» »

Omrežni kabel je izključen

Omrežni kabel je izključen

mietke10 ::

Imam problem in vas lepo prosim če mi lahko kdo pomaga.
Imam integrirano mrežno kartico REALTEK8139/810x Family PCI fast ethernet NIC na Acerjevi matični plošči.
Gonilnike imam tiste ki sem jih dobil na Resource CD-ju zraven računalnika.
Vendar mi takoj ko prižgem računalnik napiše na ikoni za omrežne povezave "Omrežni kabel je izključen",pa čeprav imam povezana računalnika z mrežnim kablom.Sem probal tudi z laptopom pa je zadeva čist ista.Pa tud kable sem že tri probal.
A mi lahko kdo pomaga?

urbybaby ::

V registru ponajdi REALTEK in pri PERMISSION spremeni nastavitve na 1

mietke10 ::

V registru sem našel šest zapisov z imenom realtek,vendar ni nikjer vrednosti permission za spremeniti.Ali mi lahko bolj natančno poveš.Imam XP pro z slovenskim tekstom

urbybaby ::

jst sm to enkrat naredu ampak sm pozabu kako čist točn sm to naredu. Vem pa da sm mogu permission dat na 1. lje točno sm to naredu pa ne vem. Preveri še v BIOS-u da imaš kartico na ENABLE. Se bom pa probou spomnt še za permission.

urbybaby ::

Evo sm se spomnu. Najdeš REALTEK (rumena mapa na levi) in z desnim gumbom klikneš na mapo. Odpre se meni in v tem meniju boš videl permissions. Od tu dalje pa mislim, da ti bo jasno.

MI_KO ::

A maš navaden omrežni kabel al oni križno vezan (?crosslink?)?

mietke10 ::

Našel sem tisto mapo sicer se malo drugače imenuje (rtl8139) in si vsa dovoljenja odkljukal,pa mi še vedno piše da je omrežni kabel izključen.Sem tudi ponovno namestil mrežno kartico,in XP-ji sami potem takoj poiščejo če je povezava,vendar je vse ostalo enako.

Imam pa navaden omrežni kabel.A bi morda moral imeti tistega ki ima obrnjen razpored žic na konektorju?

DSmidgy ::

Ja. Če povezuješ direktno 2 računalnika (= dve merežne kartice) morejo bit ene žičke obrnjene (crossover).

sash ::

pa kaj mreža ti dela al ne, ker če ti samo te balončke javlja in ti mreža dela si potegni dol TweakUI za ustrezen sistem (iz Microsofta) in ugasni balonska sporočila >:D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Andor ::

Pejd v omrežne povezave, izberi LAN/Properties, potem pa pri konfiguraciji omrežnega adapterja hitrost prenosa iz Auto premakni na 100Mbit full duplex.
---Never send a monkey to do a man\'s job---

Poldi112 ::

Bolj gotovo bo delalo na 10 half duplex

DSmidgy ::

Če ma napačen kabel mu to nau nč pomagal. Saj on je reku da ma navaden kabel.

MrStein ::

Kaj pa javi na drugem računalniku ?
Tam pa je kao vse OK ?

mietke10 ::

Fantje hvala za pomoč,imel sem napačni kabel,pa še lan propertis sem moral nastaviti tako kot ste mi predlagali.

skejterka ::

Ja jaz mam enak problem...sam internet prek siola...Internet mi dela...
messenger pa ne...Kaj naj naredim??

Hvala

skejterka ::

Ja jaz mam enak problem...sam internet prek siola...Internet mi dela...
messenger pa ne...Kaj naj naredim??

Hvala

sem pa pozabla povedat da mam brezčično omrežje na prenosnem računalniku pa
mi dela vse normalno...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik izgubi povezavo z internetom...

Oddelek: Pomoč in nasveti
5897 (810) andraz2112
»

Internet crkuje

Oddelek: Omrežja in internet
7862 (682) son1c
»

Omrežni kabel izključen

Oddelek: Pomoč in nasveti
101178 (1016) matuljcek
»

Samodejno prekinjanje omrežne povezave

Oddelek: Strojna oprema
91640 (1413) primzx
»

Rabim pomoč pri omrežju

Oddelek: Pomoč in nasveti
81084 (992) rockyboss

Več podobnih tem