se pravi 1600MHz CL9 pa po možnosti isti model.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Han ::

Glede na seznam kompatibilnega 4 GB 1600 MHz spomina za to plato si pravzaprav omejen zgolj na ta model Kingstona, ki pa ga prodajajo le še v kompletu 2x4 in 3x4 GB.

Na tvojem mestu bi poskusil z navadnim 4 GB Kingstonom, ki ga dobiš v isti trgovini.

Mogoče bi deloval tudi Crucial BX Sport.

Han ::

Izgleda, da ima "navaden Kingston" čipe le na eni strani ploščice, kar ni v redu. Rabiš namreč "double sided" RAM.

Skratka, poskusi s Crucial BX Sport. Ta model spomina je dobavljiv pri nas (uvoznik Eventus ima trenutno na zalogi 1 kos), tako da bi ga v Eltus Plus lahko dobavili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

virus258 ::

Han je izjavil:

Glede na seznam kompatibilnega 4 GB 1600 MHz spomina za to plato si pravzaprav omejen zgolj na ta model Kingstona, ki pa ga prodajajo le še v kompletu 2x4 in 3x4 GB.

Na tvojem mestu bi poskusil z navadnim 4 GB Kingstonom, ki ga dobiš v isti trgovini.

Mogoče bi deloval tudi Crucial BX Sport.

Glih ta prvi ram sem kupil na nakupovanje.net, ni delal, zato sm ga zamenjal za tega kingstona hyperx fury. Ne dela. Bom vrnil nazaj in probal se s tistim. Full hvala za pomoc. Vrjetno je res problem v tem, ki ti ki jih mam zdj v kompu so double sided kingstoni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: virus258 ()

Han ::

Glavni problem je osnovna plošča, ki podpira večinoma le 1 in 2 GB module.

Si poskusil na tem drugem Kingstonu v biosu kaj spremenit latence? Si sploh vklopil napredni profil? Do dodatnih RAM nastavitev prideš s pritiskom Ctrl+F1.

virus258 ::

Han je izjavil:

Glavni problem je osnovna plošča, ki podpira večinoma le 1 in 2 GB module.

Si poskusil na tem drugem Kingstonu v biosu kaj spremenit latence? Si sploh vklopil napredni profil? Do dodatnih RAM nastavitev prideš s pritiskom Ctrl+F1.


nisem probal spremenit, nevem kako bi to naredil, in ne, nisem uklopil napredni profil. sem probal s pritiskom ctrl+f1 pa se nič ne zgodi v biosu.. hm... kako bi to naredil?

opeter ::

Han je izjavil:

Glavni problem je osnovna plošča, ki podpira večinoma le 1 in 2 GB module.


Je možno tudi, da zaradi čipseta?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

virus258 ::

Han je izjavil:

Izgleda, da ima "navaden Kingston" čipe le na eni strani ploščice, kar ni v redu. Rabiš namreč "double sided" RAM.

Skratka, poskusi s Crucial BX Sport. Ta model spomina je dobavljiv pri nas (uvoznik Eventus ima trenutno na zalogi 1 kos), tako da bi ga v Eltus Plus lahko dobavili.



ej ta ram dela... full ti hvala za pomoč!! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Nakup novega namiznega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
61471 (1318) dzinks63
»

RAM za prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
192410 (2150) slitkx
»

Kateri ddr 3 ram kupiti

Oddelek: Strojna oprema
413485 (2540) HeXeD
»

Stacionarc za +-600 eur

Oddelek: Kaj kupiti
91867 (1506) Evil mind
»

katere 2x8GB RAM-e za i7-3770k do cca. 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8814830 (12959) PrimozR

Več podobnih tem