» »

Je HDMI potreben?

Je HDMI potreben?

KontraCepec ::

Kupujem nov LCD monitor z vgarejnim tunerjem, ki mi bo v glavnem služil kot TV.

In ker naj bi zadeva služila vsaj ene 5 let, me zanima ali je treba pazit na to, da bo imel HDMI vhod? Ne vem namreč kako bo v prihodnosti... če bom hotel direkt na ta "TV" priklopit novi fotoaparat, konzolo, sestrin laptop,...

Torej ali je HDMI nuja pri novem monitorju LCD, ki bo služil kot TV, ali ne?
Krijejtiv

Okapi ::

Koristno je, nujno pa ne. Uporabljal boš lahko tudi DVI vhod od monitorja, samo zvok boš moral posebej priključit.

O.

_sem_ ::

Depends... za direkten priklop novega fotoaparata ali kamere s HDMI izhodom je koristno.
Če boš posnetke najprej prenesel na PC, ni potrebno.

bbenci2 ::

Če kupuješ monitor je lepo, če ima HDMI priključek. Namreč le preko HDMI priključka lahko prenašaš vsebine v HD kvaliteti, če boš gor priključil kakšen DVD predvajalnik, SAT sprejemnik in pa tudi nove grafične kartice imajo že HDMI izhode.

Senitel ::

Če monitor nima zvočnikov je HDMI povsem brez kakršnega koli smisla. Tudi skrbi, da bodo nekoč grafične z HDMI priključki in brez DVI priključkov je povsem odveč. Če hočeš bit "future proof" poglej za display port.

Okapi ::

Namreč le preko HDMI priključka lahko prenašaš vsebine v HD kvaliteti,


To ni res. DVI je za te stvari enako primeren. In če imaš na eni strani HDMI, na drugi pa samo DVI, si nabaviš kabel HDMI>DVI.

O.

telexdell ::

Ti rabiš v bistvu TV z možnostjo priklopa računalnika. Če si nabavljaš TV z namenom, kot si opisal potem poskrbi, da bo imel čim več različnih priključkov. 50-100€ razlike danes, ti lahko prihrani veliko sivih las in stroškov v bodoče. V zgornjih postih lahko vidiš, da lahko nekaj rešiš s takšnim kablom, drugo s takšnim vmesnikom- kot da je to vse zastonj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5111246 (3811) acookook
»

slaba slika monitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
507319 (6585) musicfreak
»

grafične kartice in HDMI izhod

Oddelek: Zvok in slika
267398 (3409) damirba
»

Slika iz prenosnika na lcd tv

Oddelek: Zvok in slika
71102 (1009) revvs
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523574 (14878) al3n

Več podobnih tem