» »

Problem z PIO in DMA nastavitvami

Problem z PIO in DMA nastavitvami

Jure2k ::

Pozdravljeni, jaz pa imam problem in me zanima, če bi kdo poznal rešitev.
Naj najprej povem konfiguracijo mojega računalnika, večina podatkov nima veze, ampak, vseeno, računalnik je sestavljen iz naslednjih komponent:
matična plošča Abit KT7A RAID, procesor Thunderbird 900, 512MB rama, 40 GB IBM trdi disk, DVD-ROM Pioneer 10×, Radeon 64 VIVO grafična kartica,...
Posedujem tudi OS Windows XP.

Težava je v tem, da ne morem nastaviti DVD roma, da bi deloval v načinu Ultra DMA, v nastavitvah sem nastavil na DMA if available, vendar je ostalo pri nastavitvi PIO mode, kar me jezi saj mi je včasih brez problema delovalo z UDMA.
Premišljeval sem, jaz imam na RAID krmilniku priklopljen trdi disk in se mi zdi, da dela počasneje, kot bi moral, predvidevam, da tudi ta ne deluje pravilno. Res nebi rad ponovno snemal Windowsov, ker sem jih končno usposobil, da delujejo kulturno (razen seveda problema z nastavitvami).

Ali pozna kdo program, s katerim lahko preverim v katerem načinu deluje disk.
BTW posneto imam zadnjo različico Viinih gonilnikov 4in1.

HVALA ŽE VNAPREJ!
When I die, I want to die like my grandmother who died peacefully in
her sleep. Not screaming like all the passengers in her car.

Jure2k ::

Sem prepozno opazil, da je nekdo že imel enako težavo, Hvala vseeno, bom poskusil z ide filtrom.

TechBeats ::

Eno uprašanje, kako si lahko naštimam na UDMA 6, zdej imam trenutno na 5, imam pa sata disk, u winsih pod device manager mi kaže da je nastavljeno na 5, a je možno da morm kej v biosu nardit, da mi bo deloval na udma6 -133


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sata/ide nepravilno razumevanje pojma!

Oddelek: Strojna oprema
113319 (2992) Icematxyz
»

Ultra DMA

Oddelek: Strojna oprema
322264 (1669) amigo_no1
»

Pčasno delovanje XP-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
71303 (1181) amigo_no1
»

RAID 0 in izgube podatkov

Oddelek: Strojna oprema
301827 (1173) Vlady
»

Data rate

Oddelek: Pomoč in nasveti
211386 (1103) Hana

Več podobnih tem