» »

Rad bi pametno hladilo

Rad bi pametno hladilo

mr1two ::

Zdravo!
Včeraj sem menjal proc, fuknu sm notr 9850BE amdjčka, ki pa se, čeprav me je malo presenetla velikost box hladilnika in 4 heatpipeti, greje za moje pojme preveč(beri- na kurac mi gre, če šumi ventilator med tem ko sem na namizju. En pametnjakovič pri amdju se je spomnu nabildat rebra in namestit heatpipete gor, ventilator pa je kr ta star pustu gor, mislm da je celo 60mm...idioti)..uglavnem, pogledal sem si neki malga testov okrog zračnih hladilnikov, ampak me zanimajo še praktične izkušnje nekoga, ki hladi podobno zadevo.
Itak bom moral kmalu narest inventuro in ven pometat usaj 3 ventilatorje ter en disk, ki preveč šumi, tako da gledam za eno bl tiho varianto zračnega hlajenja. Če se le da(ni pa pogoj) bi rad hladilnik, ki se NE privije na matično, ampak uporablja default klipsne, ki so na uni plastiki okol socketa za proc(lenoba do roba ja-ne da se mi ven stavt plate)...
Prosil bi za kak pameten predlog :)
Fala

axee ::

Odgovor je preprost. Zaenkrat najboljši hladilnik za svoj denar, ki se lahko kosa z najboljšimi (npr. ultra 120 extreme):

Xigmatek HDT-S1283

Ima smo tiste klipsne za zapet.

Če pa hočeš tiho varianto celotnega računalnika pa bo potrebno marsikej več :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

5er--> ::

Kaj, če samo zamenjaš ta 60cm ventilator s katerim drugim (beri: tišji in 120cm)?

mr1two ::

imaš na voljo še kakšen usmernik, ki bi lahko olajšal tvoj predlog?:)
edit: obrazložitev
usmernik->pretvornik zs 120 na tisto dimenzijo, ki jo nucam :)

axee, kje bi se pa v slo dalo dobit dotični hladilnik? neki iščem , sam ne najdem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

xabre ::

Vsaka normalna plata podpira temp. kontrolo obratov venta. Dela odlično, sploh če ima vent 4 žice.

Veliko folka tega ne ve in kupuje drage hladilnike, ki pa niso veliko tišji na default.

mr1two ::

ja, imam nastavljeno možnost, sam se mi v idle greje na švoh 50, tko da je vent vedno na 3000...prej sem mel 4200+ pa je bil v idle švoh 40 in na 1800 do 2000 obratih..zdej pa šumi.
zato šeenkrat prašam, ali je še kakšna druga trgovina, ki prodaja tisti hladilnik ali imajo samo pri agtju...
fala

axee ::

poglej na cool-pc...sj imaš še veliko alternativ ampak samo ta ma tiste zaponke za lenuhe :D

btw, kako velik ventilator pa bi lahko gor spravil. Ker če praviš da je spodoben hladilnik lahko gor flikneš nek malo počasnejši 120mm vent...že bi lahko gor namestiu 120mm vent je pomoje to prvo kar se splača probat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

mr1two ::

ja, bom probal..sam da najdem ene 15 minutk časa(kar v bistvu ni težko :D ) in mal kartona al neki podobnga, da izdelam en "adapter" za 120ko.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali zračno hlajenje umira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
17322370 (9579) Raptor F16
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417997 (15120) Wofk
»

hladilnik za grafično kartico in procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
132376 (2138) zavajon
»

7600 gs na 68°C! idle

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362658 (2050) cordo

Več podobnih tem