» »

Priklop dveh računalnikov

Priklop dveh računalnikov

alexa-lol ::

hej mene zanima če je kakšna možnost da maš dva računalnika povezana in da delujeta kot eno? A se da matična kako povezat

Lynx ::

nep... koker jz vem ne gre... lahka maš pa dva povezana na en monitor pa eno miš in tipkovnico... se dobi vmesnik.. da bi pa kište povezu pa še nism slišu...

alexa-lol ::

ja sj to mislim....1 ekran...1 tipkovnica...1 miš...1 OS...ampak pac dve kisti in s tem dva procesorja...

Lynx ::

ja sj to mislim....1 ekran...1 tipkovnica...1 miš...1 OS...ampak pac dve kisti in s tem dva procesorja...

aha:))sm te razumo da di rad dve kište povezal na tak način ko SLI al pa Crossfire za grafične..
gre tko ja.. v comtronu imajo vmesnik, v bigbangu,...

alexa-lol ::

kok pa to kej stane?
a potem ce imas 2 procesorja, ki imata na testu X rezultat 100 maš potem 200? A gre to tko?

clix ::

Ne, comp_freak je mislu tko, da pac z 1 miško in tipkovnico uporabljaš dva LOČENA računalnika.

Izbeglica ::

Seveda obstaja, v konec koncev so tako tudi narejeni današnji super računalniki. Zadeva se imenuje clustering, natančneje je to kar ti iščeš Load balancing clustering.
Za začetek bo dovolj da si prebereš članek na Wiki( Computer cluster @ Wikipedia ), potem pa malo pogoglaj.
Aja pa to je smiselno predvsem za kake raziskovalne app-je, ki ogromno računajo. V domači rabi pride to morda prav edino če se ukvarjaš z glasbo na studijskem nivoju, ter montažo videa, pa še za to so današnji procesorji več kot dovolj.

//Popravljen link

Zgodovina sprememb…

Oddin ::

Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Lynx ::

ja jaz sem mislil dva ločena računalnika da nimaš zdej dveh monitorjev pa te fore, in ne zdej da se boosta moč k sta dva... pač enkrat maš enga pa preklopiš šteker pa uporabljaš drugega..

clutsteringa pa se pomoje za home usage ne splača uporabljat in ne delat..

sam noro bi pa blo dva highend quad core-ca vezat skup pa vse komponente skup z rami, platami grafičnimi, maš pol lahka 4 grafe:D

Oddin ::

Potem pa potrebuješ KVM preklopnik. Dva računalnika, en monitor, ena miš, ena tipkovnica.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

alexa-lol ::

kok pa kpw preklopnik stane? kako je z operacijskim sistemom in tmei stvarmi?

lasse007 ::

Recimo takšen KVM preklopnik:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tipkovnica za dva računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
617395 (6487) WizzardOfOZ
»

Dva sistema na eni plošči

Oddelek: Novice / Matične plošče
444502 (2904) MacQ
»

kvm preklopnik

Oddelek: Strojna oprema
131372 (1141) solatko
»

razdelilec 1 monitor, 1 miška, 1 tipkovnica - 2 računalnika

Oddelek: Strojna oprema
155005 (4713) Sc0ut
»

DVI KVM preklopnik na VGA monitor

Oddelek: Zvok in slika
114413 (4262) Saladin

Več podobnih tem