» »

graficne kartice

graficne kartice

smokysmile ::

imam graficno gainward HD 4870 1024MB in me zanima ce bi nabavil se eno da bi imel 2X4870,bi blo kej razlike npr.v FPS-jih,itd?
LP!

mesoreznica ::

Katero matično imaš? Če imaš P35 chipset pozabi, 16x/4x precej zavira HD4870. Če imaš pa P45, X38 ali X48 pa bo kr lepa razlika.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

legice ::

ne vem zakaj bi,saj je že tako dosti zmogljiva.drugače pa ja,kot pravi mesoreznica
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

filip007 ::

Ja eni P35 imajo delitev x16 + x4 Crossfire, saj imaš lahko 4870x2 dvojček pa je problem rešen...pa še hitrejši bo On-Board GPU Crossfire.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Galaxy ::

Trenutno se ti ne izplača kupovati ničesar. Počakaj da pride GTX295, potem bodo padle cene vsem grafičnim karticam na trgu. :)

Drgač pa maš obsežen test FPS-jev od različnih popularnih igrah tukaj: http://www.guru3d.com/category/vga_char...

Lep pozdrav in lepe praznike vsem! :)

Valvoline ::

Raje nabavi eno 4870x2,boljše k CF setup :)

mesoreznica ::

Trenutno se ti ne izplača kupovati ničesar. Počakaj da pride GTX295, potem bodo padle cene vsem grafičnim karticam na trgu. :)

Drgač pa maš obsežen test FPS-jev od različnih popularnih igrah tukaj: http://www.guru3d.com/category/vga_char...

Lep pozdrav in lepe praznike vsem! :)


Ne verjamem. Zbil bo ceno HD4870X2 ter GTX 280. Ostalim pa pomoje ne.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Samek1337Q ::

Raje nabavi eno 4870x2,boljše k CF setup :)


Načeloma imaš prav, vendar ko govorimo o 4870 1GB Crossfire, potem pa ima ta konfig 5-10% pridobitev v primerjavi z 4870x2.

Lp, Samek1337

mesoreznica ::

Raje nabavi eno 4870x2,boljše k CF setup :)


Načeloma imaš prav, vendar ko govorimo o 4870 1GB Crossfire, potem pa ima ta konfig 5-10% pridobitev v primerjavi z 4870x2.

Lp, Samek1337


Na osnovi česa je HD4870 1GB CF hitrejši od X2?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Galaxy ::

http://www.guru3d.com/category/vga_char...

Malo poglejte, potem se kregajte. :|

mesoreznica ::

http://www.guru3d.com/category/vga_char...

Malo poglejte, potem se kregajte. :|


Kdo se krega?

Pa tale primerjava je nepopolna. Sploh ni vseh graf v vseh primerjavah. X2 ponekod je, ponekod ga ni.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Galaxy ::

http://www.guru3d.com/category/vga_char...

Malo poglejte, potem se kregajte. :|


Kdo se krega?

Pa tale primerjava je nepopolna. Sploh ni vseh graf v vseh primerjavah. X2 ponekod je, ponekod ga ni.

LP


Majko ste zahtevni. Ogromen list. Drgač, google is your friend.

mesoreznica ::

Ja in kaj to meni govoriš? Jaz sem že po-googlal. A sem jaz tebe prosil za kakšne podatke?

Poanta je da je večina testov X2 še iz časov ko so bili driverji nedodelani. Pri testu GTX295 na Guru3D so lepo povedali kak boost je imel X2 z zadnjimi driverji. Iz tega razloga moje vprašanje od kod mu ta 10% prednosti CF pred X2.

Mislim kr neki. Sedaj že vprašat ne smeš nekoga od kje mu podatki ne da bi ti začel folk pizdit.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Galaxy ::

Glej nisn tebe mislo direktno, niti nisn mislo nikogar užalit s tem. Samo pravim da je že kar nekaj blo takšnih tem in vedno eni ta isti odgovori (če si kaj osebno vzel - oprosti). :)

mesoreznica ::

Ne nisem osebno vzel. Se ne rabiš opravičevat. Zgleda malo preveč divje reagiram danes.

Ne vem zakaj mislite da se kregamo takoj. Jaz sem ga samo vprašal kje je gledal primerjavo. Zanimalo me je če je kak noveši test z novimi driverji in če se je boost v fps-jih pokazal na HD4870 CF enako kot na X2.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

legice ::

teoretično se mi zdi da bi morala x2 grafična delati hitreje,saj gre praktično za 1 grafično in gre za popoln izkoristek,pri CF-ju pa se mi zdi da se malo počasneje prenašajo.tako pač jaz razmišljam.
ne kregam se,ne kregam se:)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

tilinho20 ::

X2 deluje kot CF na eni PCB tiskanini!

Galaxy ::

Potem je seveda zakasnitev pri dveh PCBjih, a ne? Sicer pa je veliko odvisno od gonilnikov in od igre same, če bo znala izkoristit dvojno moč. :)

Galaxy ::

Konkreten test:

http://www.rage3d.com/reviews/video/ati...
http://www.rage3d.com/reviews/video/ati...

itd.. :) osebno pa se bolj naginjam k 4870x2. Pomisli če jo kupiš in še eno čez eno leto dokupiš. Arr.. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

legice ::

Konkreten test:
itd.. :) osebno pa se bolj naginjam k 4870x2. Pomisli če jo kupiš in še eno čez eno leto dokupiš. Arr.. 8-)

testi so očitni kaj je boljše,drugače pa glede grafične...sedaj eno in čez 1 leto ko bo cena padla.....ultra super mega very high quality:))
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

mesoreznica ::

Ja če imaš plato za to. Jaz imam P35 chipset tak da bom kr ostal na eni X2. :)) Sicer pa že sedaj edina igra ki je na meji pri max nastavitvah in 1920x1200 resoluciji je Crysis. Ostalo brez problema.

HD4870 CF sem že jaz hotel pa nimam plate za to.

Vsekakor če imaš ustrezno plato in že imaš en HD4870 1GB nimaš kaj razmišljat. Ubodeš še eno in daš v CF. Če kupuješ novo grafo je pomoje X2 boljša izbira. Če imaš rpstor v ohišju seveda, jaz sem hudiča komaj not spravil.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

tilinho20 ::

Nažlost X2 varjante slabše navijajo.

Galaxy ::

Okej, mislim da X2 sploh ni treba navijat :) ko že maš 500 fps, zakaj bi želel met 501? :)

Samek1337Q ::

Raje nabavi eno 4870x2,boljše k CF setup :)


Načeloma imaš prav, vendar ko govorimo o 4870 1GB Crossfire, potem pa ima ta konfig 5-10% pridobitev v primerjavi z 4870x2.

Lp, Samek1337


Na osnovi česa je HD4870 1GB CF hitrejši od X2?

LP


http://www.bit-tech.net/hardware/2008/1...

Tu maš.

Lp, Samek1337

Meizu ::

Jebemu glih sm odprl novo temo, pa vidim da tukaj teče ista tema x|

NO, bom kr kopiral vprašanje iz moje teme tukaj še, da prej dobim odgovor -

In sicer:

Ali je možno HD3870x2 in HD4870 512mb zvezat skupaj? Prijatelj bo namreč kupil HD4870 in bi jo rad zvezal poleg HD3870X2. Google mi nič dosti ne najde... MOrda sm pa kaj spregledal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Samek1337Q ::

Kolikor vem, lahko, vendar se bo boljša grafična prilagodila ( po frekfencah ) slabši.

tilinho20 ::

Se ne da zvezat. So prvič hoteli narediti take riberje da bi povezal recimo 3850 ter 4850 pa kot kaže niso izdali.
Kolikor vem, lahko, vendar se bo boljša grafična prilagodila ( po frekfencah ) slabši.

To se zgodi če povežeš recimo 4850 ter 4870.

Meizu ::

Jebemu tiča. Ma dobro, bomo že kaj zmozgali. Odkupi kdo HD3870x2?8-)

Samek1337Q ::

Se pravi mora biti ista serija? npr 3xxx z 3xxx ter 4xxx z 4xxx ?

DJ MartiNi ::

Mislim da mora biti ista serija ja.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

legice ::

Se pravi mora biti ista serija? npr 3xxx z 3xxx ter 4xxx z 4xxx ?

ja samo ista serija in bo delalo,vendar bosta se mi zdi delali s tako močjo(takt),tok jo ima slabša
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Senitel ::

teoretično se mi zdi da bi morala x2 grafična delati hitreje,saj gre praktično za 1 grafično in gre za popoln izkoristek,pri CF-ju pa se mi zdi da se malo počasneje prenašajo.tako pač jaz razmišljam.
ne kregam se,ne kregam se:)

Ne razmišljaš prav. Tudi dva GPU-ja na 4870 X2 sta še vedno precej daleč od popolnega izkoristka!
Sicer 4870 X2 prednost pred navadno CF rešitvijo, da ima vklopljen še sideport, kar poveča prenos med obema GPU-jema.
Druga razlika je pa potem odvisna od igre do igre. Driver ne more delat istih optimizacij za CF in X2 zaradi kopiranja oziroma pošiljanja podatkov na kartico.

mesoreznica ::

Raje nabavi eno 4870x2,boljše k CF setup :)


Načeloma imaš prav, vendar ko govorimo o 4870 1GB Crossfire, potem pa ima ta konfig 5-10% pridobitev v primerjavi z 4870x2.

Lp, Samek1337


Na osnovi česa je HD4870 1GB CF hitrejši od X2?

LP


http://www.bit-tech.net/hardware/2008/1...

Tu maš.

Lp, Samek1337


No glej tule gre samo za en test. Jaz jih vedno pogledam več. če boš malo pobrskal za testi boš videl da je ponekod hitrejši CF ponekod X2, načeloma pa sta izredno blizu. Tako da lahko sklepamo da sta pač odvisno od aplikacije enako hitra. Katero opcijo boš vzel je osebna preferenca (oziroma kaj ti je bolj praktično) in nič drugega.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
182054 (1631) Meizu
»

NVIDIA GeForce GTX 295 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1028886 (6066) BuBBle.D
»

novo grafa,proc,rami

Oddelek: Kaj kupiti
201375 (1090) Meizu
»

ATI HD 4870x2 in PSU?

Oddelek: Kaj kupiti
402260 (1587) tilinho20

GTX 260 vs 4870 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
614980 (4093) Zheegec

Več podobnih tem