» »

ASUS M50VN P8600

ASUS M50VN P8600

MojsterIvanć ::

V kratkem bom dobil omenjenega asusa in me zanima kje bi se dalo dobiti GONILNIKE/DRIVERJE ZA XP. Ne mislim kupovati viste za 1 leto kajti doma imam že XP-je in čež leto že izide windows 7(predvidevam takrat bo vista propadla in bojo preklopili vsi na windows 7).

Zato PROSIM da naj nekdo najde gonilnike za XP-je ker sam jih ne najdem!

Hvala in lp.

kmetek ::

in zakaj bi mi tebi iskali nekaj kar lahko sam?

z3ro ::

tud sam dobim najvrjetneje jutri tega prenosnika.ampak bom uporabljal visto. mislim da offical driverjev za Xpje ni..če pogoglaš pa dobiš tud za xp vendar noben ne jamči da bo vse delovalo vredu.
Lp

MojsterIvanć ::

in zakaj bi mi tebi iskali nekaj kar lahko sam?

Zato ker jih sam ne najdem in vi ste strokovnjaki ne jaz :D

MojsterIvanć ::

tud sam dobim najvrjetneje jutri tega prenosnika.ampak bom uporabljal visto. mislim da offical driverjev za Xpje ni..če pogoglaš pa dobiš tud za xp vendar noben ne jamči da bo vse delovalo vredu.
Lp


Katere winse boš pa inštaleru? Ali bi zadostovali vista home?

Zheegec ::

Ne vidim razloga, zakaj ne bi dal gor Viste. Če bi pa želel WinXP, pa ti predlagam, da dobiš gonilnike na internetu...

Chipset na intel.com, zvočna realtek.com, mrežna je najbrž tudi Intelova itd itd...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

z3ro ::

danes dobil prenosnika.Namestil sem Visto Ultimate..deluje odlično...ni mi jasno zakaj mi cpu-z pokaže da je procesor t8300 (ali t6300--> nisem siguren) z frekvenco 1,6ghz (sam piše tud p8600 tam zraven)..pa cpuz mi pokaže sam 3gb rama.vista mi zazna vseh 4gb pa tud pravilno pokaže procesor pa to...to mi ni jasno zakaj je tako..ostalo deluje zanekrat tekoče..
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: z3ro ()

MojsterIvanć ::

katero verzijo se najbolj splača 32bitno al 64bitno kakšno imaš ti dupli14.

z3ro ::

sam sm namestil 32bitno pa mi zazna vseh 4gb rama..tk da zaenkrat bom ostal na 32 bitni
Lp

bigbug ::

Imam M70Vn in mi zazna samo 3GB imam visto 32 bit?Kako da tebi zazna 4GB?Moram se kaj narediti

z3ro ::

tist pozdravni meni mi pokaže 4,ja(to mi je takoj-nisem nič rabil spreminjat)...sam v upravitelju opravil pa kolk sm gledal sam 3...tk da sm zgleda z 32 bit prikrajšan za tist giga..sam dokler bo vse lepo delovalo bom na tej tudi ostal..
Lp

AaBoy ::

Hey, mene zanima kak natančno deluje toti pad pa tipke?

z3ro ::

tist multimedia pad meni ni nevem kk fajn...vbistvu najbols deluje le v tistem toucmedia centru..drugje mi ne pride nevem kk prav.raje bi mel navaden pad in posebej te tipke..ve kdo kje se izklopi multi način? kr včas po pomoti tapnem zgori pa se vklopi? mal me moti to..ostalo je vredu.tipke pa..če misliš tipkovnico..so tipke kr fajne..vsaj meni..nisem pa nevem kako zahteven pri vsem tem..sam mal so ga res posral z tem multi touchem :S
Lp

p0ki ::

mam omenjeni prenosnik že kakšen mesec in sem izredno zadovoljen. Gor imam windows visto 32 bitno sam bom danes ali jutri dal gor 64 bitno zaradi rama... prepozna oziroma napiše mi da imam 4gb a uporablja samo 3gb rama. tisti touch pad pa nevem če se da izklopit
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

z3ro ::

pravkar preveril z cpuz ki je prej kazal mal cudno...ob obremenitvi frekvenca skoči na normalnih 2,4ghz :D touchpad me včasi zafrkava mal...navadit se bo treba..ostalo deluje super.
Lp

DejaVu ::

tudi ce ti pokaze 4gb rama, se ne pomeni, da os lahko dejansko izkoristi 4gb rama.

ce ze mas 4gb rama, potem se splaca gonit 64bitni OS. ne vem zakaj se ga vsi tak bojite, kot da je nek bavbav. nov hardware itaq dandanes vedno pride tudi z 64bitnimi gonilniki, tako da vam bo vse lepo delalo. ce se pa najde kaksna stvar, ki ne dela, pa obstajajo virtualne masine, ki ti enostavno zemulirajo 32bitni sistem :)

stojko1 ::

tudi 4GB ti izkorišča samo pač 32bitna vista tega v sistemu ne pokaže. pokaže ti 3.32 GB ali nekaj podobnega (odvisno od firme prenosnika)
stojko

p0ki ::

Ne ne pokaže mi 4gb v raziskovalcu a ko pogledam pod ram information v side baru mi pise total ram 3070mb in potem uporablja računalnik the 3070 rama torej je slab giga neizkoriščen
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0ki ()

stojko1 ::

p0ki to ne bo držalo da ti ne izkorišča 4GB ramm.Seveda da ti izkorišča sam 32 bitna vista ti ne izpiše v raziskovalcu al pa v systemu .

http://www.ocmodshop.com/ocmodshop.aspx... tole si preberi
stojko

p0ki ::

Lej meni izpiše v raziskovalcu memory 4gb in v sistemu 4gb rama. V side baru ko mam nastimano da mi prikazuje porabo rama mi pise total ram 3070 poraba pa tam okol 20%, trenutno ko pa delam nekaj bolj zahtevnega pa je poraba 47% torej je prostega 1632mb rama... In to mi piše na vseh teh programih ko ti odčitajo porabo in količino rama... Razumeš?
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

Zheegec ::

se mi malo mudi, ampak čisto na hitro - stojko se moti, navadni windows (xp, vista) lahko uporabljajo manj od 4GB. Seveda 32bit. Če ti pri 1GB grafični zazna 3GB ram je to še kar OK:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MojsterIvanć ::

Sedaj imam ta prenosnik in kaže cpuz dram 400mhz namesto da bi jih 800 kot je navedeno da jih ima. Je tu kaj narobe ali se motim

Zgodovina sprememb…

stojko1 ::

2*400 = 800 :)

nič ni narobe
stojko

sejmon ::

Dajte lastniki prenosnika Asus M50Vn pogledat, če ima spdif izhod za zvok.
tale model:
http://www.mimovrste.com/artikel/275013...

Je pol možno povezat na (glej sliko) in dobiti 5.1 dts in dd iz .mkv ali dvd-ja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sejmon ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8919848 (9933) bobi1992
»

Nadgradnja Dell Vostro A860

Oddelek: Strojna oprema
314545 (3524) Mare2
»

Čez kake 3 mesece si bom kupu rač... pa me zanima že zdaj

Oddelek: Pomoč in nasveti
201639 (1065) krneki0001
»

4GB rama v win XP 32 bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
172542 (2304) Jst
»

Prepoznavanje rama težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
141636 (1434) king22

Več podobnih tem