» »

Google poziva k prenahanju uporabe Internet Explorerja

Google poziva k prenahanju uporabe Internet Explorerja

Slashdot - Google je nedavno pozval uporabnike Gmaila, da naj prenehajo z uporabo Internet Explorerja 6 v korist Firefoxa oz. njihovega Chroma, saj sta slednja dvakrat hitrejša od Internet Explorerja 6. Le-ta je bil označen kot nepodprt brskalnik in zato uporabniki z njim ne morejo dostopati do naprednih storitev.

Spomnimo še, da je spletni velikan nedavno odstranil Firefox iz njihovega svežnja programov Google Pack in ga nadomestil z Google Chromom, nato pa dodal neposredno povezavo za prenos omenjenega brskalnika pod iskalnik Google in filmsko storitev YouTube.

Googlova odločitev, da označi IE6 kot v Gmailu nepodprt brskalnik ne vpliva le na domače uporabnike, temveč tudi na tisoče malih in srednje velikih podjetij, ki uporabljajo storitev Google Apps, zanimivo pa je tudi, da na Firefox presedlata dva od treh nekdanjih uporabnikov Internet Explorerja.

54 komentarjev

«
1
2

pviran3 ::

Nesramni google:))
Sam Firefoxa ne smejo nehat podpirat, škoda bi ga blo:O

Pesimist ::

Ah Chrome je ze super stvarca.

Jaka83 ::

Chrome je super stvarca, ki še vedno ne podpira NLB Klik-a.

pviran3 ::

Mal si preberite, kake pogoje sprejmete, ko namestite zadevo, pa vas bo minilo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

Pesimist ::

Ni vazno, dokler ne prepisem hise in avta googlu. :D

neocodex2 ::

Se dobi "drugo" verzijo Chroma, ki je čista in brez navlake ter pogojev, samo se trenutno ne spomnim imena.

edit: SRWare Iron

Zgodovina sprememb…

Utk ::

SRWare Iron je poln bugov.

DJ MartiNi ::

Dokaj zanimiva poteza Googla. FF se itak širi (sedaj se bo mogoče še hitreje). Zanima pa me do kje bo pa ta Chrome prilezel.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Meizu ::

Predvsem me pri Chrome moti nerodno dodajanje zaznamkov. Pogrešam možnost kot jo ima FF lepo da si zavihke kr pod orodno vrstico preneseš in je.

Sej mogoče se tudi pri Chrome to da sam sm jst slep verjetno u božju mater...:| Če se to da narest, pol si skinem Chroma definitivno.

___ ::

če misliš tisto.....da so pod vrstico kamor vtipkaš url zaznamki, je sila preprosto:) naravnost otročje preprosto:) na desni kjer si zaznamki lepo označiš zaznamek ki bi ga rad imel vedno vidnega in ga povlečeš pod url vrstico...to je to:)


sicer pa te že takoj ko dodajaš zaznamke lepo vljudno praša ali naj zaznamek shrani pod druge zaznamke, ali pod vrstico z zaznamki:)

upam da je to pomagalo
lp

camx ::

Za dodat bookmark klikneš na zvezdico zraven url-ja.
Vrstico z zaznamki prikažeš s klikom na ključ (desno) -> Always show bookmarks bar

Meizu ::

Hja, sam meni prikaže pol te zaznamke kot tiste strani, ki jih najbolj pogosto obiščem ane.... Sej bom zdej dol povleku pa še enkrat sprobal...

HyperKiller ::

IE pade pod skupno težo Chromea in Mozille, Google slednji odpove sponzoriranje, fertik luštn. Obratno bi blo težje, kali?

Kako že gre; world domination proceeding as planed?
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

OmegaM ::

Meni pa lih od teh treh najhujsi Chrome, na prvem mestu Lisicka, na drugem pa IE, se posebej ker je pri meni, vsaj pri meni v visti veliko hitrejsi kot pa v win XP.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

mtosev ::

Ie6 je iz leta 2002. :))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

blackbfm ::

Chrome rabi še kakšnih par (recimo 5) let preden bo to kar bi moral bit.

boolie ::

Chrome rabi še kakšnih par (recimo 5) let preden bo to kar bi moral bit.

Kaj pa bi Chrome moral biti? Takoj, ko bo dodal dodatke (plugine) - kar mu najbolj manjka - ne bo več Chrome v prvotnem pomenu besede.
Kaj pravite pa na IE 8 (zaenkrat še v beta različici)? Mislim, da se razvija v pravo smer.

blackbfm ::

Obstaja samo ena "stable" verzija, ki ni stara niti en mesec ti pa sprašuješ kaj bi Chrome moral biti?:D Primerjaj recimo prvo stabilno različico firefoxa z zdajšnjim. Kater se ti zdi boljši, bolj varen, bolj uporaben? Mene moti ker forsirajo nek nezrel brskalnik in ga prikazujejo kot da je najboljši med vsemi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

ozbolt ::

OMG, Opera samo ,2 več od Netscape. Ajej.
Sicer pa Chrome je ClosedSource zato odpade.

OmegaM ::

mtosev, govorim o IE7, ce ze omenjam visto pa ce primerjam v visti pol bi lahko enako biloza XP, IE7

LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Tr0n ::

OMG, Opera samo ,2 več od Netscape. Ajej.
Sicer pa Chrome je ClosedSource zato odpade.

Ti si celi closed source.

http://src.chromium.org/viewvc/chrome/t...

sss ::

lol @ ozbolt

Še par pluginov, ki jih uporabljam na firefox pa bo chrome vreden moje pozornosti :)

mcrastur ::

Po enodnevni uporabi Chroma ugotovis,
- ko te sprasuje "Naj si Chrome zapomne svoje geslo" in po nesreči izbereš -> "Never for this site" .. pol ne mors tega spremenit, razen če greš z SQL Lite-om iskat ta zapis v filu .. pa zbrises ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mcrastur ()

Jaka83 ::

Tudi vsa shranjena gesla za strani so takoj dostopna vsakemu, ki pogleda v nastavitve brskalnika. Pri FF lahko to zakleneš z generalnim geslom, v Chrome pa samo klikneš na show password in ti brez problema vse prikaže.

R33D3M33R ::

Internet Explorer 6 je bil označen kot nepodprt brskalnik


Končno. Komaj čakam, da se IE 6 pobere. Upam, da ga bo kmalu manj kot 5% :)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

murmur ::

Chrome je super stvarca, ki še vedno ne podpira NLB Klik-a


Skrajni cas je ze da zamenjas banko. Skrajni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

Looooooka ::

ce bi rekli v prid firefoxu bi clovk se razumel...ampak ie zamenjat za chrome je pa naravnost smesno.se racunov ne mors placat...kaj sele da bi kj kupu prek neta.Bom sel s chrome na google...vidu reklamo...hotu kupit...in bom jebal jeza.
FAIL!

Tr0n ::

Kupujes lahko komot. Problem je pri klient certifikatih, ki jih zaenkrat se ne podpira (oz. ne podpira vseh tipov).

Pa mislim, da bi vsak pameten clovek moral takoj zamenjat IE (6, 7 ali 8) za nekaj boljsega (karkoli drugega).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

smihael ::

Mal si preberite, kake pogoje sprejmete, ko namestite zadevo, pa vas bo minilo...

Zato pa jez uporabljam Iron, ki ima isto bazo kot Chrome vendar brez tistih vskavkov kot univerzalni ID...

sinalko ::

Hja, Chrome je res hiter, samo ne vem, zakaj mi vedno po nekaj urnem brskanju z njim po internetu Ad-Aware in SpyBot-search and destroy, vedno nekaj najdeta, medtem ko pri brskanju z Firefoxom ne najdeta nikoli nič. Se pravi da varnost ni na enakem nivoju.

boolie ::

Kupujes lahko komot. Problem je pri klient certifikatih, ki jih zaenkrat se ne podpira (oz. ne podpira vseh tipov).

Pa mislim, da bi vsak pameten clovek moral takoj zamenjat IE (6, 7 ali 8) za nekaj boljsega (karkoli drugega).

Zakaj mečeš vse verzije v isti koš? Pri Microsoftu je med verzijami brskalnikov ogromna razlika, prav tako kot je ogromna razlika med verzijami Windowsov. Res pa je, da to ne velja za FF: med različico 2 in 3 je bilo veliko manj razlik (ena bolj opaznih - večja "varnost" (teženje) glede neverodostojnih strežniških certifikatov).

_Enterprise_ ::

Obstaja samo ena "stable" verzija, ki ni stara niti en mesec ti pa sprašuješ kaj bi Chrome moral biti?:D Primerjaj recimo prvo stabilno različico firefoxa z zdajšnjim. Kater se ti zdi boljši, bolj varen, bolj uporaben? Mene moti ker forsirajo nek nezrel brskalnik in ga prikazujejo kot da je najboljši med vsemi.
Primerjaš prvo verzijo Firefoxa in prvo verzijo Chroma. To je neumno.

Testman42 ::

Po moje bi mogla Firefox pa Chrome skupi jet v en, univerzali brskalnik ki ima dobre lastnosti obeh....
Če že ne drugega pa nej vsaj Google naredi kak "wishlist" kjer userji pišejo želje/predloge...
Dol z IE-jem...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

sakkra ::

Jaz uporabljam Chrome (80%), ostalo pa lisico in IE6. Googleju še veliko manjka (resume download, certifikati,...) a osnovno delovanje mi je še najboljše. Pa vse dela kar hitro. IE mam za NLB klike, edavke, šopinge in podobno. Je pa lisica kar dovršena in resen izdelek da vsi resni mejkerji web izdelkov naredijo podporo tudi zanjo. A bo vedno kakšna stvar ki bo delala samo v IE vsaj dokler bo M$ monopolist, ki se neče podrediti nekemu dogovorjenemu standardu.

Jaka83 ::

Chrome je super stvarca, ki še vedno ne podpira NLB Klik-a


Skrajni cas je ze da zamenjas banko. Skrajni.


Nja, kako priročno je banko menjat. Skoraj tako, kot če menjam brskalnik ane. In tudi državo moram menjat, ker tudi davkov ne morem obračunat online. Kako so nekateri duhoviti, res.

Poldi112 ::

Nisi razumel, nlb klik je en tak velik in nlb bedna banka da bi se ju moral znebiti ne glede na vse ostalo. Itak pa klik tolikokrat popravljajo da ga itak skoraj nimaš možnosti uporabljati, tako da te chrome tu niti ne bo oviral :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

boolie ::

Po moje bi mogla Firefox pa Chrome skupi jet v en, univerzali brskalnik ki ima dobre lastnosti obeh....
Če že ne drugega pa nej vsaj Google naredi kak "wishlist" kjer userji pišejo želje/predloge...
Dol z IE-jem...

Zakaj dol z IE-jem? Vsak brskalnik ima dobre in slabe lastnosti. Težko boš dosegel kompromis - tako kot pri vseh drugih stvareh; najboljše ne bo zastonj in zastonj ne bo najboljše.

Jaka83 ::

Poldi112: Ne vem kakšne težave si ti imel oziroma jih imaš pri NLB, ampak meni vse deluje, če le ne uporabljam Chrome-a. In tudi če primerjam poslovanje SKB in NLB, ne vidim nekih hudih razlik. Denar je denar, v vsakem primeru ga dobim če grem na bankomat ali v poslovalnico skratka s svojimi bankami sem zadovoljen.

Pa oproščam se zaradi off-topic, ampak ne vem zakaj nekateri vedno nekaj bluzijo tudi če nimajo trdnih argumentov zakaj nekaj suxx.

trnvpeti ::

zakaj rabi chrome za 1 tab, eno spletno stran 30M prostora?
pa cela spletna stran ni vecja kot pa 1M
kje je ostalih 29M?

Tr0n ::

Kupujes lahko komot. Problem je pri klient certifikatih, ki jih zaenkrat se ne podpira (oz. ne podpira vseh tipov).

Pa mislim, da bi vsak pameten clovek moral takoj zamenjat IE (6, 7 ali 8) za nekaj boljsega (karkoli drugega).

Zakaj mečeš vse verzije v isti koš? Pri Microsoftu je med verzijami brskalnikov ogromna razlika, prav tako kot je ogromna razlika med verzijami Windowsov. Res pa je, da to ne velja za FF: med različico 2 in 3 je bilo veliko manj razlik (ena bolj opaznih - večja "varnost" (teženje) glede neverodostojnih strežniških certifikatov).

Mah, jaz se IEjem izmikam kot hudic kriza.

Ni to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

boolie ::

Jaz uporabljam Chrome (80%), ostalo pa lisico in IE6. Googleju še veliko manjka (resume download, certifikati,...) a osnovno delovanje mi je še najboljše. Pa vse dela kar hitro. IE mam za NLB klike, edavke, šopinge in podobno. Je pa lisica kar dovršena in resen izdelek da vsi resni mejkerji web izdelkov naredijo podporo tudi zanjo. A bo vedno kakšna stvar ki bo delala samo v IE vsaj dokler bo M$ monopolist, ki se neče podrediti nekemu dogovorjenemu standardu.

NLB klik na IE 6? A ni ravno ta novica malo spodbudna, da upgrejdaš na IE8 (beta8 je veliko varnejša od 6-ice!) ali pa vsaj na IE7? Torej praviš, da te standardi omejujejo in ker se jim IE ne podreja, lahko napišeš nekaj, kar bo delalo samo v IE? Zagotovo lahko napišeš, ampak vsak programer, ki da kaj na obisk spletnega mesta ne programiral samo za en brskalnik, ampak bo poskušal podpreti večino. Katere standarde pa imaš v mislih? IE8 podpira W3C standarde, ima pa tudi t.i. compatibility mode, ki strani prikazuje kot IE7.
Če primerjamo monopoliste je pa Google že kar visoko - podpira (oz. je) pač dva brskalnika. Kaj pa pravite Mac navdušenci nad Safarijem - ko že ravno govorimo o brskalnikih?

trnvpeti ::

mac delez je 10%
safari je 6%
pa recimo se 1% safari uporabnikov na winsih
torej polovica mac uporabnikov je sla dol s safarija

neocodex2 ::

mac delez je 10%
safari je 6%
pa recimo se 1% safari uporabnikov na winsih
torej polovica mac uporabnikov je sla dol s safarija


Verjetno na firefox, opero? Saj zakaj pa ne...

sakkra ::

boolie poglej si nekaj k je narejen z asp. Naprimer SAOPov minimax zalavfaj v IE, lisici in Chromeju. Poglej kakšne menuje..... Zakaj je ravno v IE vse prav razporejeno v lisici pa ne?

kriko1 ::

Ker pri SAOP očitno niso slišali za standarde.

arjan_t ::

boolie poglej si nekaj k je narejen z asp. Naprimer SAOPov minimax zalavfaj v IE, lisici in Chromeju. Poglej kakšne menuje..... Zakaj je ravno v IE vse prav razporejeno v lisici pa ne?


če nekaj delaš primarno za ie bo seveda tam lepo delalo, v brskalnikih ki standarde upoštevajo pa seveda ne, so pač nesposobni

arjan_t ::

zakaj rabi chrome za 1 tab, eno spletno stran 30M prostora?
pa cela spletna stran ni vecja kot pa 1M
kje je ostalih 29M?


brskalnik si "zgradi" celotno DOM drevo in še marsikaj druga kar rabi RAM, a misliš da brskalnik dobi html, ga prikaže in vrže "stran"?

edit: napacen quote =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arjan_t ()

R4DK0 ::

FF 4 ever, enostavno, najboljši.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chrome praznuje 10 let

Oddelek: Novice / Brskalniki
397544 (5169) gendale2018
»

WordPress nagnal Internet Explorer 6

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
93338 (2686) techfreak :)
»

Google ukinja podporo za IE6

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3514012 (10080) ingo
»

Googlove nastavitve v elektronski pošti

Oddelek: Omrežja in internet
61654 (1529) linkiandrej
»

Google poziva k prenahanju uporabe Internet Explorerja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5410624 (7591) boolie

Več podobnih tem