» »

nov pc, kako z internetom

nov pc, kako z internetom

biokill ::

torej, domov sem prinesel nov pc, starega sem izkopil , novega priklopil , tudi s kablom za internet.....v čarovniku za omrežja sem si ga vstvaril a ne deluje..

Imam pa kabelski internet pri lokalnem operaterju..torej modem..


kaj naj naredim, L.P.
  • spremenilo: biokill ()

biokill ::

vidim, da sem malo čudno napislal....

Imam kabelski internet pri lokalnem operaterju, na katerega sem imel preko kabela->modem priklopljen pc. Zdaj sem domov prinesel nov raćunalnik, starega sem odstranil, in na njegovo mesto postavil novega, vklopil kabel za internet, in se loil vstvarjanja povezave prvo me vpraša kakšno vrsto povezave hočem, ponudi mi:
-vzpostavi pov. z inter.
-vzpo. pov. na mojem delovnem mestu
-namesti domače omrežje ali omrež. za manjše podjet.
-namesti napredno povezavo

tukaj sem izbral prvo možnost. potem mi ponudi s5 možnosti in sicer:
-izbrati jo žželim s seznama ponudnikov int strani
-povezavo želim vzpos. ročno

-uporabiti želim cd

itd.

mi ne rata in ne rata

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

biokill ::

itd.



ali moram izbrati ročno, vendar moram šptem neke stvari vpisvat.... rabim pomoč.....

imam pa win xp

L.P.

Tomaz Eruj ::

kaj ko bi raje ponudnika poklical? nekateri so plačani za to da za telefonom sedijo in tebe čakajo.

amacar ::

Evo ti bom povedal, kak to js delam.

nadzorna plošča --> omrežne povezave --> ustvari novo povezavo --> v okencu daš naprej --> izbereš možnost vzpostavi povezavo z internetom, potem daš naprej --> izbereš povezavo želim vzpostaviti ročno, potem ndaš naprej --> daš vzpostavljanje povezave z uporabo širokopasovne povezave, ki zahteva uporabniško ime in geslo, daš naprej --> vpišeš ime povezave (js mam siol in mam vpisano adsl, ni važno kaj vpišeš), potem daš naprej --> v tem okencu vpišeš uporabniško ime in geslo, ki si ju imel vpisani že na starem pc-ju, drugo pustiš obklukano in daš naprej --> obkljukaš možnost dodaj bljižnico za to povezavo na namizje, daš dokončaj --> odpre se ti okence, kjer izbereš vzpostavi povezavo in že imaš vzpostavljeno povezavo --> ko pa boš naslednjić vzpostavljal povezavo pa samo na namizju klikni na tisto povezavo, ki si jo naredo (pr meni je to adsl) in spet izberi vzpostavi povezavo

upam, da sm ti pomagal, lp amacar

kockish ::

Poklici ponudnika, najverjetneje mu moras sporociti novo mac adreso.

biokill ::

hvala, sem poklical ponudnika.....Mi je rekel, da bo prišel pogledat številko moje mrežne kartice...

rekel je , da bo prišel šele v ponedeljek......ali kdo ve, kje bi lahko sam pogledal to številko in mu jo sporočil, ker je do ponedelka kar dolga :D

L.P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

MTB ::

Prižgi stari računalnik. Pojdi v command prompt. Vpiši ipconfig/all . Zapiši nekam physycall address od local area connection. To isto številko prepiši na nov računalnik (brez minusov) v lastnosti mrežne kartice pod network address (odvisno od kartice je lahko tudi locally administred address, MAC, hardware address). In to je to. Spodaj maš primer za atherosovo kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MTB ()

biokill ::

kje pa se nahaja ta "command prompt"

MTB ::

Start - Programs - accesories. Lahko tudi pod run vpišeš command.

biokill ::

Sem naredil, a internet še vedno ne deluje.....vseeno hvala :D

Še kakšen predlog?

ttommy ::

Kolikor se meni zdi,moraš ročno vpisat IP naslov in dns strežnike.
Poglej v pogodbi,če imaš te številke....
Gamer

MTB ::

Kje imaš net? Pri kabelnetu?

biokill ::

kabelnetu ja....

sanmix.si

MTB ::

Če je pri kabelnetu, mora biti vse na automatic, nikakršnega dns-a in ip ni potrebno vpisovat. Pa preveri, če si vpisal pravi mac. Tudi bluetooth, wifi in se kaj se ti lahko pojavi tam pod ipconfig.
Če je vpisan pravi mac MORA delat. BTW, sem včasih delal za njih, tako da je to 100%.

biokill ::

pod network address sem 100% napisal pravo kodo, sem že 3x preveril..v cmdju kodo..

Kaj bi še lahko bilo....

ali naj zbrišem vstvarjeno povezavo na nov. kompu in ustvarim na novo?

če naredim to, ali naj izberem tam ročno in kj potem kliknem??

MTB ::

Ne rabiš nobene povezave. Pod network connections mora biti samo local area connection (povezava lokalnega omrezja), vse na automatic, mrežna kartica mora imeti skopiran mac in stvar mora delat.

biokill ::

meni piše pod network connections local area connection 2
......potem tam, kjer naštimaš pri mrežni (advance) imam nekatewre naštimane napisan disabled.....pa ful več teh stvari kot na starmu kompu....

pa na starmu kompu tam sploh nimam nobene številke napisane in tudi drugačen ip imam...

MTB ::

OK, bistvo. Tvoj kabelski modem deluje samo v povezavi z določenim računalnikom, oz. mrežno kartico. Prepozna jo po MAC naslovu, ki si ga dal operaterju pri priklopu. Se pravi da tvoj stari računalnik deluje v povezavi s tvojim modemom.
Kar ti poskušam pomagat je, da prepričaš tvoj modem, da je povezan še s starim računalnikom, oz. staro mrežno kartico. In to narediš tako, da mac iz starega skopiraš na novega. Tam maca ni bilo vpisanega zato, ker je to njegova "osebna" številka, ki mu je že itak privzeta. Vsaka mrežna kartica ima svoj mac, ki je identičen. Nov računalnik ima drugo kartico, kjer pa mac ni isti kot na starem računalniku. Zato ga moraš spremenit, to si naredil na zgoraj opisani način.
IP-ji praviš da niso enaki. Če bi pustil na avtomatic, bi IP moral biti isti. Nastavitve local area connection morajo biti kot te tu.

Če nisi čaral po ostalih nastavitvah, pustil vse na privzeto in si spremenil mac, mora delat BP. Če si pa pacal tam kjer ne veš za kaj se gre, boš pa pač čakal ponedeljek.

biokill ::

kje če bi pustil avtomatic, me ni nikjer nič od tega spraševalo.......kako pa sploh prideš do tistih local ara nastavitev...?

imam pa tam pri local area connection ključavnico v zgornjem desnem kotu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

biokill ::

tara, sem našel in naštimal kot je na slikci in sedaj deluje.....

MTB, iskreno hvala, brez tebe mi nebi uspelo....thx...a lot :D:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

MTB ::

Ni za kaj... Sem že mislil, da ti ne bo ratalo, ko si toliko kompliciral :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaradi mreže se mi tresejo možgani

Oddelek: Pomoč in nasveti
172844 (1860) Cervantes
»

Vzpostavitev LAN na prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
51271 (1190) Jakka
»

Ne dela internet na enem računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
133870 (3666) imagodei
»

nov komp in takoj problemi s povezavo

Oddelek: Omrežja in internet
7860 (807) Spartak
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222163 (1937) TribesMan

Več podobnih tem