» »

Nastavitve routerja Netgear WPN824

Nastavitve routerja Netgear WPN824

pettri ::

Lp,

Imam eno nepremostljivo oviro in sicer.

Imam router level one na katerega sta priključena dva računala (preko žice).

Nabavil sem Wireless router Netgear WPN824 in trenutno sem na začetku, postavitve
delovanja enega računala priključenega preko kabla. Torej isto kot pri starem usmerjevalniku.

Kot prvi problem se je pojavil problem dostopa do administracije routerja (naj bi bilo
192.168.0.1), enostavno napiše, da strani ni mogoče prikazati,...
Ta IP routerja naj bi bil enak Default Gateway-u (start -> run -> cmd -> ipconfig), kjer pa izpiše nič (je prazno).

Poskušal sem tudi preklo wizarda, a se konča pri
"Program je zaznal, da internetna povezava uporablja "statične (fiksne) nastavitev) IP".
"S tem usmerjevalnikom računalnik ne more uporabljati statičnega naslova IP, ampak naslov IP, ki ga dodeli strežnik DHCP. Pomočnik pri namestitvi bo računalnik samodejno konfiguriral za dodeljevanje DHCP."

Ko greš naprej ti, ponudi, še enkrat vse od začetka.

Nastavitve TCP/IP so vse na auto obtain, torej tako kot za prejšnji router, kjer vse dela OK.

Kakšen namig,... prosim?!

PT
  • spremenil: pettri ()

blackbfm ::

Če ti nič ne izpiše pri ipconfig potem ti tudi 100% ne bo odprlo. A maš kakšen klicaj pri ikonci za mrežo? Limited or no conectivity? Kaj pa če z desno klikneš na ikonco in daš repair? Včasih se windowsu zmeša tako da reset pomaga. Pa upam da ne vklapljaš v WAN konektor.

Drugače je pa res čudno da ti javlja da imaš fiksne nastavitve če jih nimaš. Mogoče maš sfuzlan sistem:P

pettri ::

Če ti nič ne izpiše pri ipconfig potem ti tudi 100% ne bo odprlo. A maš kakšen klicaj pri ikonci za mrežo? Limited or no conectivity? Kaj pa če z desno klikneš na ikonco in daš repair? Včasih se windowsu zmeša tako da reset pomaga. Pa upam da ne vklapljaš v WAN konektor.

Drugače je pa res čudno da ti javlja da imaš fiksne nastavitve če jih nimaš. Mogoče maš sfuzlan sistem:P


Lp,

Ja med ikoncami

moj računalnik --1-- LAN --2-- internet

1 - je trikotnik z klicajem. Ko daš repair, ti svetuje, da ugasneš modem in počakaš malo, itd,... Z ugašanjem modema/routerja in priklopa se nič ne spremeni.
2 - je rdeč x

Pri povezavi je
IPv4 connectivity = limited
IPv6 connectivity = limited

Pri starem routerju je
IPv4 connectivity = internet
IPv6 connectivity = limited

Ne nisem priklopil računala v vhod Wan na routerju.

Mi ni jasno kaj bi lahko bilo.

PT

gregyk ::


Kot prvi problem se je pojavil problem dostopa do administracije routerja (naj bi bilo
192.168.0.1), enostavno napiše, da strani ni mogoče prikazati,...


IP routerja je 192.168.1.1

pettri ::

Lp,

Kot kaže je problem v tem

"Network did not assign network address to the computer."

PT

blackbfm ::

gregyk ip je lahko kakršenkoli najbolj pogosta pa sta res 192.168.0.1 ter 1.1.

pettri na kakšen kabel pa priklapljaš? Lahko je kaj s kablom narobe, včasih zna to zajebavat. Probaj znižat hitrost mrežne na 10mbit half duplex (ta je najbolj sigurna). To narediš v "device manager" in 2x klikneš mrežno in "advanced" ter nato "link speed".

gregyk ::

gregyk ip je lahko kakršenkoli najbolj pogosta pa sta res 192.168.0.1 ter 1.1.

pettri na kakšen kabel pa priklapljaš? Lahko je kaj s kablom narobe, včasih zna to zajebavat. Probaj znižat hitrost mrežne na 10mbit half duplex (ta je najbolj sigurna). To narediš v "device manager" in 2x klikneš mrežno in "advanced" ter nato "link speed".


Privzet je 192.168.1.1 (imam isti router in ne govorim iz glave) in glede na to da se mu ni uspelo priklopiti na router, kako je potem lahko drug?

krneki007 ::

če imaš siol adsl,je ponavadi tudi modem na 192.168.1.1
Priključi najprej samo router in mu probaj spremeniti IP

blackbfm ::

Če maš modem na wan pol nima veze. Če je pa v navaden port potem je pa loh tut to krivo.

pettri ::

Lp,
Torej rad bi, da v prvem koraku vzposatvim prvotno stanje torej priključen en
računalnik preko kabla, potem pa še dva laptopa preko wireless povezave.

1. kabel je OK, priloženi, poleg tega pa mi stari router dela OK na tem kablu.
2. Probal sem tudi namesto računalnika na router priključiti laptop (preko kabla),
ki sem mu pred kratkim naložil sveš OS in zadeva je ista. LAN ne dobi IP routerja
in človek ne more preko http://193.168.0.1 ali 1.1. do nastavitev routerja!

Ker je zadeva zame uganka, sem odnesel router h kolgeu, ki je tudi prejšnji router
naštelal. Me prav zanima kako bo dostopil do routerja. Bom poročal.

Ne vem samo razmišljam, na routerju (govorim o tastarem), je določen razpon IP-jev, ki jih
lahko pričakuje LAN 193.168.2.100 - 110.
Pri novem pa tega sigurno ni in če želi novi router vzpostaviti povezavo, kako ve kateri
IP ima ta računalnik, na drugi strani pa zaradi tega LAN ne more dobiti podatka o IP routerja!

Nič, bom videl jutri, kako in kaj.

PT


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys wrt54gl v1.1 - factory reset

Oddelek: Omrežja in internet
111207 (969) Klamzi
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622309 (21225) MTB
»

wireless ne dela splj0h :D

Oddelek: Omrežja in internet
122231 (1919) burka
»

pokvarjen router

Oddelek: Strojna oprema
91031 (915) Meamoto
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222164 (1938) TribesMan

Več podobnih tem