» »

Kateri socket?

Kateri socket?

oc-er ::

Torej po dolgem času je spet čas da malo nadgradimo mojo škatlo :) ker nisem ne vem kaj zahteven iščem en budget sistem, ko svojega trenutnega prodam ( s754, sempron .. integrirana grafa.. )
Zdej gledam socket AM2, je že dolg minil odkar sem kej v zvezi z novo tehnologijo prebral, pa me zanima kako se kaj tule obnese navijanje? So DDR2 fajn za to? Pa zanima me kako je s temi frekvencami, 553, 667, 800... a pol vsak procesor to podpira in lahko sam določiš al gre to po zmogljivostnih razredih ( tko k stari Athloni XP :D ) Seveda iščem kak procesorček ki bi ga še malo navil.. Gledam pa kako plato od asrocka al pa asusa, lahko spravim samo mATX not, tako da je malo omejen prostor..
Pa še nekaj me zanima kako se to podnožje obnese v primerjavi s 939, pa če je 939 lepši za navijat..

hvala za vse odgovore :D

Meizu ::

Am2 je ok za navit, če gre verjet testom tanovih Phenom II procov. Ti bojo pa zate verjetno predragi? Povej koliko želiš dat, pa ti sestavim optimalno mašinco za ta denar.

oc-er ::

Am2 je ok za navit, če gre verjet testom tanovih Phenom II procov. Ti bojo pa zate verjetno predragi? Povej koliko želiš dat, pa ti sestavim optimalno mašinco za ta denar.


Študentski budget, kak 1 gb rama, ena plata ~ 45 €, pa kak procesor ~ 50 € .. za ene 100 bi pa že skoz pršu :D

Meizu ::

Aja, ma ti misliš to tko :P Uff, smo pa fajn naprej skočili hehe...

Če misliš na takšen budget ciljat, potem najbolje da si ubodeš lepo enga E2200 in 1GB rama, pa eno osnovno plato od asusa al pa gigabajt, pa je ;)

oc-er ::

Aja, ma ti misliš to tko :P Uff, smo pa fajn naprej skočili hehe...

Če misliš na takšen budget ciljat, potem najbolje da si ubodeš lepo enga E2200 in 1GB rama, pa eno osnovno plato od asusa al pa gigabajt, pa je ;)


Ma dost bo, za tiste redke igrce k jih špilam, pa še te vse 5 let stare :D
Kako je pa to pol z navijanjem? Naj pazim na kateri frekvenci bo ram deloval? Ta procesor se kako kej obnese če bi ga malo probal navit ?
Ta plata k mam zdej ne dopušča navijanja sploh, pa če mam že neki novga da se saj malo igram :D

Meizu ::

Ta proc kr fajn leti. Tja do 3Ghz bi šel. Rame in FSB nastaviš lepo na 1:1, poštimaš latence in je mir. Problem je sam plata pol ane... Kdo ve kolko se bo pustila plata za 45€ navit...

oc-er ::

Ta proc kr fajn leti. Tja do 3Ghz bi šel. Rame in FSB nastaviš lepo na 1:1, poštimaš latence in je mir. Problem je sam plata pol ane... Kdo ve kolko se bo pustila plata za 45€ navit...


Sej ne bi šu v extreme, pol ko bi mel mal več denarja bi itak nadgradil, sam to kokr gledam je intel procesor ane? Nisem lih fan intela, mel 2x pa obakrat problemi...

Meizu ::

To je Intel ja, ampak zagotavljam ti da ne boš imel problemov tokrat. Če se ti pa da še malce stegnit, pa vzemi E5200. Boljša naložba.

oc-er ::

To je Intel ja, ampak zagotavljam ti da ne boš imel problemov tokrat. Če se ti pa da še malce stegnit, pa vzemi E5200. Boljša naložba.


Hm ja sej , bomo vidli kok bo špage, a to je vse 775 socket?

Meizu ::

Jp.

oc-er ::

Ka pa rami... bo 553 mhz dost? Kokr vidm so vsi rami pocen ni problem dobit 1 gb za 15 € :D

Meizu ::

Osebno bi uzel klasiko 800mhz, ampak če res ne morš dat toliko zanje, potem uzemi 533mhz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Od katerih proizvajalcev vzeti komponente, ter kateri tipi.

Oddelek: Pomoč in nasveti
61847 (1696) kekec3d
»

Nekaj komponent za 650€ max!

Oddelek: Kaj kupiti
475479 (4955) OmegaM
»

e8400 ne gre nad 3.6ghz

Oddelek: Navijanje
253033 (2404) nUUb
»

radeon 9600(non-pro) koliko naviti?

Oddelek: Navijanje
271504 (1258) killah bee
»

Lastniki Celeronov 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
664011 (3309) Boško

Več podobnih tem