» »

Q6600 temp

Q6600 temp

st0jko ::

Dejte tisti ki imate Q6600 povedat kakšne imate kaj idle in load temperature pri stock frekvenci, voltaži in z stock hladilnikom... Pri meni je namreč 35-40°C po parih urah idlanja, par minut obremenitve z x264 kodekom pa 55-60°C kar mi pa deluje malo veliko. Vceraj sem tudi ocistil hladilnik in na novo nanesel pasto AC MX-2.
keks?

krucymucy ::

Vredu je. Cisto normalne temperature za stock hladilnik.

st0jko ::

Ok... Zdej pa recimo da hočem malo navit. Kater hladilnik je soliden in ne preveč drag?
keks?

FrancBula ::

xigmatek s1283, scythe mugen, akasa 965
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

TOP ::

Za 4 jedrni procesor Q6600 je treba gor dat kakšen scythen mugen,če češ imeti solidne temp stane pa tam okrog 38e ne pa neke za 20e ker dosti ne boš pridobil.

FrancBula ::

sigurno bo z akaso veliko pridobil, če ima keš naj vzame mugna
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

AapocalypseE ::

Če maš denar si kupi Thermalright eXtreme 120. Med Akaso in Mugenom ni take velike razlike, da bi se splačalo kupit Mugena.

Zgodovina sprememb…

FrancBula ::

pri 4-jedrnikih je kar razlika
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

TOP ::

Je pri 4 jedrnikih je velika razlika jaz ma Thermaltake >Extreme 120 in je še vedno najbolji hladilnik za tale proc takoj za vodnim,sem pa že mel tud Mugen pa je bla razlika v idl 5 v load pa 8 stopinj.

BuBBle.D ::

Če maš denar si kupi Thermalright eXtreme 120. Med Akaso in Mugenom ni take velike razlike, da bi se splačalo kupit Mugena.


Podpis. Thermalright ti je najprimernejša izbira za navitega quada. Sicer rahlo drag a vreden svojega denarja. Poglej še hladilnike od Noctua, ki zaostaja za TRUE le za sopinjo dve a je cenejši in zraven dobiš še vrhunski ventilator.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

k4vz0024 ::

Kako pa je kaj z montažo ta draga hladilnika? A je treba na spodnjo stran mame plate montirat, kako ploščico?:(

BuBBle.D ::

Če misliš na Thermalright-a, se na zadnji strani matične namontira backplate.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

AapocalypseE ::

Kar je meni zelo dobro, ker potem res močno drži hladilnik. Z onimi plastičnimi zatiči pa je sam problem. ( stock intel hladilnik, akasa 965, mugen... )

k4vz0024 ::

To že. Treba pa je celo mašino razstavit.8-)

In kjer je "naj" v kategoriji brez zadnje ploščice in glede na enostavnost montaže, da zelo dobro hladi?

TOP ::

Ja pri Thermalright je to edini problem sam je pa ful dober ker z vijaki ne moreš prefosirati,ker se točno do določene meje zategnejo in je,pri tistih zatičih je problem ker ti lahk se tudi odpne ,če premalo pritisneš,da zaskoči.In še pritisnit moraš orenk,da misliš da boš ploščo zlomu.Kar se tiče hladilnik od Noctua je res ma ful kvaliteten vent gor sam je krepko predrak 70e stane in ti ga odsvetujem ,ker povprečno za 2 stopinji še slabše hladi od Thermaltake,sem ga mel.Tako da je škoda kej fantazirat,če hočeš najbolšega je treba dat 55e+9e za vent,če ti je predrago potle pa vzemi Mugen ker je Best bay.Mugen stane pa 38e in zraven dobiš še dober vent.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

ModriN96 ::

Napačn nebi biu niti TT BigTyp 120VX...

dinozaver7 ::

Napačn nebi biu niti TT BigTyp 120VX...

Res je, imam to zadevo na q6600, pa mi je znižal za 9, mogoče 10°C..
:P

axee ::

Ah, odgovor je tisti, ki se je prvi oglasil:xigmatek s1283. Za svojo ceno ni boljšega, in pomete z marsikaterimi scythi (katerih lastnosti so prokleti push pini). Tako da možnosti so samo 2, ultra 120 extreme če imaš denar ali pa xigmatek s1283. To sta hladilnika, ki se ju splača kupiti. BigTyp bi mene odvrniu samo že zaradi top-down oblike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

ModriN96 ::

Oblika je pa res važna ja LOL... Mislm d je kle bl pametn gledat kok ti zniža temp. in da dobr opravla svojo nalogo ne pa kko zgleda pa kako je oblikvan ;)

Men že skos dobr dela in mi je znižu temp. proca za 9c.

axee ::

No ne pametuj ti preveč, gre se za načrtovanje pretoka zraka, tower hladilniki so narejeni tako, da jih usmeriš (z ventilatorjem) direktno proti zadnjem ventilatorju in tako najučinkoviteje odvajajo toploto. Zato resnično redkokeri topdown kuler (noctua je primer kvalitetnega) doseže tako efektivno hlejenje kot tower hladilniki (če pogledamo kaj dobiš za svojo ceno). Nisem rekeu da ne dela dobro, vrjamem da je hladilnik super in si z njem zelo zadovoljen, govorim samo kaj se te časa splača kupiti za najbolj efektivno hlajenje.

ModriN96 ::

Ni blo mišlen kot pametovanje... Jst mam že od samga začetka komp brez stranskih plat in se mi da je to bolši učinek za odvod tpolote kot pa zaprt sistem pa not ful ventilatorjev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ModriN96 ()

axee ::

No, razumeu sem v tvojem postu kot da govoriš da pametujem, zato tak odziv :D Ja v tvojem primeru je taka rešitev bolja, se da pa z dobro postavitvijo dobiti super temperature. Pa brez zamere.

_koki_ ::

mam q6600@3.6ghz v kombinaciji z zalmanu 9500 24/7 idle pri spucanem hladilniku cca. 40 stopinj po jedru ko se pa zabije s prahu pa +5 stopinj, prime pa prileze skoraj do 70 stopinj, seveda v fajn prezračenem ohišju...

WildTHink ::

Ker sem pred kratkim zamenjal preveč glasen ventilator na hladilniku z novim me je seveda zanimala kakšna bo temperatura pred in po menjavi (večji ventilator in pretok zraka).
Ko se pogledal in opazil da je temperatura procesorja 64C v idle stanju sem bil presenečen. Po menjavi pa se je spustila za na 62C. Taka temperatura verjetno ni OK?
Kličem trgovino kjer sem pred 2 letoma kupil računalnik in se tam oglasil kjer so mi zastonj dali termalno pasto. Počistil staro in zamenjal z novo in temp. procesorja je 58C na idle. Pod samo obremenitvijo pa se dvigne na 72C.

Hladilnik je Scythe Kama Cross in procesor ni navit.

Kak predlog?
So... are you red or blue?

axee ::

Kakšno je hlajenje v ohišju?

WildTHink ::

Ventilator na zadnji strani.
So... are you red or blue?

ABX ::

Dokler temperature ne gredo čez 60°C ni potrebno menjavat hladilnika.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

vulcher ::

Konfiguracija

quad q6700 2.66GHZ
ram 4GB
ati radeon 4870

Imam problem. Ko igram igro metro2033 se mi računalnik segreje nad 62˙C. meni se zdi to nenormalno. ne vem točn kaj bi bilo lahko narobe, ker pri ostalih igrah mi deluje vse normalno, pri tej ko je pa zahtevnejša se mi pa segreje. ve kdo v čem bi bila težava. hvala za odgovore

Nwanko ::

Kaj pa maš za en cooler?

st0jko ::

Koliko nad 62°C? Namreč 63°C je tudi več kot 62, pa niti približno ni preveč za ta procesor z stock hladilnikom.
keks?

vulcher ::

čist navaden cooler imam. stock. dobila sem ga zraven procesorja. kar se pa tiče temparature, sem pa zagnala core temp in ko
sem šla v igro sem po desetih minutah stisnila pavzo, šla v windowse in pogledala core temp, poleg tega pa še ati overwrite.
Pri ati overwrite mi je temparatura šla na 50˙C, pri core se mi je pa dvignilo na 63°C približno. Če pa igram več kot deset minut
mi pa računalnik ugasne.

axee ::

Temperature so popolnoma "zdrave" in normalne. Nevem zakaj se komurkoli zdi 60°C visoka temperatura, nad 70 naj te skrbi. Se ti računalnik kar ugasne ali se ti pokaže moder zaslon?

Napiši tudi kater napajalnik imaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

vulcher ::

zadnje čase se mi tudi pokaže moder zaslon. vendar to redko. napajalnik je pa 12cm fan ATX 550WP

axee ::

Napajalnik bi moral biti dovolj, katera firma je to, kateri model?

Pomembno je KAJ se prikaže pri modrem zaslonu (katera koda).

vulcher ::

Ne vem katera firma je. js sm ga dobila prek e-bay-ja. ko se mi bo pa spet pojavil plav ekran bom pa pogledala
katera koda je.

vulcher ::

je kakšen program, da bi lhk pogledala katere koponente imam. ker v sistemu ti ne napiše vsega.pa tudi everest nima vsega.

axee ::

Napajalnik ni naprava, ki bi jo računalnik prepoznal (le napaja komponente, nič drugega). Gor ima zagotovo nalepko z tabelico in informacijami, to bo dovolj, slikaj pa prilepi sem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Lonsarg ::

Ni 60stopinj nič visoka temperatura. Mam računalnik doma z tem procesorjem, ki se mu je prah nabral na ventilatorju, v bistvu še bolj izoliral procesor kot hladil... in je kar naprej resetiralo komp, če smo ga dal pod obremenitev.

Everest je pokazal, da je bila Idle temperatura jeder 100-105 stopinj... Torej varovalo v BIOSU za varnostni izklop deluje šele tam pri 110stopinj očitno. Če je varovalo tako sprogramirano, se pomoje komot navije procesor toliko, da pod full load kaže 90 stopinj.

axee ::

No ja, vprašanje je potem koliko časa bo potem procesor zdržal.

vulcher ::

evo tuki je napajalnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: vulcher ()

IvoJan ::

lahko bi se tudi grafa pregrevala. ni vedno CPU kriv :D
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

axee ::

Sicer je napajalnik bolj dr** kot ne ampak zaenkrat to pustimo. Najprej z Everestom poglej temperature grafične kartice. Če bodo v meji normale (okoli 80°C) potem si zlovdaj Memtest in stestiraj ram da ga izločiš. Potem tako naprej še z grafično (furmark), procesorjem (intel burn test), nakoncu pa še vse skupaj. Na tak način izločiš vzroke za nestabilnost..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel C2D e7300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
21516775 (12125) barossa45
»

Hlajenje northbridgea na GA-965P-DS3

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212151 (1315) Pyr0Beast
»

MAX temperatura E8200? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
504137 (3458) Volta
»

Hladilnik za e6400?

Oddelek: Kaj kupiti
482626 (1997) AapocalypseE
»

Hladilnik za q6600

Oddelek: Kaj kupiti
342440 (1554) borut666

Več podobnih tem