» »

Kako izboljšat stock grafični hladilnik?

Kako izboljšat stock grafični hladilnik?

Fr33man ::

Ravno zadnjič se je pobahal sodelavc da je svojo 8800GTS 512 samo z izboljšavami stock hladilnika spravil iz 45-50 stopinj na solidnih 30-35 stopinj med dolgočasenjem grafične (vent grafike na 40%). Zdaj ne vem koliko je to res, ker namenski hladilniki (Thermalrigt recimo), ponavadi temperaturo znižajo nekje 10-15 stopinj.

Pa sem tuhtal kaj vse bi lahko naredil (sam je precej skrivnosten), na pamet mi je padlo sledeče:

1) razstaviš grafiko in zamenjaš termalno pasto ter termalne trakove na ramih
2) malo bolj močno pritegneš vijake, ker je privzeto precej slabo privit hladilnik na grafo (baje so bili to privzeti problemi pri večini GTX260 firme EVGA če se ne motim! - nekje sem o tem bral, se ne spomnim)
3) zbrusiš bakreni del hladilnika, ker je privzeto precej slabo obdelan, še vseeno ga ne zbrusiš čist do glažka, ker itak termalna pasta vsebuje delčke kovine, ki se morajo lepo med "zarezice" ulečt, poleg tega če preveč zbrusiš se površina stanjša in je zato potem slabši kontakt, predvidevam.
Mogoče zbrusiš tudi preostali alu hladilnik ker je privzeto kar spraskan in ni ne vem koliko gladek.
4) na rame, ki so ob jedru namesto termalnega traka naneseš kar termalno pasto??
5) VAŠI PREDLOGI!?

Namreč sam se odločam med nakupom novega hladilnika in izboljšavo stock rešitve, mi pa ni všeč ker je večina namenskih kulerjev precej težkih in prav grdo ukrivijo grafično, tisti lažji pa ne opravijo dela nič bolje kot stock hladilniki. Prav tako moraš na rame nalepit hladilničke, ki se gor primerjo kot pribiti in bi utegnil med odstranjevanjem, odstranit še čip.

5er--> ::

Izklopiš original ropotuljo in daš, da čez celo kartico piha en 120mm vent?

axee ::

Potem bi mogu tak kot en lijak usmerit v tisto majhno luknico kjer je bil prej blower vent, kar je ogromno dela. To kar si povedal je neka rešitev, nemorš se igrt z drugačnim ventilatorjem ker bi rabu prov blower vent ker so tudi rebra postavljena horizontalno.

Fr33man ::

Je kaka opcija da se stock hladilnik od 9800GTX+ (sam je še nisem razstavlal zato sprašujem), prešraufa tako da vzameš stran tisto plastično masko? Maska se mi zdi da precej ovira odvajanje toplote.

Meizu ::

pa ti jst povem da je ne. Maska služi ravno temu, da zajame topel zrak in (še posebej če maš 2 slot grafo) ga odpihne s pomočjo blower venta ven iz zadka kište. Če ne bi blo tise maske, potem bi topel zrak ostajal v kišti in rezultat bi bil ta, da bi imele nasploh vse komponente v računalu višjo temperaturo.

Edit: Moment, ti imaš 9800GTX? Pa koga sploh nadgrajuješ? Kolikor se spomnem, ko sm jst imel to grafo sem jo mel hladnejšo kot CPU bogati. Niti v špilih ni šla čez 60c. Zdej ko sm menjal na HD4870 bi pa le mogoče lahko kej ukrenil glede prevelike toplote. Pa še to reši sam en preprost rewrite shranjenega profila, da ti konstantno piha vent na npr, 40%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Fr33man ::

Jp imam 9800GTX+ v 55nm tehnologiji. Ja no men se zdi 45 stopinj stock kr velik. Proc imam stock 35-38 stopinj (Q6600 - 3,2Ghz:D s tem sm kar zadovoljen), z grafiko pa še ne najbolj.

Meizu ::

ja in kaj nj jst rečem ki imam stock na hd4870 80c v idle? Ne skrbi, brezveze si kurit garancijo zaradi 10 stopinj nižje, a že tko maš hladen hardware.

Fr33man ::

80 stopinj :O:O:O Dober da se ti ne začne topit :D. Sm tut jst razmišlal o ATI-ju, samo zdaj me je v momentu minil. :P

Meizu ::

Sej če daš vent na 40% konstant je lepo 45stopinj idle in max 60c. Ja tko je, sam grafe si itak narejene tko, da jih lahko matraš do 130c.

Visoka stopinjaža je pač problem tehle HD4xxx serij.

Fr33man ::

Eh men so igrce španska vas 8-). Mam pa rad da je vseen mal močnej! Ja nič pol bom pa sam pasto zamenjal pa mal prtegnu pa kolkr bo padlo bo padlo.

tilinho20 ::

Pri meni je 4850 z Accelero S1 + 2x120mm venta je okrog 32°C.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia izdala naslednjo kartico na GK110: GTX 780 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5418648 (16682) Dober dan
»

problem na grafični

Oddelek: Strojna oprema
191202 (971) mr1two
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70744144 (19638) Music Man
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje nVidia grafičnih kartic (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
539435 (7719) jebesemeni
»

V3 3k Vroc kot le kaj!

Oddelek: Pomoč in nasveti
201825 (1616) alien-w

Več podobnih tem