» »

Beta premagala Microsoftove strežnike

1 2
3
»

Pesimist ::

Boot time ni hitrejši od XP. Inštalira ne gre hitreje kot XP. Odpiranje IE vzame 3 krat več časa več kot XP IE7, transparentna vrstica na vrhu IE naprimer deluje naravnost grozno.


Boot time res ni hitrejsi od XP. Da se pa instalira nena hitreje? 15minut se je na X2 3800,2GB, 80GB Samsung ATA.
Res da ze dolgo odkar sem XP instaliro ampak menda XPji niso hitrejsi.

jenrej ::

Tisti, ki bi si radi odstranli watermark oz. send feedback sledite naslednjim navodilom

Watermark

Feedback

Flamer ::

Zadeva mi deluje čisto OK, verndar sem kmalu na namestitvi naletel problem z gonilniki. Kot kaže W7 nima nforce 3 driverjev. Zato nisem mogel niti z winupdate si pomagat ker ni delal onbord network adapter. Spomnil sem se da imam nekje še staro realtek mrežno, in jo dal v PC, zadevo je zaznalo BP, in tako sem lahko preko winupdate dobil driverje za onboard zvočno. Vendar tale driver ni od nVidie temveč od realteka (mixer sploh ne dela). Zvok sicer dela, verndar hrešči. Ima kdo podoben problem?

c00L3r ::

Jaz tudi sem si pravkar prenesel Win7 32bit in dobil ključ. Ko bo konec semestra na faxu bom najverjetneje namestil kar kot primaren OS na prenosniku.

techfreak :) ::

Zadeva mi deluje čisto OK, verndar sem kmalu na namestitvi naletel problem z gonilniki. Kot kaže W7 nima nforce 3 driverjev. Zato nisem mogel niti z winupdate si pomagat ker ni delal onbord network adapter. Spomnil sem se da imam nekje še staro realtek mrežno, in jo dal v PC, zadevo je zaznalo BP, in tako sem lahko preko winupdate dobil driverje za onboard zvočno. Vendar tale driver ni od nVidie temveč od realteka (mixer sploh ne dela). Zvok sicer dela, verndar hrešči. Ima kdo podoben problem?

Težave z zvokom so tako v Windows 7 prebeta in beta. Je že bilo večkrat povedano, kakšnih rešitev pa nažalost še ni.

z3ro ::

js sm od nje prčakoval več..mam jo nameščeno od danes zjutraj pa mi 1,2gb rama požre :S nič kaj boljše kot vista..sam ok rama mam dovolj.sam kk so govorili da bo požrla velik manj kot vista..photoshopa cs3 ali cs4 sploh nism mogo namestit..hitrejša od viste je, od XPjev pa dvomim..ampak jo bom pustil gor da vidim kaj bo rekla čez kak teden.
lp

krneki0001 ::

Windows 7 mi požre premalo rama, 7 giga ga imam neizkoriščenega, kaj naj naredim?

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

windows 7 mi požre premalo rama, 7 giga ga imam neizkoriščenega, kaj naj naredim?

namesti visto? Zaženi kakšen program? Kakšno igro?

Zgodovina sprememb…

Ciklamen ::

Nevem kak enim preveč požere...

Meni v desktopu pri laufanju Firefoxa in MSN-ja ter wmp požere 630 MB rama...Mam pa 3GB rama, več kot dovolj da tudi zalaufam kakšno igro, bolj zahtevno in ob tem še kaj druga počnem, pa ne šteka.
- End of the Post ->

z3ro ::

ciklamen:v tem trenutku imam odprt sam firefox.v ozadju laufa sam kaspersky..pa rabi 1,19gb...sam mam že dost drugih programov nameščenih.sam ne laufajo trenutn..men je tud mal čudno da mi tolk žre..
lp

Jaka83 ::

Joj kolkrat smo to že slišal, ko je Fista prišla ven. Zadevi se reče Indexing in zadeva bo skušala popapcat toliko rama, kolikor ga imate neizkoriščenega (to je dobro). Če hočte frej ram (ne vem zakaj, če ga imate po 2GB in več) lepo izklopite indexing, ampak potem ne hodte sem jokat, da je sistem počasen.

In da, zadeva ima tako pameten memory management, da sprosti ram porabljen za indexing, če se pojavi potreba po njem.

Še skrinšot, kako pri meni zgleda poraba pomnilnika, odprto imam pa Thunderbird, Firefox s šestimi zavihki, in dva WLM klienta.

Ciklamen ::

dupli14: Nevem kaj je to, morda kaspersky toliko dodatno odjema, vendar jaz nimam bogve kakšne konfiguracije, da bi mi delalo oh in ah:

ASUStek M2N-E Plata
Nvidia XFX 8600 GT 256 MB Grafična
AMD Athlon 64 5200+ 2,7 Ghz Procesor
250 GB SATA Trdi disk
420W Power supply
Theatron D 7.1 Zvočna
3 GB RAM-a

Kot pravim, meni laufa na 635 MB rama odjetega pri laufanju Firefoxa, MSN in WMP.

Je pa zelo čudno, da enim dela tako, drugim tako.

Aja, naj povem še, da nimam nobenega AV programa nameščenega.
- End of the Post ->

klinker ::

dupli14: Je pa zelo čudno, da enim dela tako, drugim tako.


Ne vem kaj je tu cudnega.
Malo prispeva razlika v hardwareju ostalo pa je odvisno od folka kaj vse mecejo na svoje sisteme in
kako delajo z samim sistemom. ;)

krneki0001 ::

Ali lahko kdo napiše katera cifra je za kak sistem, ker se mi je prasica spet 32 bitna inštalirala, hotu sem pa 64 bitno.

Tale je za 32 bitno ultimate
482XP-6J9WR-4JXT3-VBPP6-FQF4M


kaj pa ostale?
D9RHV-JG8XC-C77H2-3YF6D-RYRJ9
6JKV2-QPB8H-RQ893-FW7TM-PBJ73
RFFTV-J6K7W-MHBQJ-XYMMJ-Q8DCH
4HJRK-X6Q28-HWRFY-WDYHJ-K8HDH
7XRCQ-RPY28-YY9P8-R6HD8-84GH3
JYDV8-H8VXG-74RPT-6BJPB-X42V4
TQ32R-WFBDM-GFHD2-QGVMH-3P9GC
GG4MQ-MGK72-HVXFW-KHCRF-KW6KY
QXV7B-K78W2-QGPR6-9FWH9-KGMM7

darkolord ::

Sej lahko za key za obe verziji uporabljaš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

krneki0001 ::

Evo še ena zadeva
Windows 7 32-bit and 64-bit keys appear to be completely interchangeable.


Kako naj potem inštaliram 64 bitno zadevo, če imam v biosu naštimano 64 bitno, visto imam 64 bitno, windows 7 se pa vedno inštalira 32 bitno?

lopov ::

100% imas x86 image, razlika je le "X" v imenu:

7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULXFRE_EN_DVD.iso --> x64
7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULFRE_EN_DVD.iso --> x86

techfreak :) ::

Se strinjam z zgornjima uporabnikoma, ključi so enaki za obe verziji, vendar moraš pravilen .iso downloadati.

vorantz ::


Kot pravim, meni laufa na 635 MB rama odjetega pri laufanju Firefoxa, MSN in WMP.


prejšni tedn sm si dokupu 2 gb rama tako, da imam zdej 4gb
ko sm mel 2gb mi je vista porabla okol 600mb rama
ko sm dal še 2 not in sm mel 4gb mi je šla poraba na nekaj čez 1gb

in to s čisto enakimi programi in vsem nameščenim
logično predvidevam da vista uporabi čimveč neuporabljenega rama za svoje delo ;)
kar je seveda dobro da se mi ne bo ena boga palčka rama zrabla :P

btw, srečen uporabnik windows 7 bete tle :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

krneki0001 ::

100% imas x86 image, razlika je le "X" v imenu:

7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULXFRE_EN_DVD.iso --> x64
7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULFRE_EN_DVD.iso --> x86


Imam tisto z X v imenu, pa mi je vseeno samo od sebe 32 bitno verzijo inštaliralo.

OmegaBlue ::

Well en iso ima 32 ali 64 ni isota, ki bi imel oboje, sprijazni se da imaš napačni image.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Ziga Dolhar ::

Nebivedu: obadva mata "x" v imenu. Ampak moraš imet "taprav" "x" :).
https://dolhar.si/

krneki0001 ::

Ja in imam pravega
7000.0.081212-1400_client_en-x64_us_Ultimate-GB1CULXFRE_EN_DVD.iso

Velik je 3.15Gb in vseeno se mi je naložila 32bitna verzija.

Nekaj mi tukaj ni jasno.

Jaka83 ::

Potegnil si 64bit image in naložila se ti je 32bit verzija Win7 - I think you got fisted by aliens.

Poldi112 ::

To je zgolj en manjši bug. Itak je zadeva še beta ;)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

krneki0001 ::

Evo še enkratisti iso povlekel z neta, ga naložil na cd in inštaliral. Sedaj pa je 64 biten sistem in deluje.

Po prvi odeni tako na uč, deluje 64 bitni windows 7 hitreje od 32 bitnega, vsaj na moji mašini. Kopiranje gre hitreje, inštalacije programov tudi. V dveh urah sem naložil komplet sistem, namestil vse programe (openoffice, websphere (RAD), WTX in še par zadev, poštimal vse linke in popedenal vse tako da kompletno vse deluje.

Za zdaj se še ni našel program, ki nebi deloval, lahko pa po 32 bitni povem to, da v dveh letih nisem imel na visti tok spyware-a kot ga je po eni noči našel spybotov searh and destroy (16 komadov za popravit).

Očitno je tole bolj podobno XP kot visti, kjer v dveh letih ni bilo nobenega problema in se je samo enkrat oglasil search and destroy.

OmegaBlue ::

Offtopic je fuj.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

MrStein ::

nebivedu:
Ja in imam pravega

7000.0.081212-1400_client_en-x64_us_Ultimate-GB1CULXFRE_EN_DVD.iso


Velik je 3.15Gb in vseeno se mi je naložila 32bitna verzija.

Nekaj mi tukaj ni jasno.

Kaki SHA1 hash ima ?

Windows 7 Beta (x64) - DVD (English)
File Name: en_windows_7_beta_dvd_x64_x15-29074.iso
SHA1: E09FDBC1CB3A92CF6CC872040FDAF65553AB62A5

Windows 7 Beta (x86) - DVD (English)
File Name: en_windows_7_beta_dvd_x86_x15-29073.iso
SHA1: 6071184282B2156FF61CDC5260545C078CCA31EE
Vir: https://technet.microsoft.com/en-us/sub... (ima SHA1 za praktično vse Windows ISO-te, za biti priročno)

(sicer nisem 100% če je to public beta ali kaki drugi, naj en preveri)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Ne vem, ker sem vseskupaj pobrisal in včeraj novega dol potegnil in sem sedaj že na 64 bitnih winsih.

Jst ::

Pomoje so v Win7 potweakali razne servise in UI, ter nekaj malenkostnih popravkov v Kernelu, saj je le ta zelo zelo podoben Kernelu Viste. Po Threadih, Handles, Memoriji, ki jo porabi samo zase, ter Pubic. Nato pa imamo po frišni inštalaciji, ko se sistem postavi, zelo zelo podobno sliko Performance stanja Kernela. Tukaj se začne ocenjevanje OSa, ne pa pri leakanih slikah namizja!

Ker jaz sem mnenja, da Visto maltretirajo samo ogromno število servisov, ki se zaženejo in čakajo, dejansko pa nikoli v življenju ne vidijo uporabe. V Win7 še tweak GUI, na tem zelo delajo, že WARP kaže na to in če se približajo I/O throughput* XPjem, bomo dobili sistem z hitrostjo XPjev ter funkcionalnostjo Viste.

*I/O throughput so sicer v SP1 dosti izboljšali, a vseeno zaostaja za XPji SP3.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mavrik ::

Pomoje so v Win7 potweakali razne servise in UI, ter nekaj malenkostnih popravkov v Kernelu, saj je le ta zelo zelo podoben Kernelu Viste. Po Threadih, Handles, Memoriji, ki jo porabi samo zase, ter Pubic. Nato pa imamo po frišni inštalaciji, ko se sistem postavi, zelo zelo podobno sliko Performance stanja Kernela. Tukaj se začne ocenjevanje OSa, ne pa pri leakanih slikah namizja!


Kaj ne rečeš. Saj ne da ne bi tega jasno kazala verzija kernela, ki je 6.1 (v primerjavi s 6.0 za Visto).
The truth is rarely pure and never simple.

Jst ::

Hja, naložil sem frišno Visto 64bit SP1 ter Win7 64bit, ter primerjal Kernele. To zgoraj je moj kratek povzetek, kaj sem videl.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BlueRunner ::

Hm... koliko ljudi tukaj sploh ve kaj točno je res "kernel" oziroma jedro Windows NT sistema?

MrStein ::

Jst:
Ker jaz sem mnenja, da Visto maltretirajo samo ogromno število servisov, ki se zaženejo in čakajo, dejansko pa nikoli v življenju ne vidijo uporabe.

Program, ki nič ne dela (po možnosti sploh ni niti v RAM-u ampak v swap-u), upočasnjuje sistem ? A res ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Jst:
Ker jaz sem mnenja, da Visto maltretirajo samo ogromno število servisov, ki se zaženejo in čakajo, dejansko pa nikoli v življenju ne vidijo uporabe.

Program, ki nič ne dela (po možnosti sploh ni niti v RAM-u ampak v swap-u), upočasnjuje sistem ? A res ?

Program v swapu vsekakor upočasnjuje sistem.

BlueRunner ::

Program, ki nič ne dela (po možnosti sploh ni niti v RAM-u ampak v swap-u), upočasnjuje sistem


Lahko, če ni pravilno napisan.

Če program npr. čaka na zaključek I/O, potem sistem ve, da mu ne rabi dodeljevati časa za izvajanje. Takšen program ne bo kradel nič časa. Če pa se program vrti v idle zanki, pa bo še vedno vsake toliko prišel na vrsto, pa četudi bo v naslednjem klicu kontrolo predčasno vrnil nazaj sistemu.

Pri vsakem takšen "preklopu" pride do zelo veliko premetavanja registrov v in iz delovnega pomnilnika. Dokler je število vseh procesov majhno, ti podatki ostajajo v drugo-nivojskem ali tretje-nivojskem medpomnilniku. Ko pa imaš teh procesov dovolj, pa se bo odzivnost celotnega sistema začela nenadoma zmanjševati. Še posebej pri računalnikih brez L3 medpomnilnika.

Zadeve niso vedno trivialne...

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Tako je, preklop konteksta je precej draga zadeva, saj se vse skup začne že s trapom, zamenjavo vseh registrov, v kolikor je procesov dovolj pride še do zgrešitev v predpomnilnikih... zato se temu načeloma probaš izogibat. Če program ne zna OSu povedati, da ne dela nič in mu naj OS ne dodeljuje procesorskega časa potem prihaja do upočasnitev sistema. Če pa program lepo pokaže OSu, da čaka na signal/prekinitev, potem mu OS ne bo dodeljeval časa in tudi nekih večjih upočasnitev ne bo (razen overheada za ustvarjanje procesa in upravljanja čakalne vrste, kar pa je dokaj malenkostno).
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

Torej kar pravite je, da je Vista polna take crappy kode, ki ne zna pravilno povedat, da le čaka in nič ne dela ? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BlueRunner ::

Nope.

Praviva samo to, da golo število obstoječih niti/procesov ni uporabna številka. Ti procesi so lahko v stanju, ki vpliva na delovanje sistema, lahko pa so v stanju, ki ne vpliva na delovanje sistema.

Torej je odgovor na tvoje začetno (sarkastično) vprašanje: "Program, ki nič ne dela (po možnosti sploh ni niti v RAM-u ampak v swap-u), upočasnjuje sistem?"

Vsak proces/vsaka nit, ki obstja ima vedno en košček (četudi samo 4 ali 8 kb) kode v RAM. Od kvalitete implementacije programa pa je odvisno, če bo takšen program upočasnjeval sistem ali ne.

MrStein ::

Ni bilo sarkastično. Kvečjemu retorično.

Če namreč program nič ne dela, ne more obremenjevat sistema (pa ne mi zdaj v dobi gigabajtov o onih dvatisoč bajtih). Če obremenjuje, pa očitno nekaj dela. Pa čeprav bedarije.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Saj imate v temi vse o visti tudi kompleten opis vseh servisov v visti in katere lahko izklopite brez problemov. Sistem potem deluje občutno hitreje tudi od windows 7 in od X-jev na enaki mašini (E8400, 8Gb rama, 8800GT in 4x 1T disk).

windows7 beta pa se po enem tednu (malo več) začenja sesuvat, nekateri programi sploh nočejo več štartat(firefox recimo) in podobne zadeve. Pa sistem postaja čedalje bolj počasen, pa je pregledan pred virusi, pred trijanci in spywareom in ni nobenih smeti gor. Inštaliran imam websphere, wtx, emulacijo 3270 terminala, open office, adobe reader in total commander in nič drugega, pa je sistem kr dost manj odziven kot prvih par dni.

Očitno beta še ni to kar si uporabniki želimo.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

>razen overheada za ustvarjanje procesa in upravljanja čakalne vrste, kar
>pa je dokaj malenkostno

In si pri kernelu na področju cpu schedulerjev.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft splavil HTML5 Labs

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
84300 (3464) KalEl
»

Bo Microsoft Silverlight zamenjal s HTML5?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
237710 (6495) BGuard
»

Gimnazija Bežigrad goes Microsoft (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16616056 (9949) bluefish
»

Longhorn Beta 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
658613 (6095) andrej
»

Linux v šolah pol cenejši od Alternative (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
656969 (5460) Stepni Volk

Več podobnih tem