» »

25 najnevarnejših programerskih napak

1 2
3
»

OrkAA ::

No, za dodatek. Če bi primerjal x86 arhitekturo z avtomobilizmom, bi se imenovala MOTOR Z NOTRANJIM IZGOREVANJEM. Katera prdulja, ki se vozi po cesti uporablja kaj drugega kot to?

MrStein ::

OrkAA, ja, 99,999% PC-jev ima x86.

PiPi, kake probleme z jasnočo pa imaš ti ? Povej točno kaj te moti. Pa se lahko pomeniva. Ne žaliva ipd.

Hja, probali so druge motorje, pa se ne morejo meriti z notranjim zgorevanjem. Nihče pa jim ne preprečuje, da se izdelujejo in prodajajo. Pa po istih cestah jih lahko voziš, tiste z notranjim zgorevanjem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PaX_MaN ::

Prius :D

OrkAA ::

MrStein: daj počasi preidi h pointu, ker se z vsakim postom bolj smešiš.

MrStein ::

Point je bil povedan takoj na začetku. (in še vedno je tam).

Le da so se potem eni začeli dneve in dneve smešit s tem, da kao ni konkurence pri avtih, da niso kompatibilni itd...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BlueRunner ::

Point je v temu, da imajo avtomobili s to temo toliko zveze, kot jo ima krompir ali pa zobne nitke. Nobene.

IMHO se smešijo samo tisti, ki iščejo neke vzporednice.

PrimozR ::

OrkAA, ja, 99,999% PC-jev ima x86.

PiPi, kake probleme z jasnočo pa imaš ti ? Povej točno kaj te moti. Pa se lahko pomeniva. Ne žaliva ipd.

Hja, probali so druge motorje, pa se ne morejo meriti z notranjim zgorevanjem. Nihče pa jim ne preprečuje, da se izdelujejo in prodajajo. Pa po istih cestah jih lahko voziš, tiste z notranjim zgorevanjem.


kakšne probleme? Primerjaš hruške in avtomobile. Že sedaj, ko imamo komaj dva proizvajalca procesorjev vsak od njiju izdeluje lastne čipsete (nVidia se nekaj muči, ampak zadnje čase je tega vedno manj, nekaj sicer še migajo na tem področju). Pri OSih imamo Windows, ki je daleč največji igralec ter še nekaj drugih, za katere pa večino profesionalnega programja in blockbuster iger praktično ni (govorim o Photoshopu, CAD programih, itd., itd., pustim zdaj Gimp in podobne alternative ob strani, industry standard je pač industry standard). In ti bi potem še večjo izbiro? Seveda šlo bi, saj imamo jezike, ki brez problema delajo na različnih arhitekturah. A roko na srce, večinoma si ti produkti deloma nahekani skupaj in uporabljajo nekatere 'grde' fore, ki so odvisne od ene same platform (Windows). pri avtomobilih je drugače. Po cesti se pelješ lahko s kolesom, avtomobilom, avtobusom ali pa hovercraftom. Imaš pri vlakih na voljo nekaj 20 različnih modelov vagona v vsakem cenovnem razredu? Verjetno ne. pa tudi če že, ta določen model ne bo deloval na ozkotirni železnici, medtem ko na left hand drive cestah avto iz Slovenije bo. Prav tako tudi na makadamu.

Na kratko, bluziš.

OrkAA ::

Problem je samo v tem, da niti slučajno ne poznaš dovolj računalništva, da bi znal potegniti neke smiselne vzporednice z avtomobilizmom in nas zato poskušaš prepričati v neke lastne zamisli. V računalništvu je ogromno izbire + izjemno lahka in poceni gradnja lastnih idej.

Si že kdaj poskušal peljati renaulta na bmwjev servis?
Si že kdaj vzel akumulator iz SUVa in ga vtaknil v cliota?
Si že kdaj tankal dizel v bencinski motor?
Si že kdaj menjal svečke na dizelskem motorju?
Si že kdaj montiral bmwjevo pogonsko ketno na motor z zobatim jermenom?

Kje je ta neverjetna kompatibilnost?

PrimozR ::

Problem je samo v tem, da niti slučajno ne poznaš dovolj računalništva, da bi znal potegniti neke smiselne vzporednice z avtomobilizmom in nas zato poskušaš prepričati v neke lastne zamisli. V računalništvu je ogromno izbire + izjemno lahka in poceni gradnja lastnih idej.

Si že kdaj poskušal peljati renaulta na bmwjev servis?
Si že kdaj vzel akumulator iz SUVa in ga vtaknil v cliota?
Si že kdaj tankal dizel v bencinski motor?
Si že kdaj menjal svečke na dizelskem motorju?
Si že kdaj montiral bmwjevo pogonsko ketno na motor z zobatim jermenom?

Kje je ta neverjetna kompatibilnost?


Sori Orkaa, sam akumulator gre (navsezadnje ne uporabljajo tovornjakovih akumulatorjev, le več Ah majo mogoče), svečke na dizlu se pa tut da menjat :D

Matevžk ::

"Vsi avti se lahko vozijo po cestah" je primerljivo "vse arhitekture računalnikov lahko povežemo v TCP/IP over Ethernet".

@P|P|: z več Ah pridejo tudi večje zunanje mere.
lp, Matevžk

MrStein ::

PiPi, saj to pravim skoz ;)
Da z avti ni vendor lockina. Kadarkoli lahko menjaš.

BlueRunner, ja res. Če ne premoreš določeno mero domišljije, potem ne vidiš vzporednice med gazelo in skakalcem v višino. Eni pa premorejo.

OrkAA, servisov je kot listja in trave. Če vztrajaš, ti popravijo tudi na "nekompatibilnem" servisu. Ko sem kupoval akumulator, me še nikoli niso vprašali, za katerega proizvajalca avta je. Še več, ko sem izbral model, sem lahko izbiral med kupom proizvajalcev akumulatorjev. Kolko proizvajalcev CPU-ja imam na voljo ? Dva ? Od tega eden boljkon umetno vzdrževan pri življenju ? Ah ja.
Dizel v bencina ne. Zakaj bi ? A ti piješ motorno olje ? Imam pa na izbori žnj ponudnikov bencina. V različnih kvalitetah.
Pa AGP kartice tudi ne pašejo v PCI slot. Kaj ima to veze ? Telefonski kabel tudi ne gre v 220V vtičnico.

Problem je samo v tem, da niti slučajno ne poznaš dovolj računalništva,

Na kateri moji izjavi to vidiš ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

BlueRunner ::

Domišljijo uporabljam za odkrivanje novih stvari in ne za iskanje primerjav s starimi in neprimerljivimi. Primerjave so IMNSHO večinoma škodljive, ker zavajajo.

MrStein ::

Jaz tudi lahko brez primerjave povem, da ima Windows krepko prevladujoči položaj na trgu.
Za tiste, ki ne vedo, zakaj je to slabo in nenormalno, sem dal primerjavo.
Avte sem izbral, ker sem naivno predpostavljal, da vsak pozna razmere na trgu avtomobilov in bodo primerjavo razumeli.
Lahko bi primerjal s katerimkoli drugim trgom.
Samo po odzivih sodeč nima smisla...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Senitel ::

Jabolka in hruške imajo tudi veliko skupnega, zato se mi zdi, da imajo hruške čisto premalo po jabolkih okus...

BigWhale ::

Pardon, ker se mesam v vaso debato ampak MrStein ima tukaj kar prav.

Med operacijskimi sistemi imas pescico proizvajalcev v primerjavi z avtomobilsko industrijo. Pa je vendar v slednji precej vec kompatibilnosti (akumulator za golfa pase tudi v citroena), kot jo je med razlicnimi operacijskimi sistemi (Autocad za Windows ne dela na Linuxu).

A res noben ne razume kaj je hotel povedat? In dajete potem take trapaste primere v stilu: 'pa ti nalij bencin v dizlasa'.

BlueRunner ::

In kaj točno ima ta primerjava zveze s tipičnimi napakami, ki jih delajo programerji? Napakami, ki nimajo veze z operacijskimi sistemi...

Tukaj se že nekaj časa goni neko primerjavo, ki nima veze s temo, ampak samo sama s seboj.

Utk ::

Ja sej če je komu do tega, naj gre delat še en OS, ki bo kompatibilen z vsemi. OS-ov in raznih računalnikov je bilo v zadnjih 30 letih ogromno, pa so praktično vsi propadli. Tu pač ni subvencij in zaščit države, ko pridejo slabi časi. Eno leto zajebeš in greš v zgodovino. Če delaš avte in imaš 50,000 zaposlenih...kolk avtomobilskih proizvajalcev je nehalo delat v zadnjih 20 letih tu naokoli? Pa so nekateri imeli po 15 let zapored same izgube.

darkolord ::

Pa je vendar v slednji precej vec kompatibilnosti (akumulator za golfa pase tudi v citroena)
Še kej poleg akumulatorja (ki jih je več vrst in niso vsi kompatibilni)? Žarnice?
Readme.txt od Autocada za Windows dela tut na Linuxih :)

PrimozR ::

Pardon, ker se mesam v vaso debato ampak MrStein ima tukaj kar prav.

Med operacijskimi sistemi imas pescico proizvajalcev v primerjavi z avtomobilsko industrijo. Pa je vendar v slednji precej vec kompatibilnosti (akumulator za golfa pase tudi v citroena), kot jo je med razlicnimi operacijskimi sistemi (Autocad za Windows ne dela na Linuxu).

A res noben ne razume kaj je hotel povedat? In dajete potem take trapaste primere v stilu: 'pa ti nalij bencin v dizlasa'.


Ravno zaradi obilice proizvajalcev se splača imeti standardne dele. Si predstavljaš, da bi izdelovali 250 različnih delov akumulatorjev? In da bi rabil enega za svoj avto takjo, nujno. Na zalogi ga pa v SLoveniji ni, le v nemčiji. Da pa pride do nas pa traja 2 tedna. Pri računalništvu se je pa pač folk navadil, da recimo za vse, kar se tiče CADa, drugo kot Windowsi ne grejo.

MrStein ::

BlueRunner:
In kaj točno ima ta primerjava zveze s tipičnimi napakami, ki jih delajo programerji? Napakami, ki nimajo veze z operacijskimi sistemi...

Tukaj se že nekaj časa goni neko primerjavo, ki nima veze s temo, ampak samo sama s seboj.

Hecno, moj prvi post o tem je bil odgovor na tvojega. Eni pač ne berejo, zgleda.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BlueRunner ::

Tvoj prvi post (v bistvi tvoj prvi odgovor na to "avtomobilsko" debato), ki sem ga prebral, ni odgovor na vprašanje zakaj se v tej debati vrtimo okoli avtomobilov in operacijskih sistemov. Vmes sem povedal tudi zakaj tako mislim.

Je pa šla od tam naprej ta tema v kanalizacijo. Od tam naprej pa do tukaj pa ni bilo napisanega praktično nič o temu zakaj se še vedno pojavljajo ene in iste napake, oziroma kaj bi lahko delali boljše, da do teh napak ne bi več prihajalo.

BigWhale ::

In kaj točno ima ta primerjava zveze s tipičnimi napakami, ki jih delajo programerji? Napakami, ki nimajo veze z operacijskimi sistemi...

Tukaj se že nekaj časa goni neko primerjavo, ki nima veze s temo, ampak samo sama s seboj.


Hm ne vem. Videl sem, da se ste se nekaj strani prerekali okrog te primerjave.

Se mi pa zdi, da je nekaj v tem stilu, da si avto industrija tezje privosci tak seznam napak.

Utk ::

Ne, to ni res. Vsako avtomobilsko podjetje je naredilo že kar nekaj katastrofalnih napak, zarad katerih bi vsaka računalniška firma propadla. Avtomobilska pa ni. Že dolgo praktično nobena. Za boga, celo Zastava dela, je zmeraj delala, in bo še kar nekaj časa delala. Mislim, da se vsi strinjamo, da če bi tam delali software, ne bi niti novega leta 64 dočakali :)
Ampak, oni so zmeraj imeli visoke carine, visoke subvencije, drage avte in nizke plače. Vse ravno obratno od računalniških firm.

BigWhale ::

Nobena avtomobilska firma ni propadla? Na katerem planetu pa ti zivis? Hehe.

Utk ::

No, povej katera je propadla v zadnjih 20-30 letih. Tako propadla, da se v njenih tovarnah več ne dela avtov.

darkolord ::

Ma, na tem spisku (samo ameriške propadle firme) je sigurno nekaj takih

noraguta ::

se rahlo opravičujem , ker ta post ne govori o avtomobilih. le v referenco ter razmislek prilagam link nekega "zblodeleža".
http://qconlondon.com/london-2009/prese...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BlueRunner ::

Hehe... Hoare je faca. Škoda, da konference ne bom mogel uloviti. Enkrat ga bi res želel slišati v živo. Pa četudi samo otvoritveni nagovor.

Utk ::

Ma, na tem spisku (samo ameriške propadle firme) je sigurno nekaj takih

Če imaš tam toooolk podjetij, mi pokaži eno, ki je propadlo v zadnjih 20-30 letih, in danes ne dela več ničesar. Samo eno iz tistega seznama. Ga ni. Pa če bi ta podjetja tako propadala, bi komot iz glave povedal kakšno, res znano. Recimo ford je imel 10 let samo izgubo. Opel tudi. Pa rover, jaguar, ogromno jih je...vseeno vsi delajo naprej.
3dfx je bilo top 3 podjetje na svetu v svojem poslu. 2 slabi leti in danes ni nič od njih. Ničesar. Nvidea je odkupila njihove patente in to je blo to. Kaj takega se v poslu z avti ne more zgodit. GM, VW in podobni enostavno ne morejo propast. Država ne bi dovolila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

techfreak :) ::

- American Motors aka AMC (1966-1987)
- Checker (1922-1982)
- Eagle (1988-1998)
- Corbin (1999-2003)
- Geo (1988-1998)

Želiš še več?

Mavrik ::

Spravte se nazaj na topic prosim. (Namig: nima veze z avtomobili)
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

Nvidea je odkupila njihove patente in to je blo to.

AMD j pa je odkupil ATI.
Ampak ime (blagovno znamko) je ohranil. Ker se mu je zdela dobičkonosna (ali iz bilokaterega drugega razloga).
Enako se je dogajalo tudi vemo-kje. Popoln odkup, a ohranitev imen.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

noraguta ::

avtombile prossim v drugo temo z buicki , kadilaki ter avdiji, ljudje kateri ne razumejo programiranja ter niti mehanskih napak ne primerjajo z programskimi nimajo veze tu. naj si najdejo svoj protokol kako zorganizirati industrijo. na koncu je tu 47 direktorjev iz davosa ter , 4.7 programerja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

MrStein ::

Don't drink and post... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

25 najnevarnejših programerskih napak (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
13313726 (8077) MrStein
»

Linux vs Windows web server security

Oddelek: Operacijski sistemi
121379 (1107) noraguta
»

Problem z dodatnim RAM-om kaj narediti???

Oddelek: Pomoč in nasveti
7989 (828) Arthur
»

Par problemov z XPji

Oddelek: Operacijski sistemi
342586 (1832) Mercier
»

Kateri TV sprejemnik imate in katerega mi priporočate

Oddelek: Loža
202082 (1755) Lucas

Več podobnih tem