» »

Windows XP noče umreti

1
2
3

OmegaBlue ::

To pa je taprav problem ;) (sucky error handling)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

R33D3M33R ::

Odvisno od igre. Nekatere lahko enostavno pomanjšaš ali direktno preklopiš, nekatere pa so še vedno precej trdovratne in ni šans, da se pomanjša. V nekaterih primerih s pritiskom CTRL + ALT + DEL prikličeš tisto okno, ki lepo skrije igro v ozadju, nato pa izbereš Task Manager. Tako lahko pomanjša nekatere špile. Nekateri pa so tudi do tega precej trdovratni.


Pritisneš gumb za Sleep oz Stand By (na tipkovnici), vedno deluje :D
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

mtosev ::

win Vista sp1 in da PC
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Kenpachi ::

Večinoma so za take zadeve (bluescreen) krivi češko spisani driverji, BSOD dokaj težko fašeš zadnje čase.

Ne ugovarjam. Vendar pa bi lahko prilagodili OS, da se ne bi pri vsaki težavi z driverji sesul.


Ja, samo kaj pa potem, če se sesuje driver za grafično kartico, kako bo OS znal to pohendlat in po možnosti nekaj na ekran napisat, da je narobe (saj to dejansko naredi BSOD)? Res je, da obstaja neki generični VGA driver, ki se inštalira na fresh instalaciji - Windows bi lahko vsaj toliko naredil... Samo če ti sami gonilniki sesujejo recimo inicializacijo grafične kartice si itak tam, kjer si - buljiš v BSOD.

Ali pa recimo, da ti odpove gonilnik za krmilnik diskov, pa sploh ne more OS do svojih oz. kakršnihkoli podatkov, kako misliš, da se to da pohendlat? Drugače kot izpisat "jebiga, zgodilo se je to in to" z belimi črkami na modrem ekranu boš težko kaj naredil.

Nekatere stvari pač ne grejo. Pa ni to stvar samo Windowsa. Če se kakšna težja stvar zgodi v Linuxu, pač obtičiš v konzoli, kjer piše da je INIT failed. Verjetno se ista stvar zna zgodit v Mac OS X, čeprav zelo redko, kajti tam je itak vedno specifičen hardware in gonilniki so specifično spisani za točno določeno konfiguracijo.
Zaraki Kenpachi.

techfreak :) ::

Bilo je za neko USB napravo in pri Linuxu mi jo je samo narobe zaznalo ali kaj podobnega, v Windowsih se je pa vse sesulo.

MrStein ::

Če nimaš domišljije, ja, Kenpachi.

Drugače pa:
- crkne grafični driver
- OS ga ven vrže (izbriše iz sistema)
- OS naloži svežo kopijo driverja
-- ga inicializira
- uporabi ga, da izriše spet desktop in okna programov
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

techfreak :) ::

Ja ampak jaz sem imel težave z USBjem, kar potem ni logično, ker ni nujno za delovanje.

crayz43 ::

Windows Xp je do sedaj pomoje najbolši windows od vseh. zakaj? sistemske zahteve so zelo majhne odlično deluje tudi na starejših kot tudi na novejših računalih, in še in še je dobrih prednosti.

Vista: pomoje je samo grafično predelan Xp in nič drugega s + - kakšnim dodatkom
slabosti: prevelike sistemske zahteve in veliko nadležnega klikanja preden lahko namestiš kakšen program

ne vem zakaj še velika večina uporablja windows xp ob overclockanju svojega računalnika, verjetno zato ker lahko izstisnejo iz računalnika veliko več kot z visto.

sam uporabljam windows XP Professional SP3 in deluje brez kakšnih koli problemov.

blackbfm ::

Logično da ima majhne sistemske zahteve če je pa že star 7-8 let. Recimo GTA SA ima tudi majhne sistemske zahteve, GTA 4 pa pač ne:D

Drugače pa ni nobenega nadležnega klikanja če izkopiš UAC. Men tut vista deluje brez problemov, zakaj bi mel zastarel xp..preden ti tam kakšen sodobni program deluje moraš inštalirat še in še nekih popravkov ter nekih dodatnih stvari, ki jih v visti pač ni treba. Maš tudi nekaj hardwera, ki na visti deluje out of the box medtem ko moraš na xp nalagat driverje. xp je povozil čas jebiga, tako pač je.

techfreak :) ::

Probaj kakšen sodoben program pognati na Visti. Recimo VS2005, ki se še kar uporablja, na Win Visti ne deluje brez SPja.
Potem recimo pri VS2008 so lahko težave pri namestitvi, ki jih lahko rešiš samo s ponovno namestitvijo Viste.
Potem tudi kakšni ne tako stari programi ne delujejo na Visti. Zakaj bi kupil novo verzijo programa samo za to, ker si menjal Windows? To je nesmiselno. Nekateri pač preprosto shajajo z AutoCad 2002 in zakaj bi zdaj kupovali novo različico programa, samo zaradi novega OSa? Nesmiselno metanje denarja stran.

Po drugi strani pa je res celoten sistem malo bolj varen, čeprav večina izklopi eno izmed boljših novosti - UAC. V Windown 7 so to malo popravili in ti ne teži tako kot pri Visti.
Potem veliko gonilnikov za hardware je vgrajenih, večino pa lahko dobiš preko Windows Update.
Administracija je preurejena in bolj pregledna (za nekatere, ostali so pač drugačnega mnenja).
Sistem je bolj stabilen.

neres ::

zakaj bi mel zastarel xp..preden ti tam kakšen sodobni program deluje moraš inštalirat še in še nekih popravkov ter nekih dodatnih stvari, ki jih v visti pač ni treba.

Najbrž misliš .NET Framework, ki ga nekateri programi rabijo, večina pa ne.
Temu jaz ne bi rekel "še in še nekih popravkov ter nekih dodatnih stvari".

Berserker ::

windovs xp 4ever, ne menjam nikoli.

bluefish ::

Probaj kakšen sodoben program pognati na Visti. Recimo VS2005, ki se še kar uporablja, na Win Visti ne deluje brez SPja.

In prav je tako. Nekateri bi očitno najraje poganjali program v stanju, kakor je bil izdan ob izidu, brez popravkov, posodobitev,...
Potem recimo pri VS2008 so lahko težave pri namestitvi, ki jih lahko rešiš samo s ponovno namestitvijo Viste.

Začuda sem ga namestil v prvo brez problemov.
Potem tudi kakšni ne tako stari programi ne delujejo na Visti. Zakaj bi kupil novo verzijo programa samo za to, ker si menjal Windows? To je nesmiselno. Nekateri pač preprosto shajajo z AutoCad 2002 in zakaj bi zdaj kupovali novo različico programa, samo zaradi novega OSa? Nesmiselno metanje denarja stran.

Glede nekaterih programov se strinjam, vendar pa to ni izgovor, da ne posodabljaš programa toliko časa, dokler so zanj na voljo popravki.

Kenpachi ::

Če nimaš domišljije, ja, Kenpachi.

Drugače pa:
- crkne grafični driver
- OS ga ven vrže (izbriše iz sistema)
- OS naloži svežo kopijo driverja
-- ga inicializira
- uporabi ga, da izriše spet desktop in okna programov


No, saj to sem tudi sam potem zapisal... Ampak dobro, saj v Visti sem videl dosti manj BSODjev kot v XP. No, natanko enega in to tožno zaradi grafičnega gonilnika, samo je zadeva lepo šla skozi v Safe Mode, kjer sem potem stvar tudi uredil.

Sem pa imel kar dosti problemov z RAID v XPjih, nakar sem potem preprosto obupal in ostal na Visti.
Zaraki Kenpachi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kenpachi ()

Stipex ::

Pač performance se pozna XPjem zelo v prid, pa še praktično ves now SW dobiš še za Xpje. Js osebno sem na Linuxu, ampak če bi bla potreba po reinštalaciji bi to bili XPji.

mtosev ::

windovs xp 4ever, ne menjam nikoli.

cez 5let se spet oglasi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pyr0Beast ::

No, saj to sem tudi sam potem zapisal... Ampak dobro, saj v Visti sem videl dosti manj BSODjev kot v XP. No, natanko enega in to tožno zaradi grafičnega gonilnika, samo je zadeva lepo šla skozi v Safe Mode, kjer sem potem stvar tudi uredil.
Ajajaj, DOS je bil tako stabilen da BSOD-a sploh poznal ni ! [:\\]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

W3by ::

XP pri meni zaenkrat ostaja - simpl vmesnik, nepožrešen. Vista - nepotrebni efekti, UAC SUX, bugi... Windows 7 pa tudi ne zgleda preveč obetavno, še posebej ker ima temo od viste :S

blackbfm ::

zakaj bi mel zastarel xp..preden ti tam kakšen sodobni program deluje moraš inštalirat še in še nekih popravkov ter nekih dodatnih stvari, ki jih v visti pač ni treba.

Najbrž misliš .NET Framework, ki ga nekateri programi rabijo, večina pa ne.
Temu jaz ne bi rekel "še in še nekih popravkov ter nekih dodatnih stvari".


Brez tega niti driverjev za grafo ne moreš v celoti naložit (ne bomo se spuščal v detajle). Visto postaviš na novem računalniku en dva, za xpje pa rabiš vsaj še eno uro zraven ravno zarad teh stvari. Ok, saj ne postavljaš sistema vsak dan samo vseeno...te razlike bodo vedno večje.

lopov ::

Mnja ... V zadnjem mesecu sem srečal par računalnikov kupljenih z OEM licenco in je za popizdit, ker je prednaložena "release" verzija brez SP1. Preden naložiš SP1 in nato vse popravke traja. Če nisi mazohist vse skupaj upedenaš ravno nekje do popoldanske malice, pa še to če točno veš, kaj delaš.

Visto postaviš na novem računalniku en dva, za xpje pa rabiš vsaj še eno uro zraven ravno zarad teh stvari. Ok, saj ne postavljaš sistema vsak dan samo vseeno...te razlike bodo vedno večje.

Spc ::

Kak potem bereš in pišeš optične medije v UDF formatu ???

Ja sej pa maš vse v nerotu nevem zakaj bi InCD uporabljal ??


:)

Nizke zahteve so zato da povsod dela, ne zato da bi bil sam sistem toliko hitrejši/odzivnejši. Tiste "recommended" zahteve bodo bolj točne in te ima XP nižje.

Torej hočeš povedat, da dela vista hitreje kot Windows Server 2003 ker ima Windows Server 2003 večje zahteve pri recommended.

Vista: pomoje je samo grafično predelan Xp in nič drugega s + - kakšnim dodatkom

Če bi bilo tako bi bilo fajn tako pa so pri visti par tehnologij izbrisali/odrezali recimo en primer je DirectSound.
Tako, da v visti majnkajo tehnologije, ki so bile v uporabi že v win95.
Ne zdaj govorit to je stara tehnologija .. ja naj bo ampak jo naj pustijo noter za "leacy support" in dodajo nove tehnologije.
 

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

techfreak :) ::

Potem tudi kakšni ne tako stari programi ne delujejo na Visti. Zakaj bi kupil novo verzijo programa samo za to, ker si menjal Windows? To je nesmiselno. Nekateri pač preprosto shajajo z AutoCad 2002 in zakaj bi zdaj kupovali novo različico programa, samo zaradi novega OSa? Nesmiselno metanje denarja stran.

Glede nekaterih programov se strinjam, vendar pa to ni izgovor, da ne posodabljaš programa toliko časa, dokler so zanj na voljo popravki.

Nekateri pač niso pripravljeni skoraj vsako leto dati po nekaj k€/računalnik samo zato, da bodo imeli najnovejši software.

.NET 3.5 frameworka pa nikakor ne morem namestiti na Visto in zaradi tega tudi ne VS2008. Sem že večkrat ponovno nameščal, vendar dobim vedno isti error, za katerega očitno nobeden ne pozna rešitev - zato moram uporabljati VS2005.

bluefish ::

.NET 3.5 frameworka pa nikakor ne morem namestiti na Visto in zaradi tega tudi ne VS2008. Sem že večkrat ponovno nameščal, vendar dobim vedno isti error, za katerega očitno nobeden ne pozna rešitev - zato moram uporabljati VS2005.

Če se ne motim smo o tem govorili že v neki drugi temi, kjer se je izkazalo, da je to precej redek problem.

opeter ::

Tako, da v visti majnkajo tehnologije, ki so bile v uporabi že v win95.
Ne zdaj govorit to je stara tehnologija .. ja naj bo ampak jo naj pustijo noter za "leacy support" in dodajo nove tehnologije.


Pri Applu so v novih MacBookih odstranili Firewire (IEEE-1394) vmesnik. Zakaj? Ker je stara tehnologija (sicer se osebno s to trditvijo Steve-a ne strinjam, saj prihaja Firewire z 3200 MBPs prepustnostjo) in ker, da je USB na trgu premagal Firewire tehnologijo (podobno kot pred leti VHS tehnologija Betamax).

Za uporabe "stare tehnologije" naj bi se uporabljala emulacija. Pri programski opremi se to iz leta v leto bolj razvija. Kako bo to pri strojni opremi, pa je seveda vprašanje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MrStein ::

blackclw:
preden ti tam kakšen sodobni program deluje moraš inštalirat še in še nekih popravkov ter nekih dodatnih stvari, ki jih v visti pač ni treba.

Na primer ?

Spc:
Kak potem bereš in pišeš optične medije v UDF formatu ???


Ja sej pa maš vse v nerotu nevem zakaj bi InCD uporabljal ??

Ker z Nerotom ne moreš brati UDF medijev.
Pa pisat na že narejene tudi ne.

Vstavi Vista DVD, pa povej, kaj vidiš gor. Brez UDF podpore je gor le en txt fajl, ki pravi "To je UDF disk, rabiš UDF za brati".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SasoS ::

UDF je podprt že od Win98 naprej.

Spc ::

?
Zakaj te UDF nebi bralo v XP/2003ki ??
 

blackbfm ::

blackclw:
preden ti tam kakšen sodobni program deluje moraš inštalirat še in še nekih popravkov ter nekih dodatnih stvari, ki jih v visti pač ni treba.

Na primer ?


Recimo ati catalyst control center.

MrStein ::

Lepo se instalira in dela.
Prej en paket instaliraš.

Joj, to pa je res razlog za preklo na Visto.... 8-O
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Tako, da v visti majnkajo tehnologije, ki so bile v uporabi že v win95.
Ne zdaj govorit to je stara tehnologija .. ja naj bo ampak jo naj pustijo noter za "leacy support" in dodajo nove tehnologije.


Pri Applu so v novih MacBookih odstranili Firewire (IEEE-1394) vmesnik. Zakaj? Ker je stara tehnologija (sicer se osebno s to trditvijo Steve-a ne strinjam, saj prihaja Firewire z 3200 MBPs prepustnostjo) in ker, da je USB na trgu premagal Firewire tehnologijo (podobno kot pred leti VHS tehnologija Betamax).

Za uporabe "stare tehnologije" naj bi se uporabljala emulacija. Pri programski opremi se to iz leta v leto bolj razvija. Kako bo to pri strojni opremi, pa je seveda vprašanje.

Pri tem se tudi jaz ne strinjam s Steve-om. Na PCji je vedno pogostejši FW, na Macih jih pa umikajo. Po mojem je bila to slaba odločitev.

Glede VS2008 na Visti ... je redek problem, ampak recimo Xcode se bo pa vedno namestil na OS X brez težav.

MrStein ::

SasoS
> UDF je podprt že od Win98 naprej.

Spc
> Zakaj te UDF nebi bralo v XP/2003ki ??

Teorija, spoznaj prakso. Me veseli.

Lep dan še naprej.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CoolBits ::


Pri tem se tudi jaz ne strinjam s Steve-om. Na PCji je vedno pogostejši FW, na Macih jih pa umikajo. Po mojem je bila to slaba odločitev.


Ko je apple umaknil disketnik se je tudi polno ljudi razburjalo... a se je izkazalo, da so naredili edino pravilno...

squngy ::

Za uporabe "stare tehnologije" naj bi se uporabljala emulacija. Pri programski opremi se to iz leta v leto bolj razvija. Kako bo to pri strojni opremi, pa je seveda vprašanje.


Za pretvornike še nisi slišal?

blackbfm ::

Lepo se instalira in dela.
Prej en paket instaliraš.

Joj, to pa je res razlog za preklo na Visto.... 8-O


Na sveže naložen xp se nič lepo ne instalira. Ker rabiš popravke in dodatke. Sem lih zadnjič nalagal na bratov nov komp, tako da mi ni treba govort:D Vem pa da je na moji visti šlo vse skup dosti hitreje + nimam zastarel OS :D

Icematxyz ::

+ nimam zastarel OS


To je sedaj ista fora kot da bi trdil, da uporabljaš že od prihoda 64 bit procesorjev le 64 bit OS. In imaš zato majn zastarel OS.

In potem bi trdil da je to prednost. Bull s*it.

blackbfm ::

Ne, v bistvu to sploh ni ista fora:D

Icematxyz ::

Ne, v bistvu to sploh ni ista fora:D


O ja pa je. Novejše v tem primeru ne pomeni boljše. In ni ravno argument za +.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

blackclw:
Na sveže naložen xp se nič lepo ne instalira. Ker rabiš popravke in dodatke. Sem lih zadnjič nalagal na bratov nov komp, tako da mi ni treba govort:D Vem pa da je na moji visti šlo vse skup dosti hitreje + nimam zastarel OS :D

Na goli OS moraš instalirat SP oz popravke.
To tako pri XP kot pri Visti traja.
Če pa instaliraš že integrirano z zadnjim SP, pa pač ne traja.

Priznaj, da je ta "razlog za upgrade" na Visto precej kilavi.
Posebej če upoštevamo, da ta upgrada traja še dlje kot instalacija omenjenih popravkov na XP.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

blackbfm ::

Poglej če tebi paše xp ga imej celo življenje zarad mene. Jaz sem se pa nažrl tiste "luna" teme in tega da rabim nalagat vse živo preden lahko začnem kaj konkretno uporabljat. Plus imam še ostale bonbončke, ki jih xp pač nikoli ne bo imel. Torej novejše je v mojem primeru boljše, drugače verjetno ne bi uporabljal.

MrStein ::

"Vista je boljša"
"Vista je boljša"
"Vista je boljša"

"V čem je boljša ?"

"S tabo se več ne pogovarjam!"

:\

PS: Temo lahko komot menjaš. Da je tema razlog za upgrade. Mislim....
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Pyr0Beast ::

Ko je apple umaknil disketnik se je tudi polno ljudi razburjalo... a se je izkazalo, da so naredili edino pravilno...
Disketar je postal obsolete ob prvi pojavi USB-kljucka ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

misek ::

Disketar je postal obsolete ob prvi pojavi USB-kljucka ...
Le zakaj pa potem imajo ljudje probleme z instalacijo Windows XP, kjer za SATA potrebuješ disketo z gonilniki (F6)? Na tem forumu bi lahko našel kar nekaj tem s to problematiko. Res da obstajajo takšne in drugačne rešitve, ampak dejstvo je, da če bi imel na prenosniku disketnik, teh problemov ne bi bilo.
Za prenašanje podatkov pa je res out. Razen za prijavo na kakšne razpise (kjer se potem čudežno spremeni barva diskete :D).

CoolBits ::

Disketar je postal obsolete ob prvi pojavi USB-kljucka ...


Tako kot bo firewire počasi obsolete, ker ga tanovi USB prehiteva... sam to sem hotel povedat :)

edit: misek: govora je blo na applu... ti ne rabijo posebnih gonilnikov... vse v kompletu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

blackbfm ::

Le zakaj pa potem imajo ljudje probleme z instalacijo Windows XP, kjer za SATA potrebuješ disketo z gonilniki (F6)?


Enostavno. Zato ker so Windows XP zastareli:D

darksamurai ::

Firewire pogosto najdemo pri kamerah. Veliko raje prenašam filme preko FW. Zakaj le? Vsak pretvornik pa terja svojo hitrost... Disketnik vs CD je pa definitivno slaba primerjava. FW je hitrejši od USBja... po moje je odstranitev slaba poteza. Ni vse dobro, kar naredi apple.

blackclw: sveža instalacija viste je tudi neuporabna. Vseeno moraš naložiti veliko stvari... Zaenkrat je razlika o številu SPjev. Grem stavit, da bo vsak čas prišel SP2 za visto. Vistini bombončki so zanič. Po tvoji definiciji je linux idealen sistem. Naloži si ubuntu,opensuse... pa že lahko takoj začneš delat. Že ob sveži instalaciji lahko imaš vse. Aja pa compiz-ovih bombončkov windowsi še vsaj 5 let ne bojo dosegli. No ja... edino KDE za windows lahko ta čas skrajša.

Icematxyz ::

Ko berem te teme se vprašam. Kdo koga prepričuje? Ljudje ki imajo Visto tiste ki imajo XP ali obratno?

Če imaš XP ne rabiš nikogar prepričevati je moje mnenje. Dejstvo ki govori samo zase.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Marketinško je USB prehitel FW že davno tega.

Če smo že načeli temo: Vse to bi lahko pospravili pod mizo.

1 oz. 10 gigabitni ethernet jih namreč vse pelje scat:
- je že tu
- poceni
- kompatibilno
- vsebuje napajanje (12W , ne pišljivih 5W USB-ja)
- hitro
- hitro
- najhitrejše

Seveda bodo vsi (razen FireWire, naslednja verzija bo uradno na 1gbit ethernet povezavi) vztrajali na svojem... (UŠB, (e)SATA, SAS, DVI/HDMI ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

darksamurai:
Grem stavit, da bo vsak čas prišel SP2 za visto

Je že dva tedna tu (beta):
Windows Vista Service Pack 2 Beta Customer Preview Program (CPP)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

blackbfm ::

Ko berem te teme se vprašam. Kdo koga prepričuje? Ljudje ki imajo Visto tiste ki imajo XP ali obratno?

Če imaš XP ne rabiš nikogar prepričevati je moje mnenje. Dejstvo ki govori samo zase.


Na novejše računalnike - vista.
Na starejše - xp.

In to je to. Ne pa kot eni hočjo narest da ja vista ultra ibr inferiorna napram xp. Dobro, če spadaš v tisti procent uporabnikov ki ima nek nekompatibilen program, jebiga imaš xp. Eni hočjo pa narest da bo xp še naslednjih 15 let in kot da je to zadnji in edini os na svetu. Ampak kot sem reku, ga je že povozu čas, če se to še zdele ne pozna se bo sigurno čez leto ali dve. Tako kot so vsi govoril da bodo vedno ostal na 98...:))

techfreak :) ::

Ko berem te teme se vprašam. Kdo koga prepričuje? Ljudje ki imajo Visto tiste ki imajo XP ali obratno?

Če imaš XP ne rabiš nikogar prepričevati je moje mnenje. Dejstvo ki govori samo zase.


Na novejše računalnike - vista.
Na starejše - xp.

In to je to. Ne pa kot eni hočjo narest da ja vista ultra ibr inferiorna napram xp. Dobro, če spadaš v tisti procent uporabnikov ki ima nek nekompatibilen program, jebiga imaš xp. Eni hočjo pa narest da bo xp še naslednjih 15 let in kot da je to zadnji in edini os na svetu. Ampak kot sem reku, ga je že povozu čas, če se to še zdele ne pozna se bo sigurno čez leto ali dve. Tako kot so vsi govoril da bodo vedno ostal na 98...:))

Verjetno ima več kot 1% uporabnikov programe, ki ne delujejo na Visti.

In kaj je zate star računalnik in kaj novejši?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec Windows XP in začetek Windows 8.1 Update 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6723251 (19181) MrStein
»

Predogled Internet Explorerja 10

Oddelek: Novice / Brskalniki
4211326 (9658) Cold1
»

Gimnazija Bežigrad goes Microsoft (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16616287 (10180) bluefish
»

Windows 7 se bo imenoval ... Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6818991 (14225) MrStein
»

Vista Upgrade ne gre na prazne diske (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11814535 (10168) MrStein

Več podobnih tem