» »

Pametna soba

Pametna soba

ZaLoMaT ::

Ravno sem začel opremljati svojo novo sobo, ker pa se mi s tem zaenkrat še ne mudi, bi rad moj nov bivalni prostor uredil čim bolj "pametno".
-Še preden začnem s spiskom bi se rad opravičil moderatorjem, kajti vem da je nedavno obstajala neka podobna tema a je iskalnik ne najde, zato oprostite za to temo (upam, da bo le koga zanimala) :)

Maksimalna cena storitev ne sme presegati: 600 EUR(lahko je seveda tudi nižja), znanec je električar tako bi nekaj dela opravila tudi sama.

Imel sem v mislih sobo, ki bi:
-avtomatsko prižgala luči, ko prideš v sobo (pod pogojem, da je dovolj temno)
-nastavljiva svetlost luči
-avtomatsko obračala žaluzije in sama dvignila rulete (glede na čas)
-izklopila vse električne naprave (razen kakšna budilka) - s pritiskom na gubm (zaradi sevanja in velike porabe elektrike v stanju pripravljenosti):))
-,... (veš ideje)?

To vse bi moral imeti jaz pod kontrolo najljubše bi mi bilo, da bi to uravnaval s kakšnim daljincem ali na dotik občutljivo nadzorno ploščo (vendar to ni tako priročno)

Zanima me tudi kje dobiti programsko opremo in ostalo elektroniko (nekaj malega znam tudi sam programirati vendar se mi zdi da pri teh projektih še to zdaleč ne bo dovolj)...

Smurf ::

Hardware:
Klik!

Posebi všeč mi je Tale set :D. Zgleda, da zraven dobiš tut nek namenski software. Nisem pa tega osebno probal, tko da če slučajn kupiš, se priporočam za mnenje.

ZaLoMaT ::

Jaz sem sedaj to vse pregledal,...
Glede Hardware: tista trgovina se mi zdi da ne obratuje

Sem pa našel eden control panel,


no iščem nekaj podobnega tale je vsekakor predrag(1000 EUR). :D
Jaz osebno sem pripravljen odšteti za kakšno podobno zadevšno cca. 200 EUR (če ve kdo za kaj podobnega se priporočam)

Glede tistega seta, sem pa jaz tudi navdušen nad njim, zanima me le, če so kje prikazane kakšne cene?

jinzo ::

Jaz sem imel do neke mere podobno idejo ( upravljanje luči z dimmerjem, odklop/vklop naprav preko električnega switcha) ampak sem se odločil da bom nekoč probal stvar realizirat s pomočjo električarjev po samostojni rešitvi ( ala. nehče hardware jaz software ). Primarni način komunikacije bi bila elektrika ( preprost - PLC ). Taka rešitev bi bila dokaj poceni, in bi se še dala prodat po moje :)
Ampak še vedno iščem pogumnega hardweraša ki bi izdelal vezja :D

P.S: Za tak kontroler, pa bi jaz odvisno od softwara uporabil Nokia N810

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jinzo ()

Smurf ::

Na tisti strani, je stal set 168€.

residual ::

Te zadeve so zdej razvojno že zelo daleč, uporabniško pa še čisto premalo uporabljane saj je koncept gradenj bivalnih objektov ostal nespremenjen.
Pametne oz. "intelignetne" stavbe uporabljajo kup senzorjev in aktuatorjev ki pa jih je potrebno ustrezno krmiliti. Že pri kablovju se zaplete saj je potrebno vse dodatno ožičevati ali menjavati baterije pri brezžičnih zadevah.

Potem je tu upravljanje in nadzorni sistemi, do kakšne širine in globine iti pri dizajnu sistema (HVAC, svatila, varnostni sistemi), daljinjsko ali lokalno upravljanje, itd.

Če gledaš s finančnega vidika (čim ceneje)
- poceni ožičeni hardware (kakšni PIC, AVR, z dosti vhodi in solid state releji (nekaj deset €), kjer lahko direktno s čipa voziš hišne aplikacije (220V)
- ethernet vmesnik povezan s čipom (Xport)
- upravljanje preko web-a (doma imaš wlan router), za napravo lahko uporabiš pamente telefone, dlančnike, EEE PC, itd..
- aplikacija napisana v .net, javi, itd... ali kakšnem namenskem jeziku odvisno proizvajalca

za dražje variante pa si poglej kaj uporabljajo firme, ki se s tem ukvarjajo ter standarde BACNET, EIB, Lonworks,...
kupiš lajko tudi power line vmesnike za komunikacijo po 220V, samo cena še ni najbolj ugodna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2477424105 (3317) matobeli
»

pametna hiša, stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7617121 (1611) kriptobog
»

IT v novi hisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
627753 (5747) jero_no1
»

Videonadzorni sistem

Oddelek: Omrežja in internet
182335 (1511) dc10
»

Vse o agregatih (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8233251 (24915) int47

Več podobnih tem