» »

Poceni avto, kje je trik?

Poceni avto, kje je trik?

gregor_m ::

Včeraj sem se pogovarjal z prijateljem in pogovor je nanesel visokih stroških in cenah avtomobilov. Pred kratkim pa je on zasledil zanimivo spletno stran. Da na kratko povzamem vsebino. Gre za pridobitev poljubnega vozila v uporabo, od avtomobila nižjega razreda do avtomobilov ranga ferrari za dobo dveh let. Sprva plačaš varščino (višina je odvisna od cene avta) nato pa dokaj nizek mesečni obrok. Edini strošek je gorivo, medtem ko je avto registriran in polno kasko zavarovan in še v garanciji. Po dveh letih pa dobiš varščino nazaj, oziroma jo vložiš v novo vozilo.

Zanima pa me kje je tukaj trik. Ne razumem kako se temu podjetju splača iti v tak posel, saj po mojem razmišljanju avto prehitro izgubi na vrednosti, da bi poslovali pozitivno. Se tudi vam zdi da gre tukaj za prevaro?

Utk ::

Teoretično bi morda zlaufalo, bolj verjetno je pa, da gre za catch the cash igro...dokler prihajajo not nove varščine, nekako gre, ko jih pa ne bo več dovolj, boš pa izgubil avto, ker ne bo plačan. Ker itak ni tvoj. Denar boš pa tudi težko nazaj dobil, če gre vse k vragu.

bluefish ::

Nekje je trik, saj te tak avto teoretično stane le 2160€ (računano za Grande Punto) ob varščini 6000€, ki jo kao dobiš povrnjeno v obdobju dveh let. Avto pa v tem času itak zgubi veliko več.

Matev ::

varščina?

zakaj bi palčeval varščino v višini cene vozila?

6000 eur je cena ki jo jaz ne dam za "nov" avto

sniffo ::

glej malo TV, par dni so enega takega "podjetnika" dali pianino špilat. njegove stranke so pa brez avtov ostale.

Slowenc ::

Cena vozila VW Passat Variant: 29.350 €
Varščina (30%) 10.000 €
Mesečni obrok: 135 € , ki ga plačuješ 2 leti.

Skratka smrdi mi tole, ker se vsekakor za enega ne more dobro izteči v tej zgodbi.
V bistvu sploh niso oni lastniki avtomobila, ampak je v prometni naveden en d.o.o. iz Nemčije.
Ti plačaš neki evrčkov, dobiš avto, ki ga samo voziš, lastnik nisi ti, potem se pa pripeti nek neljubi slučaj in kaj hitro lahko ostaneš brez vsega.
Pa kako te še nategujejo da moraš imet avto poliman z nekimi nalepkami, ker gre kao za promocijski avto.
Aja, pa to sploh ne dobiš novega avtomobila, ampak rabljen testni avto, pa še na tega čakaš do 3 mesece.
Skiny gate.

Utk ::

Oni ta avto dobijo dosti dosti ceneje, morda za 20 jurjev. Edina varianta, da se to izide bi bila, če bi oni v dveh letih iz tistih 10 jurjev naredili 30 jurjev, ti jih 10 vrnili, z 20 pa plačali avto. Mesečni obroki pokrijejo vse druge stroške (zavarovanje, servisi, itd), morda par sto evrov ostane, ampak to je res drobiž. Kako naredit iz 10 jurjev v dveh letih 30, je pa beyond me... Tiste reklame na avtu tudi ne morjo tolk prinest.

A. Smith ::

Očitno so tudi na Financah že zavohali, da je nekaj narobe (googlov posnetek članka :).

Če ima kdo žetone, si lahko prebere tudi tole.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

mihec87 ::

Enostavno avti krožijo tist denar ki ga pa vplačaš pa mojster lepo obrača..

Slowenc ::

In kje ga boš v trenutnem zelo neugodnem času tako pošteno obračal?
Skiny gate.

kixs ::

Ce znas, lahko obracas denar vedno! Na borzah lahko shortas tako pozitivno kot negativno gibanje. Ce prav "uganes", si vedno v dobicku ne glede na gibanje ali razne krize. Podobno je z Forex-om.

lp

gregor_m ::

Sem še malo pobrskal po netu in ugotovil, da so res sumljivi posli. Tako da me je že minilo vseskupaj. Najbolj da se tema obudi čez kake pol leta, ko bodo prve njihove stranke dobile avte (če sploh)...

Zheegec ::

Če tale človek še ni kazensko ovaden, pa še bo. Ravno sem bral članek, da je nekdo na popolnoma isti način ogoljufal stranke za 300.000€.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Steinkauz ::

A ni lažje obračat denar, ki ga porabiš, da kupiš avte :))

Matev ::

oni te lahko nategnejo s tem da ti preden avto vrneš posavijo pogoj da zamenjaš čuda delov v njem
kao - da ga vrneš v enakem stanju kot si ga dobil

in potem kak mehanik njihov zelo mastno zasluži

Tilen ::

Avto je v garanciji in kasko zavarovan.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Dr_M ::

Uf, kaj bo spet nekdo obiral folk. Sej je useeno ce so enga zaprli, je ze drug na sceni. Pa se ksn bo prsu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

KoMar- ::

Sam ne potem na S-T jokat ;((

Poldy ::

Meni se pa zdi odlična ideja. Dve leti pobiraš varščino, pridobiš recimo 1000 strank, pa če so vsi najemali punta za 6000€, v dveh letih kar precej dobiš. Nato dvigneš denar, greš nekam v tretji svet in firmo spraviš v stečaj. Avte verjetno tvoj poslovni partner legalno izterja nazaj.

Uf, še celo Mac Laren SLR Cabrio lahko rentaš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

IceIceBaby ::

Jaz sem nameraval vzeti avto pri njih, pa me je minilo.

1. zato ker gre očitno za neke mutne posle. Slovenska firma je podružnica avstrijske firme, ki je hčerinska firma nemške firme, ki vlaga v švicarsko banko, ki ima zavarovane kavcije nekje na karibih... :) Tudi, če gre za poslovni model, ki dejansko deluje je vse skupaj čudno.

2. To bi še preživel, ker bo verjetno zadeva delala še nekaj časa (2 leti kolikor bi imel avto bo verjetno še obstalo). Ampak cene za poljubne avtomobile so bistveno višje kot za te modele predstavljene na spletni strani. Za "custom" avto za cca 19k eur (Corsa OPC) hočejo 10k kavcije + obrok 135€. To je že malo bolj realna cena, ampak je previsoka, da bi se splačalo tvegat imho.

Aja, pa še to. Ko sem spraševal kakšnega Punta dobiš za ta denar tip ni znal povedati. Baje dobiš nek avto v tem razredu, nič ne moreš zbirat. Očitno res dobijo nekje FUL ugodne avtomobile (malo rabljene, testne itd) in jih po 2 letih prodajo z minimalno izgubo.

Matev ::

...

ko bo ta poslovnež enkrat imel v žepu par sto tisočakov evrčkov

kaj mu bo preprečevalo, da razglasi osebni stečaj - pobaše ves ta denar in odleti na karibe, kjer preostanek življenja preživi na plaži z dvema prsatima priveskoma
?

McNato ::

Če bi za aro bi bi jo plačal dobil bančno garancijo bi vsekakor razmislil. Cena je žal prelepa da bi bilo res :-/

imagodei ::

Ja, mal je čudna tale varianta. Bi tudi jaz opozoril na možni nateg...

Podobna varianta je sicer povsem legalna zadeva: gre za operativni leasing, s tem, da je tam mesečna najemnina običajno višja, poleg tega pa ne dobiš vrnjenega pologa. Je pa to namenjeno bolj podjetjem.
- Hoc est qui sumus -

Matev ::

a niso že pri agrocomercu nekaj takega delali

dajali denar za avtomobile, ki jih nato ni bilo

denarja pa tudi ne več

fikret abdič and kompani

mojsterleo ::

ze kr vidim cez ene 2 leti trenja z naslovom: ogoljufani kupci avtomobilov. in spet se bo foljk spraseval, kje je firma nasla ducat debilckov, ki so brez garancij dali naprej 10k+ €. jaz sumim, da je za vsem tem v bistvu POPTV, ki si na tak nacin dela poceni zgodbe.
.
.
.
.
ne resno, da se ne bi niti slucajno kdo spuscal v tele mutne poslove. you can thank me later.

Tear_DR0P ::

najverjetneje gre za nateg

ampak podoben poslovni model imajo "mobiteli" - ti pri njih kupiš za 10% cene aparat, ki je v akciji, pol jim pa dve leti plačuješ naročnino - očitno se izide - sedaj samo čakam da začne petrol prodajat avte na ta način in da pogoj da lahko dve leti samo pri njih tankaš :) - tak poslovni model bi se očitno kar izšel
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

#000000 ::

Še pomnite tovariši :) Sandija Grubeliča

Matev ::

ampak podoben poslovni model imajo "mobiteli" - ti pri njih kupiš za 10% cene aparat, ki je v akciji, pol jim pa dve leti plačuješ naročnino


s temi razlikami:

1.plačaš 10% cene mobitela - in ne polovico kot pri teh avtomobilih
2.ko kušiš mobitel je le-ta tvoj
3.v najemnini plačaš še tistih 90%
4.po preteku pogodbe ti mobitel ostane in ti ga ni potrebno vračati
5.oni nimajo nikoli nič denarja od tebe v dobrem (ni varščine - so takoj na začetku oni v bistvu v minusu)
6.če prekinejo pogodbo in izginejo - pač obdržiš še nepoplačan aparat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo "are" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10916872 (5158) Tidule
»

Kreativni najemi - kako ceneje do avtomobila... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5117796 (3055) Machete
»

Zakaj se prodajajo malo rabljeni avtomobili ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9517759 (14776) rejven
»

nakup avtomobila kredit leasing ipd..

Oddelek: Na cesti
2222829 (21758) Spajky
»

Nakup avtomobila z kavcijo

Oddelek: Na cesti
71572 (1274) WarpedGone

Več podobnih tem