» »

Z avtom iz Velenja v Novo mesto

Z avtom iz Velenja v Novo mesto

R33D3M33R ::

Prosil bi za nasvet kako pot naj uberem iz Velenja v Novo mesto. Po avtocesti se ne morem peljati, saj nimam vinjete. Pot pa naj bi bila čim enostavnejša (enostavnosti dajem prednost pred dolžino) - da se ne bom lovil po kakih zakotnih krajih :)

Hvala!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

c0dehunter ::

Malo poglej možnosti na geopediji.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Veleje-Arja vas-Celje-Laško-Zidani most-Sevnica. Potem pa imaš na voljo več poti. Skozi Krško ali Mokronog... Vzemi vrečko za kozlanje.

Gandalfar ::

Ideja, kupi si letno vinjeto za 2009, ker ti itak ze velja: * Letna vinjeta za tekoče leto bo veljala od 1. decembra predhodnega leta do 31. januarja prihodnjega leta (skupaj 14
mesecev).

PacificBlue ::

Sj ni tezk. Iz velenja do celja verjetn znas po regionalni cesti prit, potem iz celja gres v smeri prosti laškemu pa naprej do sevnice. V sevnici zavijes desno proti Mokronogemu oz prej je ena vas Gabrje, pa potem lahk gres za Trebnje ali Brezovico. Poglej si na zemljevidu(najdi.si)
I’m out.
:3

Ziga Dolhar ::

Tema govori o iskanju ne-AC poti med Velenjem in Novim mestom, in NE o "vinjetah".
https://dolhar.si/

glaš ::

Ne it čez Mokronog, ko se pelješ od Sevnice proti Krškem, je par km naprej od Sevnice na desno odcep za Studenec, Bučko,tam zaviješ in se skoz držiš glavne ceste do Škocjana, od tam greš še dva tri kilometre naprej in prideš do avtoceste pri Bramacu, greš še par sto metrov naprej po ravnini in imaš odcep za Otočec, Šmarješke toplice, Nm. Od tam imaš vzporedno cesto z avtocesto skos do NM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glaš ()

R33D3M33R ::

Ok, hvala zaenkrat.
Še nekaj vprašanj: Verjetno moram iti iz Velenja v Žalec in nato do Celja ? V Celje sem se peljal le enkrat po navadni cesti in še to pred več leti.

Malo bolj problematično bo verjetno od Sevnice naprej. Torej Gabrje, Mokronog in nato opciji Brezovica ali Trebnje. Se mi dozdeva, da so čez Trebnje sami ovinki, ampak je verjetno najmanj zakomplicirana pot.

Aja, glede vinjete. Zame je to praktično vstran vržen denar. Letos sem se peljal po avtocesti enkrat ali dvakrat, to je pa bilo vse.

/edit: aha, hvala glaš, bom preučil tudi to opcijo.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Še nekaj vprašanj: Verjetno moram iti iz Velenja v Žalec in nato do Celja ? V Celje sem se peljal le enkrat po navadni cesti in še to pred več leti.


Ne, lahk gres tam v Arji vasi ko gres drugace na avtocesto kr naravnost. So smerokazi za celje.
I’m out.
:3

karafeka ::

Evo, črna je do celja.

Velenje celje



Če nebi rad šel skozi Celje pa pri Petrovčah zaviješ dol (rdeča), ven pa prideš pod Celjem.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

glaš ::

Po tej opcijji, ki sem jo jaz napisal, dnevni imigranti iz Sevnice do Nm v veliki večini uporabljajo, edina razlika je, da grejo oni v Dobruški vasi pri Bramacu na avtocesto, ti boš šel pa po stari cesti, ki poteka vzoredno. Aja, pot ni tako zakomplicirana kot se sliši, se držiš glavne ceste in ne moreš falit.

clothes ::

Uporabi Google maps, ki po novem omogoča tudi planiranje poti po Sloveniji

R33D3M33R ::

Še enkrat hvala. Mi je ratalo brez zapletov, razen enega. Za območje pri Sevnici sem si slabo ogledal zemljevid in sem se nekaj časa peljal po napačni strani reke, ko sem pogruntal zmoto. Ovinki pa so bili zabavni in sem v njih pravzaprav zelo užival :D
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najlepša, najhitrejša pot Maribor-Kostanjevica na krki

Oddelek: Loža
254298 (1084) ToniT
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16334776 (32528) Heavy
»

Najcenejša pot na morje

Oddelek: Na cesti
418308 (6241) GrimReaper
»

Najboljša cesta: Maribor - Novo Mesto

Oddelek: Na cesti
93027 (2621) c00L3r
»

Od MB do LJ brezplačno po avtocesti?

Oddelek: Loža
121897 (1548) Cokolesnik

Več podobnih tem