» »

Spremeba frekvence procesorja

Spremeba frekvence procesorja

PROTOTIP ::

Zanima me, kako je to možno, da računalnik sam od sebe spremeni frekvenco delovanja, oziroma, ali obstaja kakšen virus, ki bi bil sposoben kaj takega. Sprašujem, ker omenjeni računalnik se ne zaboota več in nazadnje ko se je poskušal zagnati, je javljal to napako. Napako je začel javljati kmalu po zadnjem posegu, ko se je odlimal ventilator od osnovne plošče in morebiti po ponovni pritrditvi ne bi hladil dovolj.

Še specifikacije: Amd Athlon 3200+, podnožje 939, osnovna plošča Msi nforce3.
  • spremenil: PROTOTIP ()

paljer ::

Napiši razločneje, ne razumem kakšne probleme imaš.

WamPIRe- ::

Odlimal ventalator? Mogoče misliš hladilnik z ventilatorjem na severnem mostu? Ponavadi so hladilniki pritrjeni na matično z zatiči, torej se ne morejo odlepit.

Lahko poslikaš kaj točno se je "odlepilo", ker če kakšen hladilnik (NB ali CPU)nima dovolj stika s čipom, je to zadosten razlog, da se računalnik ne zboota, saj se določen čip pregreva in se avtomatsko ugasne,da prepreči večkjo škodo.

Drugače pa je možno ja, da računalnik sam spreminja frekvenco procesorja. To je predvsem uporabljeno v prenosnikih, kjer se z nižanjem frekvence varčuje baterija ;)

Hexx ::

aha

PROTOTIP ::

Hvala za odgovore.
Ponavadi so hladilniki pritrjeni na matično z zatiči, torej se ne morejo odlepit.

Očitno je ta matična malce drugačna,ker je hladilnik z ventilatorjem enostavno prilepljen na čip north bridge. Enkrat se je že sam od sebe odlepil, pa ga je serviser prilimal nazaj in je računalnik delal.
če kakšen hladilnik (NB ali CPU)nima dovolj stika s čipom, je to zadosten razlog, da se računalnik ne zboota, saj se določen čip pregreva in se avtomatsko ugasne,da prepreči večkjo škodo.

To bo to...
Pravzaprav sem poklical nekega "majstra", ga vprašal, kaj naj storim glede odlimanega ventilatorja s hladilnikom in če je treba dodat hladilno pasto ki se je razmazala, pa mi je reku da ni problema, da naj kar prilepim nazaj pa bo delalo. In res je delalo. 5 minut.

PROTOTIP ::

Evo, plato sm kupu drugo, na servisu ga je stestiral, vidu sm da vse dela kot mora, plačal 90E, pripeljem domov, priklopim, vedntilatorji se prižgejo, ostalo pa ne dela. Ma kdo kakšno idejo? So me serviserji nategnili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PROTOTIP ()

logout ::

Nesi vse skupaj na en resen servis, ki mu zaupaš in naj ti tam testirajo komplet, če sam ne znaš.

L.p., Kloko

Blinder ::

Mene sam zanima s katerim lepilnim sredstvom ste to zalepli gor. Ker navadno lepilo ni za te reči, rabi tisto toplotno-prevodno lepilo. Jaz bi rabil tako lepilo sam je predrago :O
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

PROTOTIP ::

Serviserji lepijo s sekundnim lepilom, vsaj tako sm slišal.
Btw.
Nesi vse skupaj na en resen servis, ki mu zaupaš in naj ti tam testirajo komplet, če sam ne znaš.

Znam, znam priklopit računalnik na monitor. Na svojem prejšnjem računalniku sem celo matično s procesorjem, grafično, rami in z napajalnikom vret razstavil in ponovno sestavil skupaj in je delalo.

Sicer ne pričakujem kakršnekoli smiselne razlage, pa vendar; danes sem nesel ta comp nazaj na servis. Spet ista štorija, oni priklopijo in je delalo. Pol sem preveril kable, da se prepričam če je to res ta comp, ki dela serviserjevem monitorju in res je bil. Torej je monitor kriv sm pomislil. Peljem računalnik domov, ga priklopim na 2 različna monitorja ki 100% delata, enega uporaljam trenutno, ko pišem tale post, toda na obeh mi napiše "no signal". Poskusil sem na obeh grafičnih izhodih, na plati in na grafični kartici. Toda, nč ni pomagal, tema, edino zvok ventilatorjev se je slišal... Tudi lučke na diskih ni bilo, pri serviserju sem videl, kako utripa rdeča lučka za diske, ko je nalagal windowse, torej, kako bi to pojasnil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PROTOTIP ()

Blinder ::

Če je na servisu delalo bi moralo ti delat tudi doma. Doma zgleda da ti zazene samo slike na ekranu ne pokaze. Mogoce bi moral v biosu disablat integrirano grafično in priklopit monitor na vgradno. Mogoce tvoj monitor zahteva, da je integrirana disablana v biosu8-O Mogoce bi pomagal bios reset, pri teh tvojih cudnih problemih je vse mozno:D

Em če lucka za diske gori pri nalaganju windowsov, ti tebi recimo zazene komp, najde napako(no monitor) in zato ti ne nadaljuje z nalaganjem windowsov, ker prej opazi da nekaj ni v redu.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

PROTOTIP ::

Zadeva je res precej čudna. Računalnik dela ali pa ne dela. Danes popoldne se mi je normalno zagnal, čez nekaj časa pa se sploh ni hotel zagnat. Men je zmanjkalo idej. Najboljš da mu vrnem plato.

bluefish ::

kaj pa napajalnik?

PROTOTIP ::

Evo končno rešen problem. Očitno so se grafične teple med sabo. On-board grafa dela normalno, pcie kartica pa naj počiva v predalu.
Najlepša hvala za odg.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje vrmjev na grafični

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172796 (2496) DejaVu
»

Naj zahtevam garancijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584061 (2997) Pyr0Beast
»

Jemanje hladilnika dol...

Oddelek: Strojna oprema
6783 (708) Pyr0Beast
»

Kako na servisih montirajo hladilnike (S slikami)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
422945 (1483) Boki_
»

hladilnik na GeForcu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71115 (980) EASYdoor

Več podobnih tem