» »

Problem z receiverjem

Problem z receiverjem

ekma234 ::

Hoi, imam receiver Yamaha RX-V661, ki sem ga imel priklopljenega na računalnik preko digitalnega izhoda na zvočni kartici. Dokler nisem potegnil dig.koaks.audio kabla iz receiverja, sem pri gledanju filmov užival v odličnem surround-u. Ker pa je v receiver-ju ostal činč od kabla |O , sem receiver tudi odprl (kljub temu da sem amater), ob tem premaknil en "tulec", približno 1 centimeter visok, postavljen navpično. Tulec se ni odlomil, le premaknil v eno stran, kar sem nagnil nazaj :\

Sedaj mi zvok pri gledanju filmov še vedno dela, ampak ne dela zvok, ko nekdo v filmu govori. Se pravi, da dela zvok čisto normalno, ko se pelje avto , ko pa kdo kej pove, pa se mi zdi kot da bi vesoljci mrmrali ;(

Zanima me, kaj bi tukaj lahko bilo narobe. Ali je to da sem premaknil tulec ali je morda to, da sem pri odstranjanju morda malo ranil vhod v receiverju. Receiver sem medtem že resetiral, tudi komp formatiral... Poskusil sem tudi z navadnim audio kablom pa je zadeva ista (seveda vklopljen v DVD audio vhod).

Opomnil bi še na to, da sem prej poslušal z dekodirnikom DTS za filmske vire (SURROUND DECODE: Neo:6 Cinema), pri katerem je sedaj ta problem (pri dekodirniku Neo:6 Music se sliši tudi zvok govora, a ta dekodirnik ni za film, zato ga ne morem uporabljat za surround pri filmu). Pri ostalih filmskih dekodirnikih je problem isti.

Hvala za razmišljanja
lp ;)

Azrael ::

Kakšna slika kaj si premikal bo prišla prav.
Nekoč je bil Slo-tech.

ekma234 ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

Azrael ::

Ne vidi se ravno najbolje...


Na povečani sliki izgleda, da gre za elektrolitski kondenzator.Upam, pa da bo še kdo potrdil ali ovrgel moje mnenje, če se motim.

Tak kondi lahko uničiš z zvijanjem - pride do prekinitve med priključkom in notranjo folijo. Lahko je to vzrok težavi, ni pa nujno.
Nekoč je bil Slo-tech.

AngelOfDeath ::

Tisto mi zgleda kot kondenzator... ?

Mogoče ne bi bilo slabo malo večje slike naredit ?
edit: Slovnica

ekma234 ::

zdej sem našel sliko od yamahinega receiverja (moj je zaprt in bi ga odpiral predolgo :P )

gre pa za takšne črne "tulce" (nekateri so nagnjeni)

http://img401.imageshack.us/my.php?imag...

premaknil sem ga, ko sem nazaj sestavljal receiver in nisem opazil, da ga premikam. Premaknil pa sem ga v eno smer in nato nazaj, tko da mislim da ga nisem prekinil. :|
lp

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

kondezator ::

To so elektrolitski kondenzatorji, lahko da si naredil kratki stik na kondenzatorju ko si ga premaknil.

ekma234 ::

:(

aha, hvala
a pa se da to popravit?
al pa vsaj preverit?

AngelOfDeath ::

Zamenjaš ga. Cena kondenzatorja je verjetno par centov. Koliko pa je delo pa ne vem...
edit: Slovnica

ekma234 ::

ok, hvala

prijatelj ima isti receiver in se mu je ta problem že pojavil, vendar ga ni znal rešit 8-O

je pa rekel, da zna bit kriv računalnik, a to po mojem ni res, ker sem poskusil rolat tudi z DVD player-ja (audio in koaks.kabel; 2 dvd-ja, in vse možne kodeke) pa se še vedno isto sliši.

Torej bo potrebno vse skupaj peljat k enem mojstru, da popravi receiver... kdo koga predlaga v LJ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop hišnega kina

Oddelek: Zvok in slika
265567 (3407) ninjaxx
»

Ali je 5.1 sistem res samo za filme in ne za glasbo?

Oddelek: Zvok in slika
306360 (5802) Arntor
»

Kateri hišni kino kupiti??

Oddelek: Zvok in slika
2412914 (11076) musomanov
»

Receiver do max 300 eur

Oddelek: Zvok in slika
333844 (2804) Trancedeejay
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122243 (1974) link_up

Več podobnih tem